بیمه عمر یا بانک ؟ کدام سرمایه گذاری مناسب تر است؟

بیمه عمر یا بانک ؟ کدام سرمایه گذاری مناسب تر است؟زمان مطالعه ۲ دقیقه

بیمه عمر یا بانک

 شاید یکی از دغدغه های افراد دارای در آمد، این باشد که پول شان را در کجا سرمایه گذاری کنند و با پول شان چه کنند؟ عده ای اعتقاد دارند که در لحظه باید زندگی کرد و تمام پول های شان را خرج می کنند. عده ای دیگر هم که به فکر آینده هستند، سعی می کنند با پس انداز، سرمایه گذاری و به نحوی ذخیره کردن پول شان، فکری به حال آینده خود بکنند. برای افرادی که در دسته دوم قرار دارند، دائما این سوال پیش می آید که کجا سرمایه گذاری کنم بیمه عمر یا بانک که بیشترین منفعت و سود را برای من داشته باشد. در این نوشتار قصد داریم تا با مقایسه کردن ۲ نهاد سرمایه گذاری بیمه عمر و بانک، ببینیم که کدام نهاد برای سرمایه گذاری مناسب تر است.

بیمه عمر

بیشتر افراد با سرمایه گذاری در بانک ها به صورت کم و بیش آشنا و از تسهیلات آن ها با خبر هستند. اما بیمه در بین مردم کمی غریبه است و به اندازه بانک و سپرده گذاری در آن شهرت ندارد. بیمه عمر انواع مختلفی دارد که هر کدام از کاربرد مختص خودشان برخوردار هستند. رایج ترین و جامع ترین نوع بیمه عمر، بیمه عمر و سرمایه گذاری است. این بیمه علاوه بر دارا بودن خدمات بیمه ای مانند سایر بیمه نامه ها، برای سرمایه گذاری نیز مناسب است. به این صورت که بیمه گزار در طی سال های قرار داد خود مبالغی را تحت عنوان حق بیمه می پردازد و طی چندین سال به این حق بیمه ها سود تعلق می گیرد.

 

سود و بیمه

نکته ای که می تواند در این میان حائز اهمیت باشد، این است که اگر چه ظاهرا در کوتاه مدت سرمایه گذاری در بانک، بورس و یا حتی گاهی اوقات خرید ارز همراه با سود بالاتری نسبت به بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ای باشد، اما شما در حالت اول تنها یک سرمایه گذاری صرف خواهید داشت و هیچ گونه پوشش بیمه ای را دریافت نخواهید کرد. مزیت اصلی بیمه عمر نسبت به سرمایه گذاری بانکی پوشش های بیمه ای است.

بیمه عمر یا بانک ؟ کدام سرمایه گذاری مناسب تر است؟در حالت اول، تنها تا زمانی درآمد دارید که در حال کار کردن با سرمایه خود هستید. اما به این نکته توجه کنید که امروز جوان و سلامت هستید آیا روزها و سال های آینده هم با این انرژی و قدرت خواهید بود؟ قطعا پاسخ منفی است و تضمینی برای فردای هیچ کدام از ما وجود ندارد. در چنین شرایطی است که در حین بروز حوادث، بیماری و یا از کار افتادگی، بیمه عمر می تواند پشتیبان شما بوده و به کمک شما بیاید.

سخن پایانی

دو تفاوت عمده و ویژه میان سرمایه گذاری بیمه ای و سپرده گذاری در بانک وجود دارد. این دو جنبه قابل اشاره عبارتند از:

بیمه عمر یا بانک ؟ کدام سرمایه گذاری مناسب تر است؟   سپرده گذاری در بانک نیاز به سرمایه قابل توجه و کلان در ابتدای سرمایه گذاری دارد. برعکس سپرده گذاری در بانک، سرمایه در سرمایه گذاری های بیمه های عمر و سرمایه گذاری با جمع آوری پس انداز های کوچک شکل می گیرد. به عنوان مثال با ماهی ۵۰ هزار تومان پس از سال ها سرمایه چندین برابری برای شخص ایجاد می شود.

بیمه عمر یا بانک ؟ کدام سرمایه گذاری مناسب تر است؟   پس از پرداخت اولین قسط، بیمه شده تحت پوشش های بیمه ای متنوع و کاربردی قرار می گیرد.

 

اگر همچنان در انتخاب بین بیمه عمر یا بانک برای سرمایه گذاری تردید دارید می توانید با کارشناسان فروشگاه آنلاین بیمه ماهان با شماره ۴۵۲۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی

مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه