خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان چیست؟

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان یکی از انواع بیمه مسئولیت محسوب می شود که به منظور تامین بیمه ای جامع پزشکان کشور در سال 1365 تاسیس گردیده است.

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان در قبال افرادی که به دلیل خطا، غفلت و یا قصور پزشکان در تشخیص، معالجه، تجویز نادرست، مداوا، اعمال جراحی و یا هرگونه امور پزشکی دچار صدمات جسمانی، روانی یا فوت شوند را تحت پوشش قرار می دهد. مواردی مانند اشتباهات و خطاهای پزشکی جزو پوشش‌های این بیمه قرار می‌گیرند.

 

خرید آنلاین بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان

همه ما می دانیم که تصمیمات و عملکرد پزشکان با جان و سلامتی ما انسان ها ارتباط مستقیمی دارد و از آن جایی که بخش بسیار مهمی از خدمات درمانی و مراقبتی بیماران به عهده پزشکان و پرستاران می باشد، هر گونه قصور و اشتباهی در امور، پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه دارد. برای این که جامعه پزشکان و پیراپزشکان از سلامت روانی برخوردار باشند و امنیت شغلی و آرامش خیال در جوامع پزشکان برقرار باشد، بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان ارائه گردید. از ان رو پزشکان و پرستاران محترم می توانند از مزایای بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان بهره مند شوند.

اگر تمایل به خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را دارید، سامانه جامع بیمه ماهان امکان خرید آنلاین بیمه مسئولیت مدنی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر و .... را ارائه می کند و امکان مقایسه قیمت با دیگر شرکت های بیمه را برای شما عزیزان فراهم می نماید.

می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی بیمه ماهان، در زمان کوتاهی بیمه نامه خود را خریداری نموده و در سریعترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

خسارات تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

غرامت فوت در بیمه مسئولیت پزشکان

در صورتی که به دلیل خطا یا قصور پزشکان بیمار فوت شود، وراث می توانند از بیمه غرامت فوت دریافت کنند که مبلغ پرداختی به وراث وی بر اساس مبلغ دیه در ماه های عادی و حرام محاسبه می گردد.

 

غرامت نقص عضو در بیمه مسئولیت پزشکان

اگر به علت خطا یا قصور پزشکان و پیراپزشکان، بیمار دچار نقص عضو شود، بیمار می تواند از غرامت نقص عضو بهره مند گردد. بیمه مسئولیت پزشکان موظف است تا سقف مقرر هزینه خسارت وارده را که توسط پزشک بیمه گذار تعیین می گردد را پرداخت می کند.

 

موارد خارج از پوشش بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان چیست؟

انجام هر اقدامی خارج از حدود وظایف شغلی و صنفی پزشک و پیراپزشک.

بيمه گذار به دليل استفاده از مسكرات و استعمال مواد مخدر يا داروي خواب آور، هوشياري لازم را براي مداواي بیمار نداشته باشد و باعث صدمه جسمي و يا رواني او شود.

انجام اقداماتی خارج از ضوابط پزشکی و یا بر خلاف قوانین و مقررات جاری باشد.

هر نوع خسارتی که منشاً آن تشعشات یونیزه کننده یا رادیو اکتیو و انرژی هسته‌ای باشد مگر اینکه استفاده از این قبیل مواد جهت معالجه بیمار ضروری باشد.

هر نوع خسارت ناشی از عدم النفع

عمد پزشک

 

راهنمای دریافت خسارت

در بیمه های مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان، بیمه گذار موظف است که در صورت وقوع و اطلاع از هرگونه حادثه ای، بلافاصله ظرف مدت 5 روز ، حادثه را به شرکت بیمه کتبا اعلام نماید. در اعلام حادثه اعلام شماره بیمه نامه، زمان و مکان حادثه، مشخصات فرد زیان دیده و شرح مختصری درباره نحوه بروز حادثه و بیان علت اولیه حادثه ضروری است. 

 

برای دریافت خسارت چه مدارکی مورد نیاز است ؟

بعد از اعلام کتبی خسارت توسط بیمه گذار و تشکیل پرونده، بیمه گر موظف است به همراه مدارک زیر به شرکت بیمه مراجعه نماید. 

کپی برابر اصل برگه بازجویی

کپی برابر اصل شکوائیه بیمار

کپی برابر اصل شکوائیه وراث (در صورت رخ‌دادن فوت)

کپی برابر اصل نظریه کمیسیون پزشکی

کپی برابر اصل رأی دادگاه

پوشش افزایش دیه بیمه مسئولیت

پوشش افزایش دیه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان یکی از پوشش های اضافی است و در شرایطی که بعد از پایان مدت بیمه نامه، بیمار در نتیجه خطای کار پزشکان و پیراپزشکان دچار مشکلاتی از قبیل مشکل جسمی یا روانی شود، وی موظف به پرداخت دیه همان سال می شود. لذا داشتن پوشش اضافی این بیمه نامه ضروری است. 

مدت اعتبار بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان

مدت اعتبار بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان به مدت یک سال است و در صورتی که بیمه گذار مایل به صدور بیمه نامه کمتر یا بیشتر از یک سال باشد، الزاما باید از اداره فروش بیمه مسئولیت مدنی مجوز بگیرد و نرخ حق بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان به صورت زیر محاسبه می گردد:

 

سابقه عدم خسارت و دریافت تخفیف بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان مانند دیگر بیمه ها برای عدم خسارت مقدار تخفیفی را در نظر می گیرند که این تخفیف در شرکت های بیمه مختلف متفاوت است. برای محاسبه نرخ حق بیمه، سوابق کاری پزشکان و پیراپزشکان، خطا و اشتباهات آنان تاثیر بسزایی دارد. در نظر بگیرید پزشک یا پیراپزشکانی که در چندسال فعالیت خود دچار خطا و مرتکب اشتباه نشده اند، هزینه و ریسک کمتری را به بیمه گر متحمل شده اند و حق بیمه کمتری را پرداخت می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به سامانه خرید آنلاین بیمه ماهان مراجعه نمایید.

 

تخفیف بیمه نامه عدم خسارت

یک سال تخفیف عدم خسارت 5%

 دو سال تخفیف عدم خسارت 25%

سه سال تخفیف عدم خسارت 35%

چهار سال تخفیف عدم خسارت و بیشتر 40%

پرداخت نقدی حق بیمه 10%

تخفیف ویژه طرح سپاس از حافظان سلامت 20% 

 

محاسبه حق بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

طبقه بندی مشاغل بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان و محاسبه حق بیمه آنان، بر مبنای تخصصشان به چهار گروه زیر تقسیم می شود.

 

گروه های پزشکان

گروه یک: جراحان متخصص زنان و زایمان، جراحان عمومی، بیهوشی، ارتوپدی، ماما

گروه دو: جراحان متخصص قلب، مغز و اعصاب، چشم، ترمیمی و پلاستیک، ارولوژی

گروه سه: جراحان متخصص فک و صورت، گوش و حلق و بینی، دندان و لثه، پوست، اطفال

گروه چهار: پزشکان متخصص غیر جراح و جراحانی که به عللی عمل جراحی انجام نمی‌دهند، دندانپزشکان، پزشکان عمومی و متخصصین اندوسکوپی، رادیولوژی، میکروبیولوژی و داروسازی، مامای تجربی

 

گروه های پیراپزشکان

گروه یک:  ماماها (شاغل در بیمارستان)، داندانپزشکان تجربی و بهداشت کاران دهان و دندان

گروه دو: کارشناسان ارشد بیهوشی و تکنسین‌های بیهوشی، کارشناسان فیزیوتراپی، پرستاران، بهیاران شاغل در کلیه بخشهای CCU و ICU، دیالیز، اورژانس

گروه سه: پرستاران و بهیاران سایر بخشها، تکنسین‌های اتاق عمل، پرستاران و بهیاران اتاق عمل

گروه چهار: تکنسین‌های رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن و MRI و کارشناسان و تکنسین‌های آزمایشگاه، داروخانه و تکنسین‌های نوارنگاری و CSR و کمک بهیاران.

 

در حال بارگذاری ...