خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی

بیمه درمان تکمیلی چیست؟

بیمه درمان تکمیلی، یکی از پرکاربردترین انواع پوشش های بیمه‌ای است که وظیفه آن جبران خسارت در صورت وقوع حادثه برای بیمه گذار است. از آن جایی که بحرانی‌ترین خطرات، خطراتی اند که سلامتی انسان ها را تحت الشعاع قرار دهد و و فرد بیمار به ناچار برای معالجه و بهبودی، هزینه‌های سنگینی را متقبل می‌شود. بیمه درمان تکمیلی به منظور کمک در پرداخت این هزینه‌ها به متقاضیان ارایه گردیده است. با خرید بیمه تکمیلی انفرادی می‌توانید در برابر بسیاری از هزینه‌های سنگین درمان از خود و خانواده‌تان مراقب کنید. بیمه درمان یک بیمه اصولی و بسیار کاربردی است که پرداخت بسیاری از هزینه‌های درمان فکر کرده و تلاشش در مسیر رفع مشکلات بیمه گذار است. قیمت بیمه تکمیلی و موارد دیگر را در ادامه این مطلب بخوانید.

انواع بیمه نامه درمان

شرکت‌های بیمه گر، بیمه را به صورت گروهی، انفرادی و خانواده ارایه می دهند که در زیر به توضیح هر کدام به اختصار می‌پردازیم. شما می‌توانید با توجه به شرایط خود برای خرید بیمه انفرادی و... اقدام بفرمایید.

بیمه درمان تکمیلی گروهی

بیمه درمان تکمیلی گروهی، در شرکت‌ها و سازمان‌ها به منظور حفظ سلامتی کارکنان و کاهش هزینه‌های درمانی، امری ضروری تلقی می گردد. از این رو، اغلب بیمه‌های درمان به صورت گروهی ارایه می‌شوند. کارفرما می‌تواند اعضای سازمان و حتی کارمندان بازنشسته را بیمه نماید. البته تعداد کارکنان باید بالای 15 نفر باشد و بیمه تامین اجتماعی آنها از یک کارگاه رد شود. بیمه گروهی علاوه بر کارکنان، خانواده آنان را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. با خرید بیمه درمان در یک سازمان، مشکلات منابع انسانی بسیاری، حل و فصل خواهد شد.

بیمه خانواده

شرکت‌های بیمه گر طرح بیمه درمان تکمیلی خانواده را ارایه کرده‌اند که امکان خرید انفرادی این بیمه هم فراهم شده است. در این طرح دیگر نیازی نیست بیمه تامین اجتماعی تمام افراد متقاضی از یک سازمان یا کارگاه رد شده باشد و تعداد افراد نیز برای بیمه درمان تکمیلی خانواده اهمیتی ندارد. البته در این طرح هزینه حق بیمه کمی بیشتر و پوشش‌های آن کمتر از طرح بیمه درمان تکمیلی گروهی است. با این حال اگر در سازمانی کار نمی‌کنید و یا شرکت و سازمان شما برای گرفتن بیمه درمان اقدام نمی‌کند، می‌توانید خودتان با خرید بیمه انفرادی از بسیاری از مشکلات و نگرانی‌ها بکاهید.

مزایای بیمه خانواده چیست؟

 • دریافت پوشش‌های بیمه‌ای با سقف تعهدات مختلف برای همه اعضای خانواده
 • امکان تهیه بیمه نامه درمان بدون نیاز به داشتن بیمه پایه
 • ارائه پوشش‌های بیمه‌ای کامل در زمینه خرید طرح‌های مختلف بیمه درمان
 • امکان پرداخت حق بیمه خانواده به صورت اقساط
 • بیمه درمان تکمیلی انفرادی

همان طور که گفتیم، بیمه خانواده پوشش‌های کمتری را نسبت به بیمه درمان تکمیلی گروهی دربر می‌گیرد. اما جالب است بدانید که در بیمه درمان انفرادی پوشش‌های کامل در اختیار بیمه گذار قرار می‌گیرد. البته در برخی از شرکت‌های بیمه لزوما نیازی به داشتن بیمه پایه برای دریافت بیمه ندارند. به طور مثال اگر بیمه گذار بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی نداشته باشد باز هم می‌تواند بیمه انفرادی خریداری کند. هر فرد با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه مناسب خود می‌تواند طرح بیمه درمان انفرادی مختص خود را خریداری نماید. به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب بیمه انفرادی به تعداد مراکز تحت قرارداد با بیمه گر توجه فرمایید. بیمه درمان تکمیلی انفرادی تمام مزایای بیمه درمان گروهی را داراست و حتی وابستگی به یک شرکت خاص را نیز ندارد. در نتیجه اگر از هزینه‌های بالای درمان فراری هستید، خرید بیمه درمان را به هر شکلی که می‌توانید انجام دهید. ضمنا اگر قیمت بیمه تکمیلی برایتان مهم است نیز در زمان خرید بیمه به آن توجه کنید.

پوشش‌های بیمه انفرادی

 • هزینه‌های بستری بیمارستانی جراحی (عمومی و تخصصی)، انواع سنگ شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CAREM
 • عمل‌های جراحی مهم شامل جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند مغز استخوان
 • پاراكلینیكی گروه اول شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع آندوسکپی، ام آرای، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • پاراكلینیكی گروه دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری–PFT)، نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی
 • پاراكلینیكی گروه سوم (جبران هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی): شامل شکستگی و دررفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیونلیپوم، تخلیه کیست، لیزردرمانی و بیوبسی
 • جراحی‌های مجاز سرپایی
 • خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی در بیمه درمان
 • جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری
 • جبران هزینه‌های زایمان، اعم از طبیعی و سزارین
 • نازایی و ناباروری شامل جراحی مرتبط IUI ، ZIFT ، GIFT، میکرواینجکشن و IVF شیمی درمانی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم تا سقف تعیین شده
 • ویزیت و دارو (براساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفا مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • دندانپزشكی

کدام بیمه بهتر است ؟

برای انتخاب بهترین بیمه درمان انفرادی باید به طرح ها و پوشش‌های ارائه شده از طرف شرکت‌های بیمه‌گر، تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد، تعداد شعب و نمایندگی های شرکت بیمه و گستردگی خدمات آن‌ها، نرخ بیمه ، میزان دوره انتظار توجه نمایید. شاید بتوان گفت در حال حاضر بهترین ارائه کننده بیمه انفرادی، بیمه سامان است که خدمات خود را بابت بیمه سامان در قالب بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی خانواده سامان، ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه قیمت تمام شرکت‌های بیمه و خرید بیمه درمان به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه نمایید.

فرانشیز بیمه و قیمت بیمه تکمیلی

فرانشیز بخشی از هزینه‌های خسارت بیمه است که توسط بیمه گر پرداخت نمی شود و بیمه گذار موظف به پرداخت این مبلغ است. فرانشیز بیمه درمان تکمیلی برای طرح‌ها و شرکت‌های مختلف کمی متفاوت است. به طور مثال، اگر فرانشی یک بیمه 10% باشد، یعنی طبق مقررات بیمه نامه 10% مبلغ خسارت را بیمه گذار پرداخت می‌کند و مابقی به عهده بیمه گر پرداخت می‌نماید. به همین دلیل خرید بیمه انفرادی راهی موثر و بسیار عاقلانه است. با انتخاب بیمه درمان درواقع در برابر بسیاری از هزینه‌های سرسام آور از خود و خانواده‌تان مراقبت کرده و ضمنا بهترین خدمات پزشکی را نیز دریافت می‌کنید.

لزوم دوره انتظار بیمه درمان

یکی از دلایلی که وجود دوره انتظار در بیمه درمان تکمیلی ضروری است، جلوگیری از عدم سواستفاده این نوع بیمه‌ها توسط برخی بیمه شدگان است. برخی اشخاص در دوران سلامتی حق بیمه پرداخت نمی‌کنند و به محض این که با مشکل و بیماری مواجه می‌شوند، خود را تحت پوشش بیمه درمان قرار می‌دهند. از این رو، قانون لزوم وجود دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی وضع شده است تا افرادی که حق بیمه را پرداخت کرده اند اجحاف نشوند. به همین دلیل باید در روزهای سلامتی با خرید بیمه تکمیلی انفرادی از خودتان مراقبت کنید.

دوره انتظار در خرید بیمه انفرادی چیست؟

به مدت‌ زمانی از قرارداد بیمه درمان تکمیلی که پوشش‌های بیمه‌ای غیرفعال است و در این مدت شرکت بیمه هیچ تعهدی ندارد دوره انتظار می‌گویند. دوره انتظار با توجه به تعداد اعضای گروه تغییر می‌کند. به طور کلی هرچقدر تعداد بیمه‌شدگان بالا باشد دوره انتظار کاهش پیدا می‌کند. با این حال اگر به موقع و در زمان سلامتی برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی هم اقدام کنید

دوره انتظار برای بیمه درمان سامان برای زایمان چقدر است؟

دوره انتظار بیمه درمان انفرادی سامان برای زایمان 9 ماه هست. بدین معنی که از زمان خرید بیمه باید مدت 9 ماه گذشته باشد تا بتوانید از پوشش‌های این بیمه بهره مند شوید. پس برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی حتما پیش از تصمیم برای بارداری، اقدام نمایید.

دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

 • پوشش زایمان (۹ ماه).
 • بیماری‌های مزمن از قبیل کاتاراکت، استرابیسم، پولیپ و انحراف بینی در بیمه درمان (۳ ماه).
 • جراحی سینوس، لوزه، جراحی آنژیوپلاستی قلب، جراحی قلب باز، نارسایی‌های مزمن کلیه (۳ ماه).
 • دیسک ستون فقرات، پروستات، واریکوسل، میومکتومی و هیسترکتومی، سیستوسل، رکتوسل، آنتروسل (۳ ماه).

چگونه از خدمات بیمه درمان تکمیلی در مراکز طرف قرارداد استفاده کنم؟

بیمه شدگان محترم می‌توانند با ارایه مدارک شناسایی، دستور پزشک معالج و علت بستری، دفترچه بیمه پایه بیمار و کارت ملی به مراکز طرف قرار داد با بیمه گر مراجعه کنند و از خدمات بیمه بهره مند شوند. برای فرزندان پسر که به سن سربازی رسیده‌اند و فرزندان دختر بالای هجده سال، ارایه اصل شناسنامه ضروری است. در نتیجه می‌توانید برای خرید بیمه درمان تمام خانواده خود به صورت یک جا نیز اقدام بفرمایید.

آیا در طول قرارداد می‌توانیم افرادی را به لیست بیمه شدگان اضافه کنیم؟

بله، شما می‌توانید افراد زیر را به لیست بیمه شدگان اضافه کنید.

 • همسر تازه ازدواج‌کرده
 • افرادی که تازه استخدام شده‌اند
 • نوزاد بدو تولد

بیمه‌گر پایه یا اول کیست؟ چرا بیمه پایه برای بیمه تکمیلی لازم است؟

برای اینکه بتوانید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرید باید حتما بیمه گر پایه یا همان بیمه گر اول را داشته باشید. بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و… در ایران، بیمه گر پایه نامیده می شوند که خدمات اولیه درمانی را به بیمه شدگان ارایه می‌دهند و به دلیل محدود بودن خدمات‌شان، که معمولا در خدمات درمانی که شامل ویزیت، دارو و آزمایش است، خلاصه می‌شود. بیمه حدود 70 تا 90 درصد هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد و به همین دلیل اغلب افراد به سراغ بیمه می‌روند تا از پوشش های کامل‌تری بهره مند شوند.

بیمه درمان مسافران خارج از کشور

بیمه درمان مسافران خارج از کشور که همان بیمه مسافرتی است و بعضا در دسته بیمه‌های درمانی جای دارد. این بیمه نامه، علاوه بر پوشش‌های درمانی، پوشش‌های دیگری نیز دارد. بیمه مسافرتی برای افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند صادر می شود و صدمات بدنی و بیماری بیمه گذار را که آغاز آن از شروع سفر محسوب می‌شود را پوشش می‌دهد.

چه خدماتی تحت پوشش بیمه درمان قرار نمی‌گیرد و در قیمت بیمه تکمیلی لحاظ نشده‌اند؟

خدماتی که تحت پوشش بیمه تکیلی قرار نمی گیرد در شرکت‌های بیمه متفاوت است. برخی از این استثناها عبارت اند از:

 • جراحی‌های زیبایی؛ مگر اینکه ناشی از حادثه‌ای بیمه شده در طی مدت بیمه درمان باشد.
 • عیب‌های مادرزادی؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معتمد بیمه رفع این عیب جنبه درمانی داشته باشد.
 • سقط جنین؛ مگر در مواقع قانونی و با تشخیص پزشک معالج.
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌فشان و...
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، اعتصاب، آشوب و...
 • خسارات ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه این امر ضروری باشد.
 • هزینه فرد همراه برای بیمار بین 7 تا 70 سال؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه درمان این امر ضروری باشد.
 • جنون
 • جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان مصنوعی
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی دارند
 • جراحی فک؛ مگر اینکه به علت وجود تومور یا حادثه‌ای تحت پوشش باشد.
 • هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کلی
 • کلیه هزینه‌های پزشکی که در مرحله تحقیقات بوده و هنوز تعرفه‌ای از وزارت بهداشت درباره آن ارائه نشده باشد.
 • در بعضی از شرکت‌های بیمه با پرداخت حق بیمه بیشتر، این موارد استثنا تبدیل به پوشش می‌شود و در برابر این خسارات هم از بیمه‌گزار پشتیبانی می‌کند.

خرید آنلاین بیمه و بیمه تکمیلی انفرادی

در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان امکان مقایسه و استعلام قیمت بیمه فراهم شده تا شما عزیزان تمامی اطلاعات مورد نیازتان را از جمله قیمت، میزان پوشش بیمه شرکت‌های مختلف بیمه را در اختیار داشته باشید و با مقایسه آن‌ها آگاهانه خرید کنید.

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان علاوه بر خدماتی که در زمینه بیمه درمان ارایه می‌دهد در زمینه‌های مختلفی همچون، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسئولیت پزشکان و ... نیز فعالیت می‌کند.

در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان با اعمال روش‌های زیر می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه بیمه تکمیلی خود را خریداری کنید و قیمت بیمه تکمیلی را به سرعت بیابید.

اطلاعات مورد نیاز برای استعلام بیمه که شامل اطلاعات شخصی و اطلاعاتی درباره بیمه مورد نظر است را در سامانه خرید بیمه ماهان وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات فهرستی از قیمت و شرایط بیمه شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید تمام شرکت‌های بیمه و شرایط بیمه که شامل: سطح توانگری شرکت بیمه، رضایت مشتریان از پرداخت خسارت، تعداد شعب پرداخت خسارت و... می‌شود را با یکدیگر مقایسه کنید و آگاهانه اقدام به خرید کنید.

مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.

به درگاه بانک هدایت می‌شوید و با پرداخت آنلاین خرید شما تکمیل می‌شود. به این شکل قیمت بیمه تکمیلی را سریع و راحت پرداخت خواهید کرد.

بیمه ماهان، بیمه مورد نظر شما را صادر کرده و به صورت رایگان در سراسر کشور ارسال می‌شود و قیمت بیمه تکمیلی ربطی به هزینه ارسال آن ندارد.

منوی جستجوی پیشرفته

در حال بارگذاری ...