مقایسه و خرید آنلاین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر از مهم‌ترین بیمه‌های زمان ماست. به همین دلیل قیمت بیمه عمر و امکان خرید آنلاین بیمه عمر نیز برای ما بسیار مهم است. با پیشرفت تکنولوژی و تفاوت سبک زندگی‌ افراد نسبت به گذشته، در اطرافمان به‌دفعات می‌شنویم که شخصی به بیماری‌های سخت مبتلا شده است؛ که در این شرایط نه ‌تنها شخص باید از لحاظ روحی قوی باشد، بلکه باید با مشکلات و بحران‌های مالی هم مقابله کند. به همین دلیل خرید اینترنتی بیمه عمر و اطلاع از قیمت بیمه عمر، به نفع همه ماست. با بیمه عمر می‌توان از پس بسیاری مشکلات به سادگی برآمد.

چرا که اگر خانواده و خود شخص نسبت به شرایط سختی که ممکن است پیش بیاید، آینده‌نگری نکرده باشند، باید شرایط بسیار سختی را تحمل کنند. به‌خصوص اگر برای سرپرست خانواده اتفاقی بیفتد، آن‌ها به‌جز تحمل از دست دادن عزیزشان باید به فکر مخارج زندگی هم باشند. به همین دلیل از بهترین راه‌های مقابله با این‌گونه مشکلات بیمه نامه زندگی یا عمر است.

از سوی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی موجود، همه به دنبال ایجاد یک پس‌انداز مناسب برای دوران بازنشستگی و همچنین تأمین نیازهای خانواده خود در سال‌های آینده هستند.اما مهم‌ترین سوال این است که چه نوع سرمایه‌گذاری مناسب خواهد بود؟ سپرده‌گذاری در بانک، بورس یا بیمه های عمر؟ خرید آنلاین بیمه عمر بی شک یک راه عالی و اثرگذار خواهد بود. بیمه نامه عمر که به آن بیمه زندگی هم می‌گویند؛ در کنار ماهیت بیمه بودن یک روش عالی برای سرمایه‌گذاری نیز می‌باشد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

بیمه عمر نوعی توافق بین شرکت بیمه و افراد بیمه شونده است؛ این بیمه خدماتی از قبیل فوت شخص، امراض خاص و ازکارافتادگی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بیمه زندگی یا عمر در ایران محبوبیت زیادی ندارد، این موضوع را می‌توان از تعداد عضوهای این بیمه متوجه شد اما سوال اصلی اینجاست که چرا در کشورهای آسیایی و اروپایی به بیمه‌ی عمر اهمیت فراوانی داده می‌شود و افراد بسیار زیادی تحت پوشش این بیمه قرار دارند ولی در ایران این موضوع برخلاف دیگر کشورها است.

البته باید این نکته را در نظر داشت که اطلاع‌رسانی درستی از مزایای این بیمه انجام‌نشده و مردم گمان می‌کنند که بیمه زندگی یا عمر یک دروغ است.

شرایط بیمه نامه عمر چیست؟ 

بیمه عمر، بیمه کاملا ازاد و انعطاف پذیر است زیرا شرایط این بیمه نامه توسط خود شخص تعیین میشود و امکان تغییرات در این بیمه نامه بعد از صدور ان هم وجود دارد. این بیمه از شرایط خصوصی و عمومی تشکیل شده است که شرایط عمومی در تمامی شرکت ها یکسان و شرایط خصوصی ان در هر شرکت متفاوت و خاص همان سرکت بیمه می باشد. در این بیمه نامه شخص علاوه بر پوشش های بیمه ای امکان سرمایه گذاری و گرفتن مستمری نیز دارا می باشد.

مزایای بیمه زندگی یا عمر چیست؟

- امکان تعیین حق بیمه پرداختی توسط خود شخص: شما می توانید بر حسب شرایط اقتصادی و مالی که دارید مبلغ پرداختی به شرکت بیمه را تعیین کنید. با خرید آنلاین بیمه عمر می‌توانید این مبلغ را به راحتی پرداخت کنید.

- امکان تعیین روش پرداخت توسط خود شخص: روش پرداخت توسط خود شخص و به صورت ماهیانه یا دو ماهه یا سه ماهه یه شش ماهه یا سالیانه تعیین و پرداخت می شود.

- امکان تعیین مدت زمان بیمه نامه توسط خود شخص: مدت زمان بیمه نامه توسط خود شما بین 5 تا 30 سال می تواند تعیین شود البته تقریبا در تمام شرکت های بیمه سن بیمه شده به علاوه تعداد سال های بیمه ای نباید بالاتر از 70 سال باشد.

- امکان ثبت نام این بیمه نامه بدون محدودیت سنی: این بیمه نامه از بدو تولد تا سن 60 سال قابل صدور می باشد. در خرید اینترنتی بیمه عمر نیز این قوانین صادق است.

- امکان ابطال ان تا یک ماه بعد از تاریخ صدور:این امکان در این بیمه وجود دارد که شخص بعد از خریداری ان و مطالعه بیمه نامه در صورت منصرف شدن  تا یک ماه از تاریخ صدور امکان ابطال ان و عودت وجه پرداختی به او را دارا است.

- امکان بازخریدی زودتر از موعد قرارداد: در این بیمه نامه شخص میتواند زودتر از موعد قرارداد بیمه نامه ی خود را بازخرید کند. شرایط بازخریدی در بیشتر شرکت های بیمه از سال دوم قرار داد می باشد ولی پیشنهاد میشود که تا 5 سال اول بیمه نامه بازخریدی صورت نگیرید چون به علت کسر هزینه های بیمه گری که بخشی از ان هزینه پوشش های بیمه ای می باشد شخص در صورت بازخریدی در 5 سال اول ضرر می کند.

- امکان تعیین استفاده کنندگان در این بیمه نامه توسط خود شخص: در این بیمه نامه ذینفع یا استفاده کنندگانی باید تعیین شود که در صورت فوت بیمه شده بخش سرمایه فوت و سرمایه گذاری به ان پرداخت شود این استفاده کننده یا استفاده کنندگان توسط خود شخص در اول بیمه نامه تعیین می شوند که می تواند خانواده یا بستگان یا حتی یک موسسه خیریه باشد حتی درصد سهم هر ذینفع هم توسط خود شخص تعیین خواهد شد.

- امکان تغییر بیمه گذار: در بیمه های عمر یک شخص بیمه گذار و یک شخص بیمه شده وجود دارد بیمه گذار شخص حقیقی یا حقوقی است که بخش مالی بیمه نامه بر عهده او می باشد و منافع مالی بیمه نامه به او می رسد بیمه شده شخص حقیقی است که پوشش های بیمه ای را دارا میباشد و بیمه نامه براساس شرایط پزشکی او صادر میشود بنابراین چون شرایط پزشکی هر فرد متفاوت است بیمه شده در هر بیمه نامه قابل تغییر نیست ولی بیمه گذار میتوند در طول مدت بیمه نامه تغییر پیدا کند.

- امکان دریافت سود تضمینی بیمه مرکزی: میزان سود تضمینی در واقع تضمین شرکت بیمه مرکزی برای بیمه نامه های عمر می باشد.که میزان این سود در 2 سال اول بیمه نامه 16% در 2 سال دوم بیمه نامه 13% وبرای سال های اتی 10% می باشد.

- امکان دریافت سود مشارکت: سود مشارکت سودی است که شرکت بیمه طرف قرارداد هر ساله اعلام و ان را به بیمه گذاران پرداخت مینمایید در واقع 85 تا 90 درصد از سود سرمایه گذاری شرکت بیمه طرف قرارداد می باشد و میزان این سود در شرکت های بیمه متفاوت است.

- امکان گرفتن وام: در اکثر شرکت‌های بیمه از سال دوم به بعد شخص می تواند 90 درصد اندوخته خود را بدون ضامن به صورت وام دریافت نمایید.

- امکان گرفتن سرمایه گذاری به صورت یکجا یا به صورت مستمری ماهیانه: در بیمه های عمر و سرمایه گذاری مبلغی که شخص پرداخت می‌کند بعد از کسر هزینه های بیمه گری وارد اندوخته شخص میشود و سود روز شمار و مرکب به ان تعلق میگیرد و بعد از مدت زمانی که شخص تعیین کرده است کل مبلغ سرمایه گذاری  را یا به صورت یکجا دریافت می کند یا به صورت مستمری ماهیانه که انتخاب آن به عهده خود شخص است.

- امکان استفاده از پوشش های بیمه‌ای: در بیمه های عمر شخص امکان استفاده از پوشش‌های بیمه زیر را دارد:

- سرمایه فوت طبیعی: از لحظه صدور بیمه نامه و پرداخت قسط اول در صورتی که شخص به صورت طبیعی فوت نمایید این سرمایه فوت به ذینفع شخص پرداخت خواهد شد که میزان این سرمایه برحسب حق بیمه پرداختی شخص محاسبه می شود.

- سرمایه فوت ناشی از حادثه: در صورت فوت شخص ناشی از حادثه یک تا 3 برابر سرمایه فوت طبیعی به ذینفع شخص قابل پرداخت می باشد.

- سرمایه از کارافتادگی و نقص عضو: در صورت از کارافتادگی شخص یا نقص عضو او در اثر حادثه بنا به درصد از کارافتادگی و نقص عضو تا درصدی از سرمایه فوت طبیعی به شخص قابل پرداخت می باشد.

- معافیت از پرداخت در صورت از کارافتادگی کامل: در بعضی از شرکت‌های بیمه در صورت از کارافتادگی کامل شخص بسته به شرکت بیمه‌ای که انتخاب کرده است مدت زمانی معین یا تا پایان قرارداداز پرداخت حق بیمه خود معاف خواهد شد.

- مستمری از کارافتادگی: در بعضی از شرکت های بیمه در صورت از کارافتادگی شخص به صورت کامل،شخص میتواند یک تا سه برابر حق بیمه پرداختی را در مدت زمان معین یا تا پایان مدت قرارداد به عنوان مستمری از کارافتادگی دریافت کند.

- سرمایه امراض خاص: یکی دیگر از پوشش های بیمه عمر سرمایه امراض خاص می باشد که شخص در صورت ابتلا به بیماری های (سکته قلبی،سکته مغزی،عمل جراحی قلب باز،پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان ها)هزینه های ان را تا درصدی از سرمایه فوت طبیعی میتواند دریافت کند.

- پوشش هزینه پزشکی: در این پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث قابل پرداخت می باشد میزان این پوشش در هر شرکن بیمه متفاوت می باشد.

انواع بیمه نامه عمر 

 در حال حاضر در ایران ما 4 نوع بیمه زندگی یا عمر داریم که به شرح زیر است:

 • بیمه نامه عمر زمانی:

  در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در زمان داشتن بیمه نامه فوت نماید، سرمایه بیمه نامه به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌شود. اما اگر دارنده این بیمه نامه در پایان قرارداد بیمه نامه زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود. شاید علت داشتن این بیمه نامه، پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی است که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود و در مقابل خسارتی است که به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.

 • بیمه‌های تمام عمر:

  در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در هر سنی و در هر سال بیمه ای‌اش فوت نماید، شرکت بیمه سرمایه‌ای را به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌کند. در واقع دارنده بیمه عمر هیچ پوششی به غیر از پوشش فوت ندارد. در انتهای قرارداد هم اگر فرد زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود.

 • بیمه زندگی یا عمر مانده بدهکار انفرادی:

  این بیمه نامه برای زمانی است که فردی در حین بازپرداخت وام بانک‌ها و موسسات مالی فوت نماید. برای این که اگر بیمه شده قبل از پایان مدت وام فوت کند، پرداخت اقساط باقی مانده بر عهده بازماندگان می‌باشد. با داشتن این بیمه نامه شرکت بیمه مابقی تعهدات وام باقی مانده در بازپرداخت وام بانک یا موسسه مالی را بر عهده می‌گیرد.

 • بیمه و سرمایه گذاری:

  یکی از مهمترین طرح‌های این بیمه نامه، بیمه عمر و سرمایه گذاری است، بیمه عمر مزایایی از جمله پوشش‌ها و سرمایه‌گذاری برای آینده را برای بیمه گذار ارائه می‌کند، که در واقع یکی از کاملترین بیمه نامه‌های بیمه عمر است که دارای طرح‌های مختلف بیمه‌ای نیز می‌باشد. این بیمه نامه هم برای زمان حیات فرد بیمه شده و هم برای زمان فوت وی پوشش‌هایی را ارائه می‌کند. از مهمترین مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری این است که  علاوه بر پوشش های بیمه نامه عمر، حق بیمه عمر در پایان قرارداد به همراه سود تضمینی به فرد استفاده کننده پرداخت می‌شود.

موارد تحت پوشش بیمه نامه های عمر چیست؟ 

در بیمه نامه های عمر شخص میتواند پوشش های زیر را دریافت کند:

1-سرمایه فوت طبیعی

2-سرمایه فوت ناشی از حادثه

3-سرمایه امراض خاص

4-سرمایه ازکارافتادگی و نقص عضو

5-معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی

6-مستمری از کارافتادگی

7-هزینه پزشکی ناشی از حادثه

در بعضی از شرکت‌های بیمه شخص میتواند پوشش بیمه آتش سوزی منزل و همچنین پوشش هزینه بستری و جراحی را نیز تا سقف معینی دریافت نماید. با خرید اینترنتی بیمه عمر می‌توانید از این مزایا استفاده کنید.

پوشش های اضافی خرید بیمه چیست؟

به غیر از پوشش سرمایه فوت طبیعی که پوشش اصلی و اجباری این بیمه نامه است مابقی پوشش ها مانند: سرمایه فوت ناشی از حادثه ،سرمایه ازکارافتادگی ،معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی،مستمری از کارافتادگی ،سرمایه امراض خاص و هزینه پزشکی ناشی از حادثه جز پوشش های اضافی و اختیاری این بیمه نامه می باشد.

چه مواردی شامل پوشش‌های خرید بیمه نامه عمر نمی‌شود؟

 به جز هزینه های پزشکی ناشی از حادثه و 5 بیماری خاص(سکته قلبی،سکته مغزی،انواع سرطان ها،پیوند اعضای اصلی بدن و عمل جراحی قلب باز )مابقی هزینه های درمانی مانند هزینه های ویزیت و دارو و هزینه دندانپزشکی و زایمان و...... توسط بیمه نامه عمر قابل پرداخت نیست.

در بخش سرمایه فوت طبیعی استثنائاتی وجود دارد که در صورتی که فوت شخص بر اثر موارد زیر باشد، سرمایه فوت قابل پرداخت نیست:

 • جنگ

 • شورش و بلوا

 • استفاده از مواد روانگردان و مخدر و مشروبات الکلی

 • قتل توسط بیمه گذار یا ذینفع بیمه نامه

 • خودکشی در 2 سال اول بیمه نامه

 • مسافرت های غیرعادی

 • اعمال خلاف قانون

 • مشاغل خطرناک

 • فعالیت های خطرناک

 • تشعشعات هسته ای

بیمه‌های عمر چه محدودیت‌هایی دارد؟ 

محدودیت مدت زمان: مدت زمان این بیمه نامه در بیشتر شرکت های بیمه 5 تا 30 سال است.یعنی حداکثر مدت زمان بیمه نامه از مجموع سن بیمه شده و مدت زمان بیمه نامه از 70 سال بیشتر نشود. با خرید اینترنتی بیمه عمر می‌توانید تمام اطلاعات را به سرعت کسب کنید.

محدودیت سنی: در بیشتر شرکت های بیمه تا سن 60 سال قابل صدور می باشد و از این سن به بالا دربعضی از شرکت های بیمه با شرایط خاصی قابل صدور است. قیمت بیمهنامه عمر نیز می‌تواند متاثر از این موضوع باشد.

محدودیت سرمایه فوت: هر شخص می‌تواند تا سقف 500 میلیون تومان سرمایه فوت طبیعی،بیمه نامه عمر خریداری کند، بیشتر از این مبلغ نیاز به مجوز از بیمه مرکزی است.

محدودیت برای برخی از بیماران: این بیمه نامه برای بعضی از افراد که بیماری های لاعلاج یا صعب العلاج دارند قابل صدور نمی‌باشد.

محدودیت برای اتباع غیر ایرانی: صدور بیمه نامه‌های عمر برای افراد با تابعیت غیر ایرانی تنها با مجوز اقامت معتبر،امکان پذیر خواهد بود.

محدودیت برای ایرانیان مقیم خارج: صدور بیمه نامه عمر برای این افراد تنها در صورتی امکان پذیر است که شخص یک نفر مقیم ایران را به بیمه گر معرفی کند که در کارهای مربوط نماینده وی باشد و بیمه گر نامه‌های مربوطه را به نام و نشانی نامبرده ارسال نمایید.

حق بیمه زندگی یا عمر چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه در بیمه نامه های عمر توسط خود شخص تعیین می شود نه شرکت بیمه و خود او این مبلغ را بنا به شرایط اقتصادی و مالی میتواند تعیین کند اما نحوه محاسبه جدول خرید بیمه عمر هر شخص بنا به میزان حق بیمه،سن بیمه شده،جنسیت،شغل،مدت بیمه نامه،نحوه پرداخت ،پوشش های انتخابی و شرایط پزشکی او تعیین می شود بنابراین جدول قیمت بیمه عمر هر فرد منحصر به همان فرد می باشد. در خرید آنلاین بیمه عمر تمام این موارد به اطلاع‌تان می‎رسد.

تفاوت سرمایه گذاری در بانک با خرید بیمه نامه در چیست؟ 

برای مقایسه بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری با بانک باید ویژگی‌های مشترک و غیرمشترک هر یک را بررسی کنیم و ببینیم در ویژگی‌های مشترک کدام‌یک از این نهادها برتری دارند و ویژگی‌های غیرمشترک هر یک تا چه اندازه مفید است و آیا لزومش حس می‌شود یا خیر.
در ابتدای کار برای بحث مقایسه خرید بیمه عمر با بانک قطعاً اولین معیاری که به ذهنمان می‌رسد میزان سود هر یک است. قیمت بیمه عمر در مقایسه با سودهایش بسیار مناسب است.

مقایسه بیمه نامه عمر با بانک از نظر سود سرمایه‌گذاری

همان‌طور که احتمالاً می‌دانیم سپرده‌گذاری در بانک مدت مشخصی دارد و پس اتمام مدت مشخص سودی به‌صورت تضمینی به سپرده و سرمایه ما تعلق می‌گیرد.

در  قیمت بیمه و سرمایه‌گذاری 2 نوع سود به اندوخته و سرمایه بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد: سود تضمینی که به‌صورت تضمینی به اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد و مشابه سودی است که در سرمایه‌گذاری بانک شامل فرد می‌شود. سود تضمینی عمر و سرمایه‌گذاری در همه شرکت‌های بیمه یکسان است و در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و پس از آن 10% است.

دیگری سود مشارکت منافع است که در این سود در واقع شرکت‌های بیمه با اندوخته بیمه‌گزاران در نهادها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌گزار را در 85% از سود حاصل از آن سهیم می‌کنند.

در اینجا بسته به اینکه هر شرکت بیمه در چه نهاد یا پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کند میزان این سود فرق دارد.

مقایسه بیمه عمر با بانک از لحاظ سرمایه موردنیاز

یکی دیگر از معیارهایی که باید هنگام مقایسه قیمت بیمه عمر با بانک حتماً در نظر بگیریم میزان سرمایه اولیه‌ای است که برای این کار نیاز داریم. این مورد را به‌جرئت می‌توان مزیت بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری بر بانک دانست. سپرده‌ای که در بانک ایجاد می‌کنیم از ابتدا مشخص است و تغییری نمی‌کند. هر چه این سپرده نیز بیشتر باشد قطعاً سود بیشتری عاید سپرده‌گذار می‌شود؛ اما بیمه‌های عمر این ویژگی را دارد که با هر مبلغی از حق بیمه قابل خریداری است. حتی با پرداخت ماهیانه 50 هزار تومان می‌توان بیمه نامه داشت و از مزایای سرمایه‌گذاری در خرید آنلاین بیمه عمر استفاده کرد. در نتیجه قیمت بیمه نامه عمر واقعا عالی است.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که بیمه در این زمینه دارد این است متناسب با شرایط بیمه‌گزار انعطاف‌پذیر است. هر زمان که بخواهیم می‌توانیم حق بیمه خود را کم یا زیاد کنیم. ممکن است بعد از یک مدت درآمد ما بیشتر شود و بخواهیم حق بیمه بیشتری بپردازیم؛ این کار شدنی است! و ممکن است در برهه زمانی خاصی به دلیل بروز مشکلاتی بخواهیم حق بیمه کمتری بپردازیم؛ هیچ محدودیتی در انجام آن وجود ندارد.

مقایسه بیمه با بانک از نظر امکان دریافت وام

یکی از مزایایی که بانک‌ها در اختیار سپرده‌گذاران قرار می‌دهد امکان اخذ وام با شرایط مشخصی است. در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری هم این موضوع ممکن است!

پس از گذشت مدت مشخصی از شروع قرارداد بیمه نامه، بیمه‌گزار می‌تواند تا 90% از اندوخته خود را از بیمه وام دریافت کند؛ بدون اینکه به ضامن یا وثیقه‌ای نیاز داشته باشد. با طی کردن کوتاه‌ترین روند اداری ممکن در زمانی کوتاه می‌توانید وام خود را دریافت کنید. با خرید آنلاین بیمه از این مزیت نیز استفاده کنید.

این امکان دریافت وام در واقع با اینکه قرارداد بیمه  را با تمام شرایط آن حفظ می‌کند امکان دسترسی به اندوخته و سرمایه را برای بیمه‌گزار فراهم می‌کند؛ اما سپرده‌ای که در بانک ایجاد می‌کنید غیرقابل‌برداشت است.

برای دریافت وام بیمه عمر به هیچ ضامن یا وثیقه‌ای نیازی نیست!

معافیت مالیاتی بیمه زندگی

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه بیمه نامه عمر با بانک باید توجه کرد معافیت مالیاتی بیمه عمر است. اندوخته شما در بیمه نامه عمر از هرگونه مالیاتی معاف است اما به سپرده فرد در بانک مالیات بر ارث تعلق می‌گیرد. در صورت فوت سپرده‌گذار قبل از اینکه حساب وی برای خانواده‌اش باز شود مالیات بر ارث از آن کسر می‌شود؛ درصورتی‌که پس از فوت بیمه‌گزار سرمایه فوت بدون کسر هیچ‌گونه مالیاتی به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد.

خرید آنلاین و تلفنی بیمه عمر از بیمه ماهان 

روش اول: مقایسه و خرید آنلاین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ، بدون محدودیت زمانی تنها با ورود به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

روش دوم: می‌توانید با شماره‌ی 45239-021 تماس بگیرید و بیمه خود را تهیه کنید، البته این نکته را در نظر داشته باشید که از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می‌توانید از این روش استفاده نمایید.

 • تضمین بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری چیست؟

  تضمین تمام شرکت‌های بیمه اعم از بیمه‌های دولتی و خصوصی، بیمه مرکزی می‌باشد. در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری نیز طبق ماده 71 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران تمامی شرکت‌های بیمه موظف هستند 50 درصد حق بیمه‌های عمر را نزد بیمه مرکزی به عنوان بیمه اتکایی ذخیره کنند. به همین علت بیمه مرکزی موظف است بخشی از سود پرداختی در این بیمه نامه‌ها را با عنوان سود تضمینی پرداخت کند.

 • درصورت ورشکستگی شرکت‌های بیمه چه اتفاقی می‌افتد؟

  طبق ماده 71 تاسیس بیمه مرکزی، تمامی شرکت‌های بیمه موظف هستند که 50 درصد حق بیمه های عمر خود را نزد بیمه مرکزی به عنوان بیمه اتکایی ذخیره کنند و بیمه مرکزی در قبال دریافت این 50 درصد در صورت متضرر شدن شرکت بیمه، مسئولیت جبران آن را می‌پذیرد.

  طبق ماده 53 قانون بیمه مرکزی، در صورت ورشکستگی شرکت های بیمه امور مربوط به تسویه آنها توسط دادگاه و یا اداره تسویه امور ورشکستگی انجام می‌شود و بیمه مرکزی مسئول پیگیری امور تسویه حساب آن شرکت خواهد بود.

  طبق ماده 59 قانون بیمه مرکزی، بیمه مرکزی می‌تواند با تایید شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه‌ای که وضعیت مالی آنها مناسب نباشد را مجبور به ادغام با سایر شرکت‌ها کند.

  طبق ماده 60 قانون تاسیس بیمه، در صورت انحلال یا ورشکستگی یک شرکت بیمه، بیمه گذاران و بیمه شدگان نسبت به مابقی بستانکاران حق تقدم دارند و حتی در میان رشته‌های مختلف نیز حق تقدم با بیمه عمر است. این قانون به این معنی است که در صورت ورشکستگی شرکت بیمه حقوق بیمه گذاران عمر در اولویت تمامی بدهکاری‌ها می‌باشد.

 • شرایط سنی تهیه بیمه نامه عمر چه مقدار می باشد؟

  برای نوزادان از بدو تولد و برای بزرگسالان تا سن 60 سال می‌توانید این بیمه نامه را خریداری کنید.

 • اقساط بیمه نامه چگونه پرداخت می‌شود؟

  پرداخت حق بیمه شما می‌تواند به دو روش زیر انجام شود:

  • روش اینترنتی: که وارد سایت شرکت بیمه مربوطه می‌شوید و به صورت آنلاین حق بیمه خود را پرداخت می‌نمایید.
  • روش دفترچه اقساط: همراه بیمه نامه شما دفترچه اقساط نیز ارسال می‌شود که با این دفترچه به بانک مربوطه مراجعه کرده و پرداختی خود را انجام می‌دهید.

 • روش های مختلف پرداخت حق بیمه به چه صورت است؟

  روش های پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، دو ماهه، سه ماهه؛ چهار ماهه، شش ماهه و سالیانه می‌باشد. این روش توسط خود شما در اول قرارداد تعیین می‌شود لازم به ذکر است بعضی از شرکت‌های بیمه شامل پرداخت ماهیانه نمی‌شوند.

 • در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  در بیشتر شرکت‌های بیمه در صورت عدم پرداخت حق بیمه بیشتر از یک ماه از موعد قسط، هزینه پوشش‌های بیمه‌ای در سررسید بیمه نامه از اندوخته سرمایه گذاری کسر می‌گردد تا شخص با وجود عدم پرداخت اقساط پوشش‌های بیمه‌ای را داشته باشد که این امر موجب کاهش اندوخته و متعاقبا کاهش سود روز شمار بیمه نامه و به طور کلی تغییر جدول پیش بینی تعهدات بیمه گر خواهد بود. این روند تا زمانی که اندوخته بیمه نامه جاری باشد ادامه یافته و با صفر شدن اندوخته بیمه نامه ابطال می‌گردد.

 • آیا امکان بازخریدی بیمه نامه زودتر از موعد قرارداد وجود دارد؟

  در تمامی شرکت های بیمه امکان بازخریدی زودتر از موعد قرارداد وجود دارد اما درصد بازخریدی در هر شرکت متفاوت است که این درصد بازخریدی در بیمه نامه خریدار شده ذکر شده است. زمان بازخریدی بیمه نامه هم در بعضی از شرکت‌های بیمه 6 ماه بعد از تاریخ صدور و در بعضی دیگر از سال دوم به بعد می‌باشد.

  اما پیشنهاد می‌شود در 5 سال اول بیمه نامه بازخریدی صورت نگیرد زیرا به علت کسر هزینه‌های بیمه گری، در صورت بازخرید در 5 سال اول بیمه نامه میزان مبلغ دریافتی کمتر از میزان مبلغ پرداختی آن به شرکت بیمه خواهد بود.

 • آیا با وجود تورم موجود در جامعه انتخاب بیمه عمر تصمیم درستی است یا خیر؟

  با توجه به این موضوع که بیمه نامه‌های عمر، بیمه‌های کاملا انعطاف پذیر هستند، در این بیمه نامه امکان تغییرات در طول مدت زمان بیمه نامه را دارید و این تغییرات شامل افزایش حق بیمه نیز می‌باشد. به این معنا که در صورت افزایش تورم در سال‌های آتی شما هم می‌توانید درصد افزایش برای حق بیمه‌تان تعیین کنید که در انتها مبلغ دریافتی شما به روزتر باشد. یا اینکه در صورت تورم قطعا میزان حق بیمه پرداختی شما هم نسبت به سال‌های گذشته ارزش کمتری پیدا می‌کند و همچنین سطح درآمدی شما نیز بیشتر می‌شود. پس می‌توانید حق بیمه پرداختی خود را نسبت به تورم افزایش دهید تا در انتها سرمایه دریافتی شما هم مناسب‌تر باشد.

 • سود تضمین در قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

  به سودی که از سمت بیمه مرکزی به حق بیمه عمر شخص تعلق می‌گیرد و در واقع بیمه نامه او را تضمین می‌کند گفته می‌شود. این سود در همه شرکت‌های بیمه یکسان و در 2 سال اول بیمه نامه 16 درصد و در 2 سال دوم بیمه نامه 13 درصد و از سال 4 به بعد 10 درصد خواهد بود.

 • سود مشارکت در قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

  به سودی که از سمت شرکت بیمه طرف قرارداد به بیمه نامه شخص تعلق می‌گیرد گفته می‌شود. این سود هر ساله اعلام و به دارنده بیمه نامه آن پرداخت می‌شود. در واقع این سود 85 تا 90 درصد از سرمایه گذاری شرکت بیمه طرف قرارداد می‌باشد و میزان آن در شرکت‌های بیمه متفاوت است.

 • شرایط گرفتن وام در بیمه های عمر به چه صورت است؟

  میزان وام دریافتی از شرکت‌های بیمه 90 درصد اندوخته شخص می‌باشد و این وام بدون چک، سفته و ضامن پرداخت خواهد شد. در بیشتر شرکت‌های بیمه، شخص می‌توانید از سال دوم بیمه نامه به بعد وام دریافت کنید. شرایط بازپرداخت آن متناسب با میزان وام دریافتی و شرکت بیمه طرف قرارداد شما متفاوت خواهد بود و بهره آن نیز معمولا چند درصد بیشتر از سود فنی جدول بیمه نامه شما می‌باشد.

 • اندوخته در بیمه نامه‌های عمر چیست؟

  مبلغی که شخص به عنوان حق بیمه به صورت ماهانه یا اقساط و یا سالیانه به شرکت بیمه پرداخت می‌کند منهای هزینه‌های بیمه گری (که شامل هزینه پوشش‌های بیمه‌ای، هزینه صدور بیمه نامه، کارمزد، مالیات و...) به علاوه سودی که به صورت روز شمار و مرکب به بیمه نامه شخص تعلق می‌گیرد اندوخته او را تشکیل می‌دهد.

 • بیمه عمر شامل چه پوشش‌های بیمه‌ای می‌شود؟

  در بیمه نامه‌ی عمر تنها پوشش اجباری این بیمه نامه سرمایه فوت طبیعی است و مابقی پوشش‌ها اختیاری هستند که این پوشش‌ها شامل: سرمایه فوت ناشی از حادثه، سرمایه از کارافتادگی و نقص عضو، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی دائم، مستمری از کارافتادگی، سرمایه امراض خاص و هزینه پزشکی ناشی از حادثه  می‌باشد.

 • در بیمه‌های عمر چه موقع فوت طبیعی و چه موقع فوت ناشی از حادثه محسوب می‌شود؟

  در صورتی که فوت شخص ناشی از سه عامل:1- به صورت ناگهانی 2-ناشی ازعامل خارجی 3-بدون دخل و تصرف بیمه شده

  باشد، فوت ناشی از حادثه می‌باشد و سرمایه فوت حادثه به ذینفع او تعلق می‌گیرد در غیر این صورت سرمایه فوت طبیعی به ذینفع او پرداخت می‌شود.

 • بیمه عمر بعد از فوت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

  در بیمه‌های عمر در صورت فوت بیمه شده، سرمایه فوت تعیین شده در جدول بیمه نامه به ذینفعان واستفاده کنندگانی که در اول قرارداد توسط خود شخص تعیین شده است، پرداخت می‌شود. در صورتی که افراد خاصی تعیین نشده باشند به وراث قانونی او پرداخت می‌شود.

 • آیا یک شخص می‌تواند چند بیمه نامه عمر و پس انداز داشته باشد؟

  بله، یک شخص می‌تواند چند بیمه نامه عمر و پس انداز خریداری کند و از خدمات همه بیمه نامه‌های خریداری شده استفاده کند به شرط آنکه جمع سرمایه فوت طبیعی درج شده در بیمه نامه‌های او از 500 میلیون تومان بیشتر نباشد و اگر درخواست خرید بیمه نامه عمر بیشتر از سرمایه فوت 500 میلیون تومان داشته باشد نیاز به اخذ مجوز از بیمه مرکزی می‌باشد.

 • منظور از ذینفع در بیمه‌های عمر چیست؟

  ذینفع یا استفاده کنندگان در بیمه عمر اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که در صورت فوت بیمه شده منافع بیمه‌نامه اعم از سرمایه فوت و اندوخته شخص به او پرداخت می‌شود.

 • نحوه محاسبه بیمه عمر چگونه است؟

  نحوه محاسبه جدول بیمه عمر و میزان سرمایه گذاری و میزان پوشش‌های بیمه‌ای دریافتی برای هر فرد متفاوت و منحصر به همان فرد است و برحسب میزان حق بیمه، سن بیمه شده، شرایط پزشکی، شغل، مدت بیمه نامه، نحوه پرداخت و پوشش‌های انتخابی هر شخص تعیین می‌شود.

 • مدارک لازم جهت دریافت سرمایه فوت در بیمه های عمر چیست؟

  • فرم درخواست بیمه گذار یا ذینفع یا وراث قانونی
  • گواهی فوت بیمه شد
  • جواز دفن بیمه شده
  • کارت ملی و شناسنامه باطل شده بیمه شده و مدارک شناسایی ذینفان
  • کلیه مدارک بیمارستانی و دفترچه‌های درمانی بیمه شده
  • گواهی انحصار وراثت (در صورتی که ذینغع وراث قانونی باشد)
  • اصل بیمه نامه عمر و اوراق الحاقیه آن

 • آیا بیمه نامه عمر در صورت مفقود شدن المثنی دارد؟

  تمامی بیمه نامه‌ها در صورت مفقود شدن امکان صدور المثنی را دارند و می‌توان به شعبه شرکت مورد نظر رجوع نمود تا المثنی صادر گردد.

 • در طول مدت قرارداد بیمه عمر پارسیان و سامان از هر کدام چند بار می‌توان وام گرفت؟

  در بیمه های عمر و سرمایه گذاری پس از پایان سال دوم می‌توانید تا 90 درصد از اندوخته بیمه نامه خود را وام بگیرید؛ کارمزد این وام 4% به علاوه سود قانونی آن سال است. 

  در بیمه‌های عمر سامان و پارسیان، شخص محدودیتی در تعداد دفعات اخذ وام ندارد و می‌تواند پس از تسویه وام قبلی درخواست دریافت وام جدید را داشته باشد.

 • تفاوت دریافت وام از بيمه عمر و برداشت از اندوخته بیمه عمر و سرمایه گذاری در چیست؟

  برداشت از اندوخته در بعضی از شرکت‌های بیمه امکان پذیر است اما امکان گرفتن وام در تمام شرکت‌های بیمه قابل ارائه می‌باشد . (برداشت از اندوخته بیمه عمر و سرمایه گذاری از مزایای بیمه سامان است.)

  در برداشت از اندوخته شخص می‌تواند بدون بازخریدی و یا فسخ مبلغی از اندوخته خود را دریافت کند و این مبلغ را بدون محدودیت زمانی به شرکت بیمه پرداخت نماید.

  در وام، شخص باید مبلغی از اندوخته را که به عنوان وام دریافت می‌کند، اقساط آن را طی زمان مقرر و با بهره در نظرگرفته شده به شرکت بیمه پرداخت نماید.

  لازم به ذکر است در دو حالت وام و برداشت از اندوخته، پوشش‌های بیمه‌ای شخص جاری و قابل استفاده می‌باشد.

 • چرا بازخرید یا برداشت از بیمه عمر در پنج سال اول از اندوخته بیمه عمر باعث ضرر می‌شود؟

  در بیمه های عمر و سرمایه گذاری در صورت بازخرید بیمه نامه در 5 سال اول بیمه نامه، میزان دریافتی شخص کمتر از میزان پرداختی او در این مدت خواهد بود وعلت این امر آن است که شخص در این بیمه نامه علاوه بر سرمایه گذاری و پس انداز به خاطر داشتن پوشش‌های بیمه‌ای، هزینه‌ای بابت آن در 5 سال اول از حق بیمه او کسر می‌شود و به مابقی حق بیمه شخص سود تعلق می‌گیرد علاوه بر هزینه پوشش‌های بیمه، هزینه‌های دیگری مانند: هزینه صدور بیمه نامه، کارمزد و مالیات نیز در همین 5 سال کسر خواهد شد و از سال 5 به بعد هر زمان که شخص بخواهد بازخرید کند دریافتی او همیشه از میزان پرداختی او در این مدت بیشتر خواهد بود.

  در سال‌های شروع پرداخت بیمه نامه به دلایل زیر مواردی وجود دارد که باعث کاهش سوددهی می‌شوند بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خواهد شد:

  1 - ریسک پوشش هایی که شرکت بیمه متقبل می‌شود (فوت به هر علت و فوت در اثر حادثه با اولین پرداخت برقرار می شود)

  2- پوشش‌های جنبی حادثه (هزینه پزشکی حادثه از روز اول مشمول شخص می شود حتی با اولین پرداخت)

  3- پوشش‌هایی مانند از کارافتادگی (6 ماه بعد از شروع بیمه نامه ، درصورت ازکارافتادگی به هرعلت شرکت باید تا پایان قرارداد مبلغ حق بیمه را بجای شخص پرداخت نماید)

  4- پوشش بیماری‌های خاص (3 ماه بعد از شروع بیمه نامه :  سکته قلبی - سکته مغزی - عمل قلب باز - سرطان - پیوند اعضاء اصلی بدن)

  5- هزینه‌های شرکت بیمه گر

   

 • آیا بیمه عمر هزینه‌های بیماری کرونا را پرداخت می‌کند ؟

  این پوشش نیز در بعضی از شرکت‌های بیمه‌ای قابل پرداخت می‌باشد که در حال حاضر تنها شرکت بیمه سامان، ایران، معلم و خاورمیانه در بیمه‌های عمر خود این پوشش را ارائه می‌دهند.

  شرایط پوشش بیماری کرونا:

  • در بیمه عمر سامان جز پوشش امراض خاص قرار می‌گیرد و تا سقف 30 میلیون تومان قابل پرداخت است و 3 ماه از تاریخ صدور بیمه نامه دوره انتظار دارد.
  • در بیمه عمر ایران جز پوشش امراض خاص قرار می‌گیرد و تا سقف 25 میلیون تومان قابل پرداخت است و  یک ماه از تاریخ صدور بیمه نامه دوره انتظار دارد.
  • در بیمه عمر معلم جز پوشش امراض خاص قرار می‌گیرد و تا سقف 25 میلیون تومان قابل پرداخت است و یک ماه از تاریخ صدور بیمه نامه دوره انتظار دارد.
  • در بیمه عمر خاورمیانه جز پوشش هزینه پزشکی قرار می‌گیرد تا سقف 20 میلیون تومان قابل پرداخت است ودو هفته از تاریخ صدور بیمه نامه دوره انتظار دارد.

 • تفاوت بیمه 30 سال و بیمه 70 سال سامان چیست ؟

  در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری به علت آنکه سود پرداختی به شما به صورت روزشمار و مرکب است در نتیجه هرچه سال بیمه‌ای شما بیشتر شود میزان دریافتی شما به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد. پس در بیمه‌نامه 70 سال میزان دریافتی شخص خیلی بیشتر و بهتر از بیمه نامه 30 سال خواهد بود.

  لازم به ذکر است بهترین حالت انتخاب مدت زمان بالاترین سال ممکن می‌باشد زیرا امکان بازخریدی زودتر از موعد قرارداد وجود دارد ولی امکان افزایش مدت زمان قرارداد در شرایطی انجام می‌شود که شخص شرایط پزشکی مناسبی داشته باشد در غیر این صورت امکان افزایش سال بیمه وجود ندارد.

 • در صورت تعدد بيمه‌هاي عمر و سرمايه گذاري و آيا براي استفاده از پوشش‌ها سقف پرداختي وجود دارد؟

  با توجه به اینکه در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری همه پوشش‌های بیمه ای برحسب سرمایه فوت طبیعی تعیین می‌شود در نتیجه با رعایت سقف سرمایه فوت طبیعی به تبع سقف همه پوشش‌های دیگر نیز رعایت می‌شود. در حال حاضر سقف پوشش سرمایه فوت طبیعی 500 میلیون تومان است و برای دریافت این پوشش بیشتر از سقف ذکر شده نیاز به مجوز از بیمه مرکزی می‌باشد.

 • چه تفاوتی در پرداخت اقساط و نقد بيمه نامه عمر وجود دارد؟

  در بیمه عمر عمر چون سود پرداختی به شما به صورت روزشمار است، هرچه تعداد اقساط  کمتر باشد و به اصطلاح حق بیمه خود را نقدتر پرداخت کنید در انتها دریافتی شما بیشتر خواهد شد. علاوه بر این موضوع، در صورت انتخاب روش پرداخت به صورت قسطی، هزینه تقسیط هر سال از شما کسر خواهد شد که این هزینه هر چه تعداد اقساط شما بیشتر باشد به تبع بیشتر خواهد بود.

 • در صورت فوت بیمه گذار چه اتفاقی برای بیمه عمر و سرمایه گذاری می‌افتد؟

  در برخی از شرکت‌های بیمه در صورت فوت بیمه گذار، شرکت بیمه (بیمه گر) متعهد است که تا پایان مدت زمان قرارداد حق بیمه تعیین شده در بیمه نامه را پرداخت نماید و بیمه نامه را ادامه دهد.

  در برخی دیگر از شرکت‌های بیمه در صورت فوت بیمه گذار، بیمه نامه و کلیه تعهدات آن به بیمه گذار جدید انتقال می‌یابد.

 • آیا می توان شرایط بیمه نامه عمر خریداری شده را تغییر داد؟

  بله، هر سال در سررسید سال بیمه ای ،شخص می تواند در خواست خود را طی فرم «درخواست الحاقیه تغییرات» جهت اعمال تغییرات بیمه نامه اعلام نماید.

  این تغییرات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • کاهش یا افزایش حق بیمه
  • کاهش یا افزایش پوشش های بیمه ای
  • تغییرسقف پوشش‌های بیمه ای
  • تغییر روش پرداخت حق بیمه

  لازم به ذکر است تغییراتی که بار مالی نداشته باشد و تاثیری در بخش مالی بیمه نامه ایجاد نکند، مانند تغییر ذینفع، تغییر بیمه گذار و یا تغییر اطلاعات عمومی (نشانی، تلفن و...) در وسط سال بیمه‌ای شخص نیز امکان پذیر خواهد بود.

 • بیمارهای تحت پوشش امراض خاص کدامند؟

  در تمامی شرکت های بیمه به جز شرکت بیمه سامان، پوشش های امراض خاص شامل 5 بیماری زیر است.

  1-سکته قلبی

  2-سکته مغزی

  3-انواع سرطان‌ها

  4-پیوند اعضای اصلی بدن

  5-عمل جراحی قلب باز

  در طرح جدید شرکت بیمه سامان برای بزرگسالان حداکثر 30 نوع بیماری خاص و برای کودکان حداکثر 14 نوع بیماری خاص را پوشش می دهد که این بیماری ها در 4 گروه :

  • انواع سرطان‌ها
  • بیماری‌های مغزو اعصاب
  • انواع پیوندها
  • بیماری‌های قلبی

  و سایر بیماری‌ها قرار می‌گیرد.

 • در صورت ارائه اطلاعات نادرست در پرسشنامه بیمه عمر و سرمایه گذاری چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

  در صورت ارائه اطلاعات نادرست توسط بیمه گذار یا بیمه شده در فرم پیشنهاد به صورت عمد، بیمه نامه ابطال خواهد شد و حق بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود اما در صورتی که این اظهارات از روی سهو و نا آگاهی باشد اندوخته بیمه نامه پرداخت و در صورت بروز خسارت، بیمه‌گر می‌تواند از پرداخت تمام یا بخشی ازتعهدات خود خودداری نمایید.

 • علت لزوم تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری در واقع تکمیل کننده بیمه تامین اجتماعی است زیرا بعضی از موادی که بیمه تامین اجتماعی پوشش نمی‌دهد را شامل می‌شود.

  - در بیمه تامین اجتماعی شخص فقط امکان دریافت مستمری را دارد و امکان سرمایه گذاری و گرفتن کل مبلغ سرمایه گذاری را در انتها  بیمه نامه ندارد. ولی در بیمه عمر، شخص می‌تواند در انتها بیمه نامه یا مستمری کرده و یا کل مبلغ سرمایه گذاریش را به صورت یکجا دریافت کند.

  - در بیمه تامین اجتماعی امکان بازخرید بیمه نامه و امکان دریافت وام وجود ندارد در صورتی که در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری،شخص امکان بازخریدی زودتر از موعد قرارداد و امکان گرفتن وام را دارا می‌باشد.

  - در بیمه تامین اجتماعی در صورت فوت شخص به جز مبلغ اندکی جهت هزینه کفن و دفن، سرمایه دیگری به ذینفع او پرداخت نخواهد شد در صورتی که بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری در صورت فوت بیمه شده، سرمایه از پیش تعیین شده جهت فوت طبیعی و یا فوت براثر حادثه به ذینفع شخص پراخت خواهد شد.

 • حق بیمه عمر چگونه محاسبه می شود؟

  در زمان ثبت نام بیمه عمر فرم پیشنهادی به شما داده می‌شود که باید اطلاعاتی را در آن وارد کنید، بر اساس اطلاعات وارد شده توسط شما، که شامل سن، شرایط شغلی، شرایط بیماری، سلامتی و... است و حق بیمه مورد نظرتان و پوشش‌های بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، حق بیمه عمر و سرمایه گذاری محاسبه می‌شود.

 • مزایای بیمه عمر چیست؟

  - قابلیت سرمایه گذاری از محل درآمدهای کوچک

  - داشتن پوشش‌های بیمه‌ای خوب و کامل مثل سرمایه فوت طبیعی و ناشی از حادثه، سرمایه بیماری های خاص،سرمایه نقص عضو و ازکار افتادگی،هزینه پزشکی ناشی از حادثه و ... درکنار سرمایه گذاری

  - امکان دریافت وام تا نود درصد اندوخته بدون ضامن و چک و تشریفات اداری

  - امکان تعیین ذینفع در صورت فوت بیمه گذار و دریافت سرمایه فوت بدون مالیات بر ارث و انحصار ورثه در کوتاهترین زمان ممکن

  - دریافت سود تضمین بیمه مرکزی و سود مشارکت در منافع شرکت های بیمه

  - امکان دریافت مستمری ماهیانه بدون شرط سنی یا سابقه کاری

  - امکان تعیین حق بیمه و انتخاب پوشش های بیمه ای و استفاده کنندگان ازسرمایه بیمه نامه توسط خود شخص

  - انعطاف پذیری شرایط بیمه نامه درطول مدت قرارداد (امکان تغییر حق بیمه،بیمه گذار،ذینفع و پوشش های انتخابی)

 • وام بیمه عمر پاسارگاد چگونه است؟

   

  پس از خرید بیمه عمرپاسارگاد، حداقل شش ماه پس از تاریخ صدور بیمه نامه می‌توانید درخواست وام بدهید. بدون ضامن و چک و تا نود درصد اندوخته وام به شما پرداخت می‌شود.

  بازپرداخت وام حداکثر 36 قسط و درطول سه سال خواهد بود. سود دریافتی تا حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمین است.

منوی جستجوی پیشرفته

در حال بارگذاری ...