بیمه تجهیزات الکترونیک (موبایل و لپ‌تاپ) چیست؟

بیمه موبایل، تبلت و لپ‌تاپ بخشی از بیمه تجهیزات الکترونیک می‌باشند که بیمه بسیار گسترده‌ای است که تقریباً تمام تجهیزات الکترونیک را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه تجهیزات الکترونیک یا بیمه کالا‌های دیجیتال به نوبه خود زیر‌مجموعه بیمه مهندسی محسوب می‌شوند که خسارت‌های فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی به تجهیزات و دستگاه‌هایی که ارزش قطعات الکتریکی و الکترونیکی آن‌ها بیشتر از قطعات مکانیکی می‌باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد. خرید بیمه وسایل الکترونیکی با توجه به افزایش قیمت تجهیزات الکترونیکی یکی از بهترین و موثرترین کارها برای حفاظت از اموال و دارایی‌هاست.

بیمه کردن گوشی موبایل و لپ‌تاپ دقیقاً همانند مقایسه و خرید بیمه خودرو یا سایر لوازم است. به عبارت دیگر، هنگامی که گوشی موبایل یا لب‌تاپ خود را بیمه می‌کنید، شرکت بیمه‌گذار در ازای دریافت هزینه معینی متعهد می‌شود که خسارت‌های ناشی از بروز برخی حوادث غیر‌مترقبه که ممکن است برای گوشی یا لب‌تاپ شما رخ دهند را پرداخت نماید.

البته قوانین و ضوابط مربوط به بیمه گوشی‌های موبایل و بیمه کامپیوتر‌های قابل‌ حمل ممکن بر اساس سیاست شرکت بیمه‌گذار تا حدودی متفاوت باشند، اما به‌طور کلی دامنه وسیعی از حوادث را در بر می‌گیرند.

خرید بیمه وسایل الکترونیکی (بیمه موبایل و کامپیوتر) شامل چه پوشش هایی است؟

معمولاً در قراردادهای بیمه موبایل و لب‌تاپ، مواردی تحت پوشش قرار می‌گیرند که شامل گارانتی نمی‌شوند.

اگر بخواهیم مواردی را که بیمه موبایل و بیمه لپ‌تاپ تحت پوشش قرار می‌دهند را به‌صورت فهرست ‌وار بیان کنیم، عبارتند از:

 • ضربه فیزیکی و شکسته شدن (به‌دلیل سقوط، تصادم، واژگونی و …)
 • آب خوردگی و نفوذ مایعات (به‌دلیل سیل، آب ‌گرفتگی، نم، رطوبت، ریختن مایعات روی دستگاه و …)
 • نوسانات ولتاژ برق (مانند اتصال کوتاه)
 • بلایای طبیعی (از قبیل رانش زمین، نشست زمین، لغزش زمین، ریزش کوه یا صخره، باران، برف، تگرگ، بهمن، یخ‌زدگی، دمای بالا، بخارات غیر خورنده و …)
 • آتش سوزی (بر اثر صاعقه، انفجار یا بلایای طبیعی)
 • غفلت، عدم مهارت، سهل‌انگاری
 • دود، دوده، ذرات معلق در هوا، گرد و خاک
 • خسارت‌های هنگام تمیز کردن یا تعمیر کردن
 • خسارت‌های هنگام باز و بسته کردن دستگاه
 • خرابی ناشی از به‌کارگیری لوازم جانبی
 • سایر حوادثی که صراحتاً در بیمه‌نامه مستثنی نشده باشند.
 • اشکالات نرم‌افزاری
 • سرقت با شکست حرز

البته دو مورد آخر جزو پوشش‌های اضافی محسوب می‌شوند که کاربر در صورت تمایل با پرداخت حق بیمه بیشتر آن‌ها را به بیمه‌نامه اضافه می‌نماید.

مدت زمان بیمه موبایل و لپ‌تاپ چقدر است؟

شبیه به اکثر بیمه‌های اموال و وسایل دیگر، مدت این بیمه‌نامه نیز یک‌سال است که بنا به درخواست بیمه‌گذار می‌تواند تمدید شود. البته در برخی شرکت‌های بیمه می‌توان قرارداد بیمه موبایل یا بیمه لپ‌تاپ را به‌صورت دو ساله منعقد کرد، ولی معمولاً نوع یک‌ساله رایج‌تر می‌باشد.

بیمه کردن موبایل یا لب‌تاپ چه ضرورتی دارد؟

همان‌طور که اشاره شد با چند برابر شدن نرخ ارز در سال‌های اخیر، قیمت لوازم الکترونیک وارداتی مانند گوشی‌های تلفن همراه و انواع رایانه‌ به حدی افزایش یافته است که قیمت یک لب‌تاپ‌ به‌روز ایسوس با قیمت یک خودروی تولید داخل می‌تواند برابری کند. این موضوع در رابطه با گوشی‌های هوشمند نیز صادق است.

از سوی دیگر قیمت بالای این کالا‌ها سبب افزایش قابل توجه آمار سرقت شده است تا جایی که مقاومت در برابر سرقت گوشی‌های موبایل منجر به قتل مالکان آن‌ها شده است و این موضوع جنبه امنیتی به خود گرفته است. در حالی که با خرید بیمه وسایل الکترونیکی دیگر نگران از بین رفتن بخشی از دارایی‌های خود نخواهید بود و می‌توانید حتی در صورت سرقت آن‌را جبران کنید.

افزون بر این، موبایل و لپ‌تاپ جزو لوازمی هستند که افراد آن‌ها را همراه با خود به اماکن مختلف حمل می‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود که نسبت به سایر وسایل الکترونیکی بیشتر در معرض آسیب و سرقت قرار بگیرند. بنابراین به‌منظور آسایش فکری و همچنین تأمین امنیت جانی خود، ضروری است که نسبت به بیمه گجت‌های الکترونیکی خود اقدام نمایید.

خرید آنلاین ارزان‌ترین بیمه‌نامه موبایل و لپ‌تاپ از فروشگاه بیمه ماهان

به‌منظور تهیه بیمه موبایل یا بیمه لپ‌تاپ، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم از جمله کالای دیجیتال و جعبه آن به یکی از مراکز بیمه‌گذار مراجعه نمایید. اما فروشگاه آنلاین بیمه ماهان جهت رفاه حال مشتریان گرامی این امکان را فراهم ساخته است که بدون مراجعه حضوری و صرف وقت ارزشمند خود، لوازم الکترونیک خود را با نازل‌ترین قیمت بیمه نمایند.

شما می‌توانید با استفاده از سامانه آنلاین بیمه ماهان و تنها با چند کلیک و پر کردن مشخصات مورد نیاز، بیمه موبایل یا لب‌تاپ خود را درب منزل یا محل کار خود دریافت نمایید.

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان با ارائه ارزان‌ترین بیمه موبایل و ارزان‌ترین بیمه لب‌تاپ و ارسال رایگان بیمه‌نامه به درب منزل یا محل کار شما، تمام تلاش خود را در جهت کسب رضایت مشتریان گرامی به‌کار بسته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02145239 تماس گرفته یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان، درخواست بیمه خود را به‌صورت آنلاین ارائه کنید.

منوی جستجوی پیشرفته

در حال بارگذاری ...