مقایسه و خرید آنلاین بیمه نامه مسئولیت مدنی آسانسور

 بیمه نامه مسئولیت مدنی آسانسور، بیمه‌ای است که غرامت فوت و نقص­ عضو استفاده ­کنندگان از آسانسور را در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای جبران می‌کند. این بیمه هزینه خسارات احتمالی از قبیل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

نیاز به این بیمه ­­نامه در تمامی ساختمان‌های تجاری و مسکونی احساس می­شود تا در زمان بروز حادثه، تمامی مالکین آسانسورها بتوانند گوشه‌ای از خسارت به وجود آمده را با پرداخت حق بیمه ناچیز جبران کنند.

بیمه آسانسور چیست؟

امروزه آسانسور به یکی از اجزای اصلی زندگی روزمره تبدیل شده است. با توجه به موارد استفاده‌ متعدد آسانسور در ساختمان‌های مسکونی، سازمان‌ها و ادارات و ماهیت این وسیله پر استفاده؛ با وجود رعایت تمامی استانداردها و کلیه موارد ایمنی، در مواردی باز هم شاهد اتفاقاتی ناگوار و غیر قابل پیش بینی در زمان استفاده از این وسیله هستیم که خسارات مالی و یا جانی مختلفی را به همراه دارد.

یکی از راه های کم کردن نگرانی ها و جبران همه هزینه‌ها وخسارت‌های جانی و مالی داشتن بیمه آسانسور یا همان بیمه مسئولیت مدنی آسانسور است.

پوشش های بیمه آسانسور چیست؟

در بیمه آسانسور بر اساس نوع کاربری، مشخصات و ظرفیت آسانسور پوشش‌های مورد درخواست بیمه گذار تعهدات آن بیمه نامه مشخص می‌شود. به عنوان مثال در هر آسانسور نفر بر، تعداد افراد مجاز به صورت ظرفیت آسانسور در مشخصات فنی آسانسور ذکر شده است و بیمه نامه دقیقا بر اساس این مشخصات از سوی شرکت بیمه صادر می‌شود اما در بیمه های آسانسور حمل بار بیمه گذار می‌تواند علاوه بر پوشش جانی پوشش مالی را نیز برای بیمه نامه خود خریداری نماید.

پوشش‌های جانی و مالی بیمه مسئولیت آسانسور عبارتند از:

 • پوشش فوت
 • پوشش نقص عضو
 • پوشش هزینه های پزشکی
 • پوشش خسارت مالی برای آسانسورهای باربر

بیمه آسانسور شامل چه پوشش هایی نمی شود؟

قیمت بیمه نامه آسانسور چگونه محاسبه میشود؟

شرکت های ارائه دهنده بیمه آسانسور 

مدارک لازم برای دریافت بیمه آسانسور کدام است؟

در صورتی که در این حادثه، فوت رخ نداده باشد:

 1. صورت‌حساب بیمارستان
 2. قبوض پرداختی
 3. شرح عمل جراحی
 4. خلاصه پرونده بیمارستان
 5. شناسنامه و کپی شناسنامه مصدوم
 6. کارت ملی و کپی کارت ملی مصدوم
 7. فرم «گواهی پزشک معالج» تکمیل شده
 8. مدرک تایید کننده سمت فرد در مکان مذکور

در صورتی که حادثه دچار تلفات جانی شده باشد:

 1. کپی برابر اصل گواهی فوت
 2. کپی برابر اصل شناسنامه باطل شده
 3. کپی برابر اصل گزارش نیروی انتظامی
 4. کپی برابر اصل بازپرس کار و امور اجتماعی
 5. کپی برابر اصل گزارش پزشکی قانونی (معاینه جسد)
 6. کپی برابر اصل گواهی حصر وراثت
 7. مدرک تایید کننده سمت فرد در مکان مذکور

نحوه و میزان پرداخت خسارت شرکت های بیمه آسانسور چگونه است؟

خرید بیمه آسانسور به عهده چه کسی یا چه کسانی است؟

خرید بیمه آسانسور به عهده مالک آسانسور است که معمولاً مالکین آپارتمان، مجتمع و ... هستند؛ خرید بیمه نامه آسانسور معمولا وظیفه مدیر مجتمع یا ساختمان به نمایندگی از مالکین می باشد.

خرید و مقایسه ی آنلاین بیمه آسانسور

بیمه مسئولیت آسانسور اجباری یا اختیاری؟

خرید بیمه نامه مسئولیت آسانسور به هیچ عنوان اجباری نیست! اما مالکان آسانسور و مدیر ساختمان به دلیل احتمال وقوع هر اتفاقی در آسانسور از این بیمه نامه استفاده می کنند تا در این مورد نگرانی نداشته باشند.

خرید آنلاین و تلفنی بیمه آسانسور از بیمه ماهان 

روش اول: برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه نامه آسانسور میتوانید بدون محدودیت زمانی تنها با ورود به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان بیمه نامه مورد نظر خود را تهیه کنید.

روش دوم: می‌توانید با شماره‌ 02188699086  تماس بگیرید و بیمه خود را تهیه کنید، البته این نکته را در نظر داشته باشید که از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می‌توانید از این روش استفاده نمایید.

 

در حال بارگذاری ...