وام بدون ضامن و سود – شاهکار جدید بیمه! حتی تامین اجتماعی

وام بدون ضامن و سود – شاهکار جدید بیمه! حتی تامین اجتماعیزمان مطالعه ۴ دقیقه

 وام، حلال مشکلات

همه ما وقتی در مواقع ضروری به پول احتیاج پیدا می کنیم چندین و چند راه را مقابل خود می بینیم. فروش لوازم دست دوم و بی استفاده شاید اولین موردی باشد که به ذهن اکثر افراد برسد. شابد هم از دوستان و آشنایان خودمان پول قرض کنیم و زیر دین نزدیکان خود برویم. اما راهی که شاید از نظر اکثر ما سخت به نظر برسد دریافت وام است. مطلبی که شاید از نظر هیچکس ارتباطی به هم نداشته باشد ارتباط وام بیمه است.

برای گرفتن وام بانکی باید مراحل مختلفی طی شود. شاید به نوعی بتوان گفت برای گرفتن وام از بانک ها باید از هفت خوان رستم گذشت! برای دریافت وام باید حساب بانکی با گردش حساب بالا داشته باشید، سابقه حساب شما مثبت باشد و از همه مهمتر به چند ضامن کارمند و یا صاحب جواز کسب نیاز دارید.

همین شرایط باعث شده تا اکثر ما از گرفتن وام ترس داشته باشیم. در واقع این ترس بیجا هم نیست. گرفتن وام بانکی پروسه طولانی دارد و بعضی از مواقع آنقدر طول می کشد که دیگر کار از کار گذشته است.

اگرفتن وام فقط از طریق بانک امکان پذیر نیست. بسیاری از صندوق های خیریه و محلی هم اقدام به پرداخت وام می کنند. اکثر این صندوق ها هم شرایط شبیه به بانک دارند و مشتریان را جذب نمی کنند.

اما یکی از انواع وام که شاید کمتر کسی از آن اطلاع داشته باشد وام ارائه شده توسط بیمه ها است.

وام و بیمه

دو گروه از بیمه ها اقدام به ارائه وام به بیمه گزاران می کنند. یک بیمه تامین اجتماعی و دیگری بیمه عمر.

بیمه تامین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمری بگیران خود چند نوع وام میدهد که شرایط نسبتا آسان تری از بانک ها دارد. اما همچنان به خاطر بعضی از شرایط چندان مشتری پسند نیستند.

بیمه عمر هم بر اساس شرایطی به بیمه شدگان وام می دهد. وام بیمه عمر به خاطر شرایط مناسب خود یکی از برترین وام ها است.

در این مقاله سعی داریم با جزئیات وام بیمه ها و شرایط دریافت این وام آشنا شویم:

 وام بیمه تامین اجتماعی

اگر شما هم یکی از بیمه شدگان تامین اجتماعی یا بازنشسته مستمری بگیر تامین اجتماعی باشید میتوانید از بیمه وام بگیرید.

در حال حاضر فقط ۳ نوع وام به افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرد، که شامل وام های تحصیلی، وام ضروری و وام ازدواج می باشد. این وام ها به وام ضروری بیمه تامین اجتماعی معروف شده اند.

دریافت وام تامین اجتماعی برای این دو گروه با شرایط زیر امکان پذیر است:

  • بازنشسته ها و مستمری بگیران تامین اجتماعی، از کارافتاده ها و همسر بیمه شده فوت شده
  • کلیه بیمه شده هایی که حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارند.

وام های بیمه شدگان تامین اجتماعی به صورت قرض الحسنه است و دارای کارمزد کمی هستند.

برای دریافت وام تامین اجتماعی، شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. این شرایط برای همه یکسان است و برای دریافت وام باید تمام این شرایط را در نظر بگیرید. با هم این شرایط را مرور کنیم :

  • این وام ها نهایتا تا سقف ۴ میلیون تومان پرداخت می شود.
  • کارمزد این وام ها ۶% می باشد.
  • حداکثر زمان بازپرداخت برای وام تامین اجتماعی ۳ سال یا ۳۶ ماه می باشد.
  • در صورت تاخیر در پرداخت اقساط، جریمه به شما تعلق خواهد گرفت.
  • مسئولان بالارده شعب و نمایندگی های بیمه تامین اجتماعی باید صلاحت شما را از نظر نیاز به وام تائید کند.
  • این وام هر سال فقط یک بار به شما تعلق خواهد گرفت.
  • متقاضیان وام تامین اجتماعی باید برای دریافت وام فرم های مربوطه را پر کرده و به شعبه تامین اجتماعی مورد نظر ارائه دهند.

در گذشته وام های دیگری هم توسط بیمه تامین اجتماعی مانند وام بیمه بیکاریو وام جهیزیه پرداخت می شد. اما بر اساس دستورالعمل جدید در حال حاضر فقط ۳ نوع وام ضروری، ازدواج و تحصیلی پرداخت می شود.

 دردسرهای وام تامین اجتماعی

با این که بیمه تامین اجتماعی برای شرایط مختلف، وام های متفاوتی را به بیمه گزاران ارائه می دهد اما دریافت وام تامین اجتماعی هم دردسر های خود را دارد.

برای دریافت وام از تامین اجتماعی هم لازم است تا یک ضامن کارمند معرفی کرد. از طرفی پروسه تایید وام تا پرداخت وام به دلیل تقاضای بالا زمان زیادی طول می کشد.

با توجه به این شرایط وام تامین اجتماعی هم مانند وام بانکی برای زمانی که نیاز فوری به پول داریم، مناسب نیست.

 وام بیمه عمر

بیمه عمر همانطور که حتما می دانیم هم سرمایه گذاری است و هم بیمه.

هنگامی که ما بیمه عمر خریداری می کنیم، علاوه بر اینکه برای آینده خود پول پس انداز می کنیم، خود را تحت پوشش درمانی این بیمه نامه قرار می دهید. اما پوشش های بیمه عمر به همینجا ختم نمی شود. یکی از بهترین ویژگی های بیمه های عمر امکان دریافت وام است، وام بیمه عمر یا بهتر است بگوییم وام اندوخته بیمه عمر.

 سقف وام بیمه عمر

مبلغ وام بیمه عمر سقف ندارد. یعنی مبلغی که وام می گیریم به میزان حق بیمه ای که پرداخت می کنیم بستگی دارد. طبیعتا هر چقدر مبلغ پرداختی ما برای بیمه عمر بیشتر باشد، میتوانیم مبلغ بیشتری وام بگیریم.

بیمه عمر به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم بخشی از حق بیمه پرداختی خود را بصورت وام دریافت کنیم.

این مبلغ در بیمه نامه عمر شرکت های مختلف، متفاوت است. در اکثر شرکت های بیمه این مبلغ ۸۰% یا ۹۰% حق بیمه پرداختی است. هر چند در بعضی از شرکت های بیمه این مبلغ متفاوت است.

 زمان دریافت وام بیمه عمر

برای دریافت وام بیمه عمر فقط کافیست ۲ سال از شروع پرداخت حق بیمه شما بگذرد. البته این مدت هم در شرکت های بیمه متفاوت است. مثلا یکی از شرکت های بیمه با گذشت ۶ ماه از شروع قرارداد بیمه عمر و پرداخت اولین حق بیمه اقدام به پرداخت وام می کند.

 پرداخت اقساط وام بیمه عمر

بازپرداخت وام بیمه عمر نهایتا تا ۳ سال یا ۳۶ ماه انجام می شود.

بعد از اتمام پرداخت اقساط وام خود، دوباره می توانیم از امکان دریافت وام استفاده کنیم. از جهت تعداد دفعات دریافت وام برای ما محدودیتی وجود ندارد.

 کارمزد وام بیمه عمر

وام بیمه عمر یکی از کمترین کارمزد ها را در بین وام های مختلف ارائه می دهد. کارمزد وام بیمه عمر در شرکت های مختلف بیمه متفاوت است. اما کارمزد این وام حداکثر ۴% بیشتر از سودی است که به اندوخته شما تلق خواهد گرفت.

وام بدون ضامن و سود – شاهکار جدید بیمه! حتی تامین اجتماعی

 مزایای وام بیمه عمر

یکی از برتری های وام بیمه عمر نسبت به وام بانکی نداشتن مراحل اداری طولانی است. برای دریافت وام بیمه عمر نیازی به کاغذ بازی های طولانی نیست. فقط کافیست برای دریافت وام، درخواست خود را به کارگزار شرکت بیمه مربوطه ارائه کنیم تا در اسرع وقت مبلغ مورد نیاز را دریافت کنیم.

همانطور که گفتیم یکی از دلایلی که مردم را از دریافت وام بانکی فراری می دهد، شرایط سختگیرانه بانک ها است.

اما از آنجا که وام بیمه عمر از اندوخته بیمه عمر به ما پرداخت می شود، دیگر نیازی به سختگیری نیست.

یکی از شرایط دریافت وام از بانک ها، معرفی ضامن است. اما برای دریافت وام بیمه عمر نه به ضامن نیازی هست و نه وثیقه ای لازم است. همانطور که گفته شد در صورت نیاز این وام سریعا پرداخت می شود.

[alert type=”success”]برای استعلام و خرید انواع بیمه های عمر، می توانید به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه فرمایید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه