بهترین بیمه عمر | بهترین بیمه عمر از نظر مردم و بیمه مرکزی کدام است؟

بهترین بیمه عمر | بهترین بیمه عمر از نظر مردم و بیمه مرکزی کدام است؟زمان مطالعه ۲ دقیقه

جایگاه بهترین بیمه عمر در دنیای امروز

در بسیاری از کشورهای پیشرفته به ازای هر شخص چندین بیمه عمر و سرمایه گذاری وجود دارد. حتی کشورهایی نظیر هندوستان نیز در این زمینه از ما پیشی گرفته اند. خوشبختانه با توجه به افزایش روز افزون آگاهی های فردی و مدنی بیمه های عمر و سرمایه گذاری هر روز بیشتر و بیشتر به جایگاه اصلی شان در ایران نزدیک می شوند. اما همچنان راه درازی تا رسیدن به آمارهای جهانی بیمه عمر و سرمایه گزاری برای ما وجود دارد. هنوز هم بیشتر مردم لزوم خرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری برای شان روشن نیست. بسیاری از افراد عقیده دارند که با درآمدهای اندک و یا متوسط خرید بیمه عمر اشتباه خواهد بود و برای شان توجیه اقتصادی ندارد. در پاسخ به این افراد باید ذکر کرد که اگر در روزهایی که توان کار و کسب درآمد هست نتوانیم ذره ای پس انداز کنیم و به فکر آینده باشیم، در روزهای پیری و یا خدای نکرده بیماری و از کار افتادگی چه به سرمان خواهد آمد؟

کمتر از ۱۰ سال است که شرکت های بیمه ای ایرانی سعی در معرفی این نوع از بیمه ها به مشتریان خود دارند. در این زمان اندک (در برابر سابقه سایر رشته های بیمه ای)، با این که حرکت های مفید و موثری انجام شده است اما هنوز هم سر درگمی هایی برای خریداران بیمه های عمر و سرمایه گذاری وجو دارند. بیشتر کسانی که قصد خرید این نوع بیمه را دارند تا حد زیادی برای انتخاب سر در گم هستند و نمیدانند کدام شرکت بیمه ای را انتخاب کنند. دلیل اصلی این پدیده این است که نمیتوانند مانند بیمه های شخص ثالث و نظیر آن از تجربیات خودشان و اطرافیانشان استفاده کنند.

در این نوشتار سعی داریم به سوالات این دسته از عزیزان که به دنبال بهترین بیمه عمر هستند، پاسخ دهیم.

خرید اینترنتی بیمه

بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی

شرایط و قوانین عمومی تمامی انواع بیمه ها تحت نظارت و استاندارد بیمه مرکزی هستند. بیمه های عمر و سرمایه گذاری نیز ازین قاعده مستثنی نیستند. در نتیجه پایه و اساس خدمات و شرایط بیمه عمر شرکت های مختلف یکسان است. بر پایه مصوبات بیمه مرکزی تمامی شرکت های بیمه موظف به ارایه چند پوشش بیمه پایه، سود تضمینی (سود ثابت) و سود مشارکت در بیمه های عمر و سرمایه گذاری هستند.

سود تضمینی درصدی ثابت است که توسط خود بیمه مرکزی اعلام می شود. اما سود مشارکتی کاملا بستگی به شرکت بیمه و سرمایه گذاری های آن دارد به این معنی که هر چه شرکت بیمه سرمایه گزاری های موفق تری داشته باشد سود مشارکت بیشتری به بیمه شده تعلق می گیرد.

برخی شرکت ها در پوشش بیماری های خاص بیمه عمر، بیماری های بیشتری را و یا سقف پرداختی بالاتری را تحت پوشش قرار می دهند.

مورد دیگر میزان رضایت مشتریان است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. بی شک شرکت هایی که دارای سطح بالاتری از رضایت مندی مشتریان هستند، خدمات بهتری را ارایه داده اند. این شاخص می تواند جاگزین مناسبی برای کسانی باشد که دوست دارند از تجربیات اطرافیانشان استفاده کنند و ولی کسی با تجربه دارا بودن و یا استفاده بیمه عمر نمی شناسند.

سطح توانگری شرکت بیمه ای نیز می تواند یکی از موارد بسیار تاثیرگذار بر خدمات و پوشش های بیمه عمر باشد. سطح توانگری شرکت ها نیز مانند میزان رضایت مشتریان، هرساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. واضح است که سطح توانگری می تواند دارای اثر مستقیم بر نرخ سودها و پرداخت های شرکت داشته باشد.

بهترین بیمه عمر از نظر مردم

به عنوان کلام آخر باید گفت که خریدن یک یا چند بیمه عمر حتی بدون داشتن اطلاعات بسیار بهتر از نداشتن آن است زیرا تمامی شرکت های بیمه ای از بهترین آن ها گرفته تا بدترین شان تحت نظارت دقیق بیمه مرکزی هستند. اما اگر واقعا قصد انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را دارید، پیشنهاد ما به شما مقایسه موارد ذکر شده در بالا است. بعد از انتخاب مناسب ترین بیمه بر اساس شاخص ها، چیزی که آن بیمه را به بهترین بیمه عمر برای شما تبدیل می کند، نوع قراردادتان است. در واقع باید گفت، از آن جایی که شرکت های بیمه ای دارای طرح ها و پوشش های متفاوت هستند، تنها یک قرارداد درست و منطبق بر شرایط شخصی هر فرد، می تواند بهترین بیمه عمر را برای شخص به ارمغان بیاورد. بیمه عمر باید کاملا منطبق بر نیاز و شرایط شخصی خریداری شود.

[alert type=”info”]برای خرید انواع بیمه های عمر، مقایسه پوشش ها و استعلام قیمت می توانید همه روزه از ۸ صبح تا ۹ شب با شماره های ۸۸۶۹۹۰۸۶ و ۸۸۶۹۹۳۴۳ فروشگاه آنلاین بیمه ماهان تماس بگیرید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه