بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر ۵۰ نفر حتی انفرادیزمان مطالعه ۹ دقیقه

بیمه تکمیلی چیست

بیمه تکمیلی چیست و چرا وجودش برای ما بسیار اهمیت دارد؟ امروزه بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای حتی تامین اجتماعی، علاوه بر ارائه بیمه پایه و اصلی نوعی دیگر از بیمه را با نام بیمه تکمیلی به فروش می‌رسانند. بیمه تکمیلی در واقع تکمیل کننده بیمه پایه این نوع شرکت‌های بیمه‌ای است. برای افراد تحت پوشش این نوع بیمه‌ها شرایط بسیار بهتر از قبل خواهد بود. اگر بدانید بیمه تکمیلی چیست و چگونه در پیشبرد مراحل درمان برایتان کارایی دارد، هرگز داشتن آن را به تعویق نخواهید انداخت.

بیمه‌ای کامل و جامع که با پوشش هزینه‌های درمانی در صدد آن است تا کاری کند با پرداخت هزینه کمتر، بتوانید خدمات بهتر و بیشتری را دریافت کنید. همچنین این بیمه به صورت گروهی و انفرادی قابل صدور است و اگر بخواهید می‌توانید مبلغ آن‌را به صورت ماهیانه یا سالیانه نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ فروشگاه اینترنتی بیمه ماهان بیشتر درباره بیمه تکمیلی و نکات مهم مربوط به آن برایتان گفته‌ایم. همچنین اگر قصد خرید بیمه تکمیلی درمان را دارید و یا می‌خواهید به صورت دقیق‌تر بدانید که بیمه تکمیلی چیست نیز می‌توانید از همکاران ما در شرکت بیمه ماهان کمک بگیرید.

در این نوشتار قصد داریم تا اطلاعاتی را در مورد بیمه تکمیلی شرکت‌های بیمه ای به شما ارائه دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از این نوع خدمات بیمه ای بهتر استفاده نمایید.

بیمه شخص ثالث و اهمیت آن

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی، بیمه‌ای است که با پرداخت مبلغی جداگانه از بیمه اصلی برای شما برقرار خواهد شد. این نوع از خدمات به شما اجازه می‌دهد که بیماری خود را در مراکز طرف قرارداد این نوع بیمه نامه‌ها به صورت مجانی انجام دهید. همچنین می‌توانید در صورت نیاز مبالغ پرداخت شده بیشتر از بیمه نامه اصلی را در دیگر بیمارستان‌ها با ارائه مدارک لازم از بیمه دریافت نمایید.

البته برای دریافت هزینه خدمات ارائه شده در دیگر بیمارستان‌ها و یا مراکز جراحی، می بایست مدارک اعلام شده توسط بیمه به صورت کامل ارائه و توسط کارشناسان بررسی شود. در صورت صحت مدارک مبالغ پرداخت شده به صورت کامل به فرد بیمه شده باز گردانده می‌شود.

جمع آوری درست مدارک برای بیمه تکمیلی بسیار اهمیت دارد. مثلا اگر شما مشکوک به کرونا هستید، باید بدانید که بیمه تکمیلی در صورتی هزینه تست‌های کرونا را پرداخت می‌کند که این تست توسط پزشک اورژانس یا عفونی نوشته شود. برخی از بیمه‌ها هم هزینه تست‌های منفی کرونا را پرداخت نمی‌کنند. یک مثال دیگر پرداخت هزینه‌های مربوط به چشم پزشکی است.

مثلا اگر چشم‌هایتان به عمل لیزیک نیاز دارد، برای اینکه بتوانید از خدمات بیمه استفاده کنید، شماره چشم‌تان باید بالاتر از ۳ باشد. همچنین برخی بیمه‌ها برخی از هزینه‌های این موارد را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

با همه این‌ها برای چکاپ‌های ماهیانه و سالیانه، بیمه تکمیلی بسیار عالی است و اگر آن‌را داشته باشید از گزند بسیاری از بیماری‌ها و حوادث دور خواهید ماند.

همچنین بخوانید: برای هزینه های درمانی، بیمه عمر بهتر است یا تکمیلی؟

هزینه های تحت پوشش بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی شرکت های بیمه‌ای مختلف، متفاوت هستند ولی بیشتر بیمه‌های تکمیلی موارد زیر را شامل خواهند شد.

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

  پرداخت هزینه های بیمارستانی اعم از بستری در بیمارستان و یا مراکز جراحی محدود، هزینه های آنژیوگرافی و یا انواع سنگ شکن

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

 پرداخت هزینه‌های مربوط به جراحی مغز و اعصاب، پیوند کلیه، قلب، مغز و استخوان، پیوند ریه و کبد تا میزان دو برابر تعهدات بیمارستانی اعلام شده نیز توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود. علاوه بر این‌ها داروها، ویزیت‌ها و درمان‌های مربوط به شیمی درمانی نیز در بیمه تکمیلی دیده شده است.

با خرید و انتخاب بیمه تکمیلی می‌توانید سریع و آسان به بهترین مراکز درمانی مراجعه کنید و بدون معطلی با وجود بهترین پزشکان درمان مناسب خود را انتخاب نمایید. بیمه تکمیلی یک راه مناسب و مطمئن برای تمام اقشار جامعه است و بودن آن می‌تواند از بسیاری مشکلات و فجایع درمانی نیز جلوگیری کند.

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

  پرداخت هزینه های زایمان طبیعی و یا زایمان به صورت سزارین توسط بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

پرداخت هزینه‌های پاراکلینیکی اعم از سونوگرافی، ماموگرافی، ام آر آی های انجام شده، انواع آندوسکوپی های مورد نیاز، انواع سی تی اسکن‌های اعلام شده توسط پزشک، اکو، کاردیوگرافی، رادیو تراپی، جبران هزینه های مربوط به تست ورزش و موارد مشابه آن، نوارهای عضله، نوارهای مغز، آنژیوگرافی چشم و نوار عصب

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

  پرداخت هزینه های عمل های سرپایی، شامل ختنه، بخیه، گچ گیری، اکسیزیون، کرایوتراپی و لیپوم

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

  پرداخت هزینه های مربوط به مشکلات انکساری چشم فرد

بیمه تکمیلی چیست؟ | بیمه تکمیلی گروهی زیر 50 نفر حتی انفرادی

  پرداخت هزینه های مربوط به آمبولانس و یا سایر هزینه های پزشکی برای بستری

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

اگر شما در شرکت یا سازمانی مشغول به کار نیستید و یا اگر سازمان شما برای ارائه بیمه درمان گروهی اقدام نمی‌کند؛ می‌توانید برای دریافت بیمه تکمیلی انفرادی اقدام کنید. این بیمه به صورت انفرادی توسط برخی شرکت‌ها مانند شرکت بیمه سامان ارائه می‌شود. بیمه‌ها با ارائه طرح‌های گوناگون و با شرایط و مزایای مختلف به شما کمک می‌کنند تا بهترین بیمه درمان انفرادی را انتخاب کنید.

این بیمه می‌تواند به صورت خانوادگی نیز برای تمام افراد یک خانواده صادر شود. در نتیجه اگر می‌خواهید برای پوشش هزینه‌های درمان خود از یک بیمه عالی استفاده کنید و نگرانی‌های بسیاری را از خود دور کنید، بهترین راه این است که برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی اقدام نمایید. بیمه‌ای که سریع و آسان و با هزینه‌ای بسیار کمتر از هزینه‌های یک جراحی کوچک و یا چند قلم دارو به صورت سالیانه صادر می‌شود و می‌توان از آن برای بهبود و پیشبرد مراحل درمان استفاده کرد. در نتیجه اگر شرکت و سازمان شما نمی‌داند که بیمه تکمیلی چیست و یا حاضر به خرید آن نمی‌شود، وقت را تلف نکنید و خودتان برای خرید بیمه تکمیلی اقدام نمایید.

بیمه تکمیلی گروهی زیر ۵۰ نفر

نکات مهم برای خرید بیمه تکمیلی چیست؟

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی درمان را دارید باید بدانید که بیمه تکمیلی قوانینی نیز دارد. مثلا سن شما برای خرید بیمه تکمیلی مهم است و اگر بیماری زمینه‌ای داشته باشید نیز در تصمیم‌گیری بیمه مبنی بر اینکه شما را تحت پوشش قرار بدهد یا نه، تاثیر خواهد شد. از سوی دیگر برای بیمه‌ها این نکته بسیار مهم است که آیا شما تمام واقعیت را درباره شرایط سلامتی خود گفته‌اید یا نه؟ مثلا ممکن است فردی به تازگی متوجه بیماری همچون سرطان در خود شده باشد. اگر این فرد بیماری خود را از بیمه پنهان کند و بخواهد تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، بیمه آن‌را نمی‌پذیرد و نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه‌ای خود استفاده کند. علاوه بر این‌ها، سن افراد نیز بسیار مهم است و بسیاری از بیمه‌ها افراد بالای ۶۰ سال را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

برای خرید بیمه تکمیلی درمان اگر سوالی دارید و یا می‌خواهید اطلاعات جامع و کاملی در این باره به دست بیاورید، شرکت بیمه ماهان همراه‌تان خواهد بود و بهترین و کامل‌ترین اطلاعات را در اختیارتان خواهد گذاشت.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره بیمه تکمیلی انفرادی SOS به زبان ساده

مدارک مورد نیاز بیمه تکمیلی

برای پرداخت هزینه های اعلام شده توسط بیمه شده، اصل مدارک پایین نیز باید به صورت کامل به شرکت بیمه ای ارائه شود.

      گواهی پزشک معالج که در آن مشخصات بیماری و درمان های مورد نیاز و انجام شده به صورت کامل مشخص باشد.

    صورتحساب پرداخت شده در بیمارستان و یا به پزشک با مهر مربوطه

   اصل و کپی شناسنامه مریض معالجه شده و صفحه اول بیمه نامه وی

    ریز درمان ها و خدمات ارائه شده به بیمار به همراه موارد مشابه آن

قابل ذکر است که اطلاعات ارائه شده در این مطلب صرفا جهت آشنایی با بیمه تکمیلی و در شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت است.

خرید آنلاین بیمه تکمیلی از بیمه ماهان

حال اگر می‌دانید که بیمه تکمیلی چیست و قصد خرید آنلاین این بیمه را دارید، قابل ذکر است که اطلاعات ارائه شده در این مطلب صرفا جهت آشنایی با بیمه تکمیلی و در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای متفاوت است. اگر قصد خرید بیمه تکمیلی درمان را دارید، می‌توانید از فروشگاه آنلاین بیمه ماهان کمک بگیرید.

در وب سایت بیمه ماهان تمام بیمه‌های درمانی با بهترین نرخ و شرایط ارائه شده‌اند تا بتوانید به سادگی آنها را با هم مقایسه کرده و بهترین و مناسب‌ترین بیمه‌ای که می‌خواهید را دریافت کنید. برای این کار کافی است وارد صفحه بیمه تکمیلی شوید و اطلاعات مرتبط با سلامتی خود را وارد کنید. سپس سایت بیمه ماهان تمام بیمه‌ها را برایتان با هم مقایسه خواهد کرد و می‌توانید بهترین بیمه را از شرکت بیمه ماهان بخرید. بیمه تکمیلی یک بیمه عالی برای پوشش بسیاری از هزینه‌های درمانی است. بیمه‌ای که می‌توان به سبب آن به بهترین مراکز درمانی با بهترین قیمت دسترسی داشت و بدون معطلی بهترین خدمات را دریافت کرد. برای خرید بیمه درمان در بیمه ماهان همراه‌تان هستیم.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه