بیمه تکمیلی رانندگان – جزئیات ثبت نام و موارد تحت پوشش

بیمه تکمیلی رانندگان – جزئیات ثبت نام و موارد تحت پوشش

 بیمه تکمیلی رانندگان

بیمه تکمیلی رانندگان یکی از جدید‌ترین طرح‌های بیمه در ایران است که اخیرا اجرا شده است. این طرح باعث می‌شود تا رانندگان کامیون، رانندگان تاکسی و رانندگان جاده‌ای از خدمات بیمه درمانی با پوشش بیشتر بهره ببرند و دغدغه کمتری برای هزینه‌های پزشکی داشته باشند.

رانندگان خودروهای عمومی شهری و بین‌شهری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد هر کشوری هستند و نقش زیادی در جابه‌جایی کالاها و انسان‌های دارند. با وجود اینکه کامیون‌داران، تاکسی‌رانان و رانندگان جاده‌ای نقش مهمی دارند، اما تا همین اواخر از بیمه تکمیلی برخوردار نبوده‌اند. بیمه تکمیلی رانندگان این کمبود را پوشش می‌دهد.

 بخش‌های مختلف بیمه تکمیلی رانندگان

این بیمه نامه، برای همه رانندگان نیست و رانندگان خودروهای شخصی را در بر نمی‌گیرد. به طور کلی، بیمه رانندگان به دو بخش زیر تقسیم می‌شود:‌

 • رانندگان جاده‌ای (اتوبوس و کامیون)
 • تاکسی‌رانان (شهری و بین‌شهری)

 بیمه تکمیلی راننده های سنگین جاده‌ای

بیمه تکمیلی کامیون‌داران یکی از بیمه‌های تکمیلی است که شرکت‌های بیمه عرضه می‌کنند. این بیمه رایگان است و کامیون‌داران نیازی به پرداخت پول برای بهره‌بردن از این بیمه ندارند. البته این طرح دارای چند مرحله است که در در مرحله اول، راننده کامیون و همسرشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند و در مراحل بعد، دیگر اعضای خانواده نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

شرایط برای رانندگان اتوبوس نیز همین است و آنها نیز باید همه این مراحل را طی کنند.

 مدارک لازم برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی کامیونداران

رانندگان کامیون برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی نیاز به کارت هوشمند رانندگان دارند. پس اگر کارت هوشمند رانندگان نداشته باشید، باید ابتدا کارت هوشمند رانندگان را تهیه کنید. مدارک زیر برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی کامیون داران اجباری است:

 • شماره شبا بانکی راننده کامیون
 • کارت ملی و شناسامه همسر
 • تکمیل روند ثبت‌نام

 تعهدات بیمه تکمیلی رانندگان کامیون

بیمه تکمیلی کامیون داران تعهدات مختلف درمانی را پوشش می‌دهد. تعهدات این بیمه را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • تعهدات پایه تا سقف ۷ میلیون تومان
 • تعهدات تخصصی مانند جراحی قلب تا ۱۴ میلیون تومان
 • هزینه‌های سرپایی نوع اول مانند سونوگرافی و انواه اسکن‌ها تا ۵۰۰ هزار تومان
 • هزینه‌های پاراکلینیکی سطح ۲ مانند اسپیرومتری و جراحی سرپایی تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه‌های عمل لیزیک و رفع عیوب انکساری چشم تا سقف یک میلیون تومان
 • هزینه آمبولانس درون‌شهری تا ۱۰۰ هزارتومان
 • هزینه آمبولانس برون‌شهری تا ۱۳۰ هزار تومان

 بیمه تکمیلی رانندگان برون شهری

 بیمه تکمیلی تاکسی رانان

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی شهری و بین‌شهری، بخش دیگر این بیمه نامه است. بر خلاف بیمه تکمیلی رانندگان کامیون، بیمه تکمیلی تاکسی‌رانان، رایگان نیست و برای هر عضو ۴۵ هزار تومن هزینه دارد.

  نحوه ثبت‌نام بیمه تکمیلی تاکسیرانان

تاکسی‌رانان برای ثبت‌نام  باید به سامانه ثبت‌نام بیمه تکمیلی تاکسیرانی به آدرس IRTUSAN.IR مراجعه کرده و اطلاعات خود را کامل کنند.

در نظر داشته باشید که فقط تاکسیرانان ثبت‌نام‌شده در سامانه جامع می‌توانند از خدمات بیمه درمانی تکمیلی رانندگان تاکسی بهره ببرند. همچنین، برای استفاده از بیمه تکمیلی، داشتن بیمه پایه الزامی است.

 تعهدات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

تعهدات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی، بسیاری از موارد پزشکی را در بر می‌گیرد. در زیر برخی از تعهدات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی را مشاهده می‌کنید:

 • جبران هزینه‌های پایه مانند بستری، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی و … تا سقف ۷ میلیون تومان
 • هزینه‌های بیمارستانی شامل اعمال جراحی تخصصی مانند مغز و اعصاب تا سقف ۱۴ میلیون تومان
 • جبران هزینه زایمان طبیعی و سزارین تا سقف ۲ میلیون تومان

این خدمات تنها بخشی از پوشش‌های بیمه تکمیلی تاکسیرانان است. در زیر جزییات تعهدات کامل بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی را می‌بینید.

بیمه تکمیل درمان رانندگان را می‌توان یکی از خدمات بیمه‌ای مناسب برای رانندگان دانست که پوشش‌های زیادی را برای رانندگان در نظر می‌گیرد. راه دیگر استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمانی انفرادی است که پوشش‌هایی بهتر برای کاربران در نظر می‌گیرد.

 بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه درمانی را می‌توان محبوب‌ترین نوع بیمه دانست. دلیل این امر نیز این است که هزینه‌های درمانی در اغلب اوقات بسیار بالا بوده و بسیاری افراد توانایی پرداخت آن را ندارند. مشکلی که وجود دارد این است که بیمه درمانی برخی از خدمات را پوشش نمی‌دهند و نیاز به استفاده از بیمه تکمیلی وجود دارد. بیمه تکمیلی انفرادی به همین دلیل طراحی شده است.

 بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

بیمه تکمیلی انفرادی برای افرادی طراحی شده است که تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی بیمه تکمیلی نیستند. بیمه تکمیلی انفرادی در شرکت‌های گوناگون متفاوت است و طرح‌های مختلفی وجود دارد تا افراد و خانواده‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

 پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی

برخی از پوشش‌های بیم تکمیلی را در زیر می‌بینید:

 • هزینه‌های بستری بیمارستانی جراحی، انواع سنگ‌شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) و …
 • عمل‌های جراحی مهم شامل جراحی‌های تخصصی مرتبط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند مغز استخوان
 • هزینه‌های پاراکلینیکی دسته اول شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع آندوسکپی، ام آرای، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • هزینه‌های پاراکلینیکی دسته دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری–PFT)، نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی
 • هزینه پاراکلینیکی دسته سوم که جبران هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی را شامل می‌شود. برخی از این پوشش‌ها عبارتند از: شکستگی و دررفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیونلیپوم، تخلیه کیست، لیزردرمانی و بیوبسی
 • خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های آمبولانس‌های شهری و بین‌شهری
 • جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین
 • جبران هزینه‌های رفع عیب‌های انکساری چشم

در نظر داشته باشید که بیمه درمانی تکمیلی انفرادی شامل فرانشیز می‌باشد. به عنوان مثال، اگر هزینه‌های بیمارستانی ۲ میلیون تومان باشد، بیمه تنها ۸/۱ میلیون تومان را خواهد پرداخت و پرداخت بقیه هزینه بر عهده شخص است.

نکته دیگر، توجه به دوره انتظار است. دوره انتظار زمانی است که تعهد شرکت بیمه شروع نشده است. اگر در دوره انتظار یکی از مواردی که در بیمه‌نامه ذکر شده است، خسارتی اتفاق بیفتد، خارج از تعهد شرکت بیمه است. به عنوان مثال، بارداری دارای دوره انتظار است. دوره انتظار زایمان معمولا از ۶ ماه به بالا است. دوره انتظار در شرکت‌های مختلف متفاوت است.

 کلام پایانی

بیمه تکمیلی درمانی رانندگان یکی از مثبت‌ترین حرکت‌های در فضای بیمه کشور بوده است و مزیت‌های زیادی برای رانندگان تاکسی، کامیون‌داران و رانندگان بین‌شهری است.

اگر امکان خرید بیمه تکمیلی رانندگان را ندارید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان بیمه انفرادی خریداری کنید و از مزیت‌های بی‌شمار آن بهره‌مند شوید.

بیمه تکمیلی رانندگان – جزئیات ثبت نام و موارد تحت پوشش
5 (100%) 2 رای
فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

علاقه‌مند به بهترکردن زندگی روزمره با استفاده از تکنولوژی

اشتراک

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *