پاراکلینیکی یعنی چه ؟ آیا بیمه تکمیلی انفرادی هزینه آن را پرداخت می کند؟

پاراکلینیکی بیمه تکمیلی

هزینه های پاراکلینیکی

بیمه تکمیلی یکی از کاربردی ترین بیمه ها در سیستم درمانی کشور ما به شمار می رود. هزینه های سرسام آور درمانی به گونه ای است که فقط با دارا بودن بیمه پایه نمی توان از پس آن ها بر آمد. با دارا بودن بیمه درمان تکمیلی بخشی از هزینه توسط بیمه پایه و بخش چشم گیری توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود.پوشش های بیمه تکمیلی بسیار گسترده و شامل موارد بسیاری است. هزینه ‌های بیمارستانی، عمل های جراحی، جراحی ‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌ های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو، دندانپزشکی و هزینه های پاراکلینیکی اصلی ترین پوشش های این نوع از بیمه ها هستند.

با مشاهده جداول پوشش های انواع بیمه تکمیلی، بیشترین سوالی که برای متقاضیان پیش می آید این است که خدمات پاراکلینیکی اول و دوم چه خدماتی را شامل می شود. در این نوشتار قصد معرفی انواع خدمات پاراکلینیکی را داریم.

خدمات پاراکلینیکی مجموعه ای از خدمات بهداشتی و درمانی، مربوط به ناهنجاری ها و مشکلات نهفته در بدن هستند که با معاینه عادی کشف نمی شود و نیاز به بررسی های آزمایشگاهی با استفاده از تجهیزات خاص دارند. به جرات می توان گفت که این نوع از خدمات سرپایی، بیشترین سهم از هزینه های درمانی خانواده ها را در بر می گیرند. این خدمات در بیمه های تکمیلی با توجه به شرکت ارایه دهنده و انفرادی یا گروهی بودن متفاوت هستند. اما دو گروه خدمات مشترک در این بین وجود دارد که در بیشتر بیمه های تکمیلی از هر نوعی ارایه می شوند.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

گروه اول خدمات

گروه اول خدمات پاراکلینیکی بسیار کاربردی و به شرح زیر هستند:

   سونوگرافی

    ماموگرافی

    انواع اسکن

   انواع سی تی اسکن

   انواع آندوسکوپی معده و روده

    ام آرآی‌

    اکوکاردیوگرافی قلب

 گروه دوم خدمات

ارایه گروه دوم خدمات پاراکلینیکی کاملا وابسته به شرکت بیمه ای و طرح های مختلف آن ها به شرح زیر است:

   تست ورزش

    نوار عضله

    نوار عصب

    نوار مغز

   آنژیوگرافی

    شنوایی‌سنجی

   بینایی‌سنجی

    هولترمانیتورینگ قلب

    آنژیوگرافی چشم

لازم به ذکر است که تمام موارد گروه اول و موارد 1 تا 5 گروه دوم خدمات پاراکلینیکی که در بالا ذکر شد، در بیمه تکمیلی انفرادی سامان به بیمه شدگان ارایه می شوند.

منبع : سایت تامین اجتماعی

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top