بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعیزمان مطالعه ۳ دقیقه

بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از بیمه شدگان خود و برای اینکه بتواند خدمات بهتری به این افراد و مخصوصا مستمری بگیران خود ارائه نماید، طرحی به نام بیمه درمان تکمیلی را اجرا می کند. این نوع بیمه علاوه بر بیمه اصلی و به نوعی تکمیل کننده آن است. در این طرح، سازمان تامین اجتماعی سعی کرده است تا از هزینه های درمانی این افراد تا حد ممکن بکاهد.

در این نوشتار قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی را در مورد بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان برای کسانی که در حال استفاده از این نوع بیمه هستند و یا کسانی که قصد دارند در آینده از آن استفاده نمایند بیان کنیم.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کلیک کنید.

افراد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی برای تمامی بازنشستگان و از کار افتادگانی است که دارای بیمه پایه تامین اجتماعی هستند. البته این افراد می توانند از مزایای این نوع از بیمه برای افراد تحت تکفل خود نیز به شرط داشتن شرایط ذیل استفاده نمایند.

فرزندان دختر بیمه شدگان بازنشسته تا زمانی که ازدواج نکرده باشند و یا دارای شغلی نباشند.
پسران بازنشستگان تامین اجتماعی در حالت عادی تا بیست و دو سالگی، در صورت ادامه تحصیل تا بیست و پنج سالگی و در صورت دانشجو بودن در مقطع دکتری حداکثر تا بیست و شش سالگی می توانند از این نوع خدمات بهره مند شوند.
نوه های بازنشستگانی که پدرشان فوت نموده است و دارای بیمه پایه تامین اجتماعی هستند.
والدین بازنشستگان تامین اجتماعی اعم از پدر و مادر که تحت تکفل این افراد باشند.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

هزینه بیمه درمان تکمیلی

هزینه بیمه درمان تکمیلی در قبال خدمات ارائه شده آن بسیار ناچیز و مبلغی در حدود سی و شش هزار و دویست تومان است. این هزینه به صورت ماه به ماه از حقوق مشمولان کسر می شود. البته اگر حقوق بازنشسته محترم از یک میلیون تومان کمتر باشد و افراد تحت سرپرستی ایشان بیش از سه نفر باشد هزینه بیمه تکمیلی از این افراد فقط تا سه نفر کسر خواهد شد. هزینه بیمه درمان تکمیلی تامین اجتماعی هر ساله برحسب سقف تهعدات آن سال، شرکت بیمه گر مورد قرارداد و تعهدات انتخابی بیمه شدگان متغیر است.

خدمات بیمه درمان تکمیلی

در سال ۹۷ با توجه به استقبال افراد مختلف و مخصوصا بازنشستگان از خدمات این نوع بیمه، قرارداد آن تمدید و حتی سقف ارائه خدمات آن نیز افزایش یافته است. در حال حاضر سقف ارائه خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به شرح جدول زیر می باشد .

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان

چگونگی استفاده از بیمه درمان تکمیلی

افراد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی در صورت تمایل برای استفاده و یا درمان در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود طرف قرارداد می توانند به شعبه های شرکت آتیه سازان حافظ که مجری این بیمه است مراجعه و با گرفتن دستور پزشک معالج و دیگر مدارک لازم، معرفی نامه درمان خود را برای بیمارستان ها و مراکز جراحی طرف قرارداد دریافت نمایند.

مدارک لازم برای دریافت معرفی نامه بیمه درمان تکمیلی

به همراه داشتن کپی کارت ملی، شناسنامه، دفترچه بیمار و بیمه شده اصلی،
دستور و گواهی پزشک معالج که در آن نوع بیماری فرد و همچنین نوع عمل جراحی احتمالی مشخص شده باشد.
برای فرزندان پسر بالاتر از سن بیست و دو سال گواهی اشتغال به تحصیل و برای دختران تحت پوشش نیز ارائه اصل و کپی شناسنامه صفحات اول و دوم ضروری است.

مدارک لازم برای دریافت هزینه

افراد بیمه شده در این طرح برای مراجعه به بیمارستان ها و مراکز غیر از طرف قرارداد نیز آزاد هستند و می توانند برای درمان به بیمارستان های دیگر نیز مراجعه نمایند و پس از پرداخت هزینه ها برای دریافت آن از بیمه اقدام نمایند. برای دریافت هزینه ها از بیمه درمان تکمیلی نیز باید مدارک ذیل ارائه شود.

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی       اصل گواهی پزشک با مشخص کردن نوع بیماری، عمل جراحی و نوع خدمات ارائه شده به بیمار.

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی      اصل صورتحساب بیمارستان و یا پزشک معالج با مهر معتبر.

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی       کپی و اصل شناسنامه به همراه کپی از صفحه اول بیمه سلامت.

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی      اصل ریز خدمات ارائه شده و گزارش های رادیولوژی و سی تی اسکن در صورت استفاده.

[alert type=”success”]برای خرید بیمه درمان و تکمیلی به صورت آزاد و انفرادی با بهترین خدمات و قیمت، می توانید از فروشگاه آنلاین بیمه ماهان اقدام کنید.[/alert]

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه