بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!

بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!زمان مطالعه ۶ دقیقه

بیمه تکمیلی انفرادی سامان + جدول سال ۹۸ و افزایش قیمت

چرا باید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشیم؟ پاسخ بسیار واضح است. بیمه های تامین اجتماعی یا درمانی پایه تنها بخش اندکی از هزینه های درمانی شما را تحت پوشش قرار می دهند و غالبا دارای پوشش های کمی در هزینه های بیمارستانی و جراحی و حتی دارو هستند. از سوی دیگر بیمه های درمانی پایه تنها در بیمارستان ها و مراکز پزشکی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که در مقاله بیمه تکمیلی انفرادی گفتیم، بیمه تکمیلی نوعی از بیمه است که در مواردی که بیمه گر شما خسارتی را تحت پوشش قرار نمی دهد، می توانید از آن استفاده نمایید. اخیرا تعدادی از شرکت های بیمه گر از جمله بیمه سامان به ارائه بیمه تکمیلی انفرادی می پردازند. در مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان و قیمت های آن می پردازیم.

 بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

بعد از پاسخ به این سوال که بیمه تکمیلی به صرفه است یا نه؟ می رسیم به بیمه تکمیلی انفرادی.

در ابتدا باید بگوییم که دو نوع بیمه تکمیلی داریم. یکی بیمه تکمیلی گروهی که به بیمه تکمیلی معروف است، یکی هم بیمه تکمیلی انفرادی که مورد بحث ما است.

بیمه تکمیلی انفرادی همانطور که مشخص است از دو جهت اهمیت دارد. از یک جهت بیمه تکمیلی است و از جهت دیگر انفرادی است.

قبلا هم گفتیم بیمه تکمیلی بیمه مکملی است برای کامل کردن پوشش های بیمه پایه. بیمه های تکمیلی معمولا بصورت گروهی ارائه می شوند و برای دریافت پوشش های آن باید در سازمان یا محل کار خود ثبت نام کنید . در گذشته فقط کسانی از بیمه تکمیلی استفاده می کردند که توسط شرکت، اداره یا سازمان مربوط به خودشان بیمه شده بودند. اما شرایط بیمه تکمیلی برای کسانی که بیمه خویش فرما دارند چگونه است؟ سوال اکثر این افراد این است که چطور بیمه تکمیلی شویم؟ کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی دارد؟

چند سالی می شود که بعضی از شرکت های بیمه اقدام به ارائه بیمه تکمیلی درمان انفرادی کرده اند. در این طرح فرد می تواند برای خود و یا خانوار، بیمه تکمیلی خریداری کند. توچه کنید که بیمه تکمیلی خانواده هم در گروه بیمه تکمیلی انفرادی قرار می گیرد.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کلیک کنید.

 کدام بیمه تکمیلی انفرادی بهتر است؟

گفتیم که چند شرکت بیمه اقدام به فروش بیمه تکمیلی انفرادی کرده اند. انتخاب بهترین گزینه از بین شرکت های بیمه کار دشواری است.

بسیاری از ما فقط از روی اسم شرکت ها اقدام به خرید میکنیم. به طور مثال چون اسم بیمه تکمیلی انفرادی اس او اس (sos) را زیاد شنیده ایم می گوییم بهترین بیمه تکمیلی است.

اما ملاک انتخاب باید پوشش ها، حق بیمه، دوره انتظار و … قرار دهیم. باید ببینیم بیمه تکمیلی درمان انفرادی مورد نظر ما چه شرایطی دارد؟ چه مزایایی دارد؟ و …

اگر از این جهت به داستان نگاه کنیم می توانیم یک انتخاب مناسب و خوب داشته باشیم. بیمه تکمیلی انفرادی سامان یکی از بهترین گزینه هاست که میخواهیم بیشتر با آن آشنا شویم.

طرح ها و شرایط بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای طرح های محتلفی از جمله طرح پایه، طرح اقتصادی، طرح منتخب، طرح ویژه، طرح جامع و طرح ممتاز است. بی اغراق، بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در کشورمان است. بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان هزینه های درمانی مختلفی همچون هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس و … را پوشش می دهد.

 الزامات بیمه تکمیلی انفرادی

همانطور که گفتیم بیمه درمان تکمیلی انفرادی یک بیمه مکمل است. یعنی زمانی که بیمه های اصلی (بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح) هزینه ای را تحت پوشش قرار نمی دهند، می توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. در گذشته استفاده از بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه امکان پذیر نبود. یا به عبارتی وجود بیمه پایه برای داشتن بیمه تکمیلی انفرادی الزامی بود. اما بیمه سامان این مشکل را حل کرد و حالا می توان بدون بیمه پایه بیمه تکمیلی داشت.

[alert type=”success”]یکی از مهم ترین ویژگی های بیمه تکمیلی انفرادی سامان، ارائه خدمات به افراد فاقد بیمه نامه پایه میباشد.

کسانی که فاقد پوشش بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و نیروهای مسلح هستند، می توانند بیمه تکمیلی انفرادی سامان را با پرداخت ۱۸%  حق بیمه بیشتر (اضافه نرخ) خریداری کنند و تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی درمان انفرادی سامان قرار بگیرند.[/alert]

فراموش نکنید که تمامی بیمه های تکمیلی دیگر شرکت های بیمه برای گروه های ۵۰ نفره است و در این نوع بیمه تکمیلی شما می توانید حتی برای یک نفر بیمه را خریداری کنید. برای اینکه بدانید بر اساس سن خود چه مبلغی را برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان بپردازید، می توانید به فروشگاه های فروش آنلاین بیمه مراجعه کنید.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان

      هزینه ‌های بیمارستانی

     عمل های جراحی

     پاراکلینیکی

      جراحی ‌های سرپائی

      خدمات آزمایشگاهی

      هزینه‌ های آمبولانس

      زایمان

      ویزیت

      دارو و دندانپزشکی

بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!

 بیمه تکمیلی بیماران خاص

طرح های مختلف بیمه تکمیلی علاوه بر پوشش های گفته شده پوشش های اضافی همچون سرطان و بیماری های خاص را هم ارائه می دهند که می تواند همراهی مناسب برای بیماران خاص باشد.

جدول طرح ها، پوشش ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی انفرادی این شرکت برای سال ۱۳۹۶ به صورت زیر بود. در سال جدید این جدول به تازگی با تغییرات چشمگیری مواجه شده است .

جدول سقف تعهدات سال ۱۳۹۶ (قدیم)

بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!

 

جدول سقف تعهدات سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ ( جدید)

بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!

همان طور که مشاهده می کنید طرح های بیمه تکمیلی انفرادی سامان در سال ۱۳۹۷ به کلی تغییر پیدا کرده و از لحاظ تعداد نیز به ۶ طرح جامع کاهش یافته است.

قیمت طرح های بیمه نامه تکمیلی انفرادی سامان نیز به کلی تغییر کرده و قیمت آن برای سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به شرح جدول زیر است.

جدول کل حق بیمه تکمیلی انفرادی جدید

طرح های قدیمی و محبوب برگشت!

با توجه به درخواست مشتریان بیمه سامان برای برقراری مجدد طرح های سال های گذشته که همان طرح های اقتصادی، منتخب، ویژه، جامع، ممتاز سامان، اقتصادی محدود، منتخب محدود، ویژه محدود و جامع محدود را شامل میشد، این شرکت در سال ۱۳۹۸ اقدام به راه اندازی دوباره طرح های پرطرفدار گذشته خود با همان پوشش ها و تعهدات کرده است.

نکته مهم این است که طرح پایه در طرح های بازگشته وجود ندارد.

 بیمه تکمیلی انفرادی سامان گران شد!

با توجه به این که هزینه های درمانی هر سال نسبت به سال قبل افزایش داشته است، بیمه سامان نیز در سال ۹۸ برای پوشش بهتر و ارائه خدمات مناسب اقدام به گران کردن نرخ های بیمه نامه های خود نموده است. افزایش قیمت تعرفه طرح های خود به میزان ۳۰%

 فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی

فرانشیز در اصل مبلغی است که باید توسط بیمه شده پرداخت گردد. در بیمه نامه ها معمولا تمام هزینه ها بر عهده بیمه گزار نیست و بخشی توسط خریدار بیمه پرداخت می شود که به آن فرانشیز می گویند.

اما فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان چقدر است؟

بیمه سامان برای بیمه های تکمیلی انفرادی خود ۱۰% فرانشیز تعیین کرده است.

 دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان

دوره انتظار به معنی زمان امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی است. بعضی از پوشش های بیمه تکمیلی قابلیت استفاده آنی پس از خرید بیمه نامه را ندارد و باید زمان مشخصی از تاریخ شروع بیمه بگذرد تا بتوان از آن ها استفاده کرد.

بیمه سامان جهت زایمان ۹ ماه و جهت دنداپزشکی و جراحی ۳ ماه دوره انتظار در نظر گرفته است.

 بازنشستگی بیمه تکمیلی

مسئله ای که نباید آن را فراموش کرد این است که بیمه تکمیلی صرفا یک بیمه درمانی است. بیمه های درمانی صرفا هزینه های درمانی را پوشش می دهند و مانند بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بازنشستگی ندارند.

 تخفیف های جدید بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه سامان اخیرا برای طرح بیمه تکمیلی انفرادی تخفیفاتی در نظر گرفته است تا مبلغ این بیمه نامه کمی کاهش پیدا کند. این تخفیف ها به دو صورت بر روی حق بیمه اعمال می شود:

 1. بیمه گذار و خریدار بیمه از بیمه نامه عمر شرکت سامان استفاده کند.
 2. بیمه گذار مبلغ حق بیمه را به صورت یکجا و نقدی پرداخت کند.

البته باید توجه داشت که سقف تخفیف بیمه سامان برای این بیمه نامه ۱۰% می باشد.

تنها در صورتی که این بیمه نامه را برای ۳ نفر یا بیشتری خریداری کنید، ۱۵% به صورت مازاد و علاوه بر تخفیف های بالا به شما تعلق می گیرد.

 بیمه تکمیلی انفرادی اقساطی

بیمه سامان در تازه ترین اقدام خود در جهت تامین رفاه حال مشتریان اقدام به فروش قسطی این بیمه نامه می کند.

[alert type=”success”]برای تقسیط بیمه نامه تکمیلی خود فقط کافیست ۳۰% از حق بیمه خود را به صورت نقد پرداخت کنید و باقیمانده مبلغ حق بیمه را تا ۶ قسط (نهایتا شش ماه) پرداخت کنید.[/alert]

 بیمه تکمیلی انفرادی اجباری یا اختیاری

اگر شما هم با خواندن این مطلب به این فکر افتادید که بیمه نامه درمان تکمیلی انفرادی برای خودتون و خانوادتون خریداری کنید پس فرصت رو از دست ندید. همین الان به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و بیمه نامه درمان خودتون رو در کمتر از ۵  دقیقه خریداری کنید و اونو درب منزل و یا محل کارتون دریافت کنید.

با توجه به اهمیت و گستردگی مباحث و سوالات در زمینه بیمه تکمیلی انفرادی و به ویژه بیمه تکمیلی انفرادی سامان که یکی از محبوب ترین بیمه های تکمیلی انفرادی است، با سوالات و نظرات سازنده خود ما را در بالا بردن کیفیت این نوشتار یاری کنید.

 

[poll id=”۳″]

در ویدیو زیر نیز مدیر بیمه نامه های درمان تکمیلی بیمه سامان توضیحاتی در باره این بیمه به شما ارائه می دهند.

 

[alert type=”info”]برای مشاهده و خرید انواع طرح های متفاوت بیمه تکمیلی انفرادی سامان، می توانید به سایت فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید.

برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۴۵۲۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

۵ دیدگاه

 • سلام. الآن ۶ساله که بچه‌ها من رفتن خارج من تنها شدم وبیمه سلامت داشتم رفتم تمدید کنم گفتن شناسنامه خانم.منو بیمه نکردن تا سه سال تمدید کردن الآن هیچ بیمه ندارم.بیمه انفرادی گفتن سامان و ملت .الآن فرم پر کردم روی شماره تلفن ثابت و شهر که شهر ری نداره بزنم ستاره قرمز زده که اعتبار نداره یا لازمه پر بشه تا بده به قسمت سوم آنلاین. نقدی پرداخت ی نمیدونم چکار کنم چند بار شماره دادم ز خبری نشده ان شاءالله که جور بشه

  پاسخ دادن
 • لطفا راهنمایی بفرمائی از شهر ری هستم توی لیست که دادید نداره.دفترچه آنلاین میخواستم نقدی پرداخت کنم ده در ضد چگونه پرداخت کنم خود شهرری دفتر بیمه نداره سامان مهر با معمولی فرقش چیه.در ضمن متولد ۱۳۳۴/۶/۶ هستم ممنونم

  پاسخ دادن
  • کاربر عزیز
   کارشناسان فروشگاه آنلاین بیمه ماهان بزودی با شما تماس خواهند گرفت.

   پاسخ دادن
 • سلام خسته نباشید،من نزدیک پنج ماه پیش تحت پوشش بیمه تکمیلی سامان طرح عقیق قرار گرفتم درحالی ک دران زمان با وزن۹۰ وقد۱۶۵ بی ام ای زیر۴۰ داشته و الان با وزن ۱۱۵و بی ام ای ۴۲/۲ که همانطور که مستحضرید نشانگر چاقی مفرط میباشد و موجب بروز مشکلات و بیماری های دیگری از جمله کبد چرب گرید۲ و تنبلی تخمدان برای من شده است که تمامی موارد فوق به تایید پزشکان متخصص رسیده.به همین خاطر به تشخیص و توصیه پزشکان متخصص کاندیدای عمل جراحی اسلیو معده شده ام،اما متاسفانه باوجود اینکه عمل فوق جنبه درمانی داشته نه زیبایی و با وجود همکاری نمایندگی محترم شهرستان جهت پرداخت هزینه‌های مربوط به عمل جراحی ونیز موارد متعددی که تحت‌پوشش همین بیمه مبادرت به انجام عمل فوق نموده اند مسئول یا اپراتور دفتر مرکزی اعلام داشتند که عمل فوق از استثنائات بوده و هیچ توجهی به درمانی و اورژانسی بودن آن ننمودند
  علی ایحال با توجه به تعیین زمان جراحی برای بنده در تاریخ سوم اسفند و با توجه به اینکه چندین نفر تحت پوشش این بیمه و با شرایط مشابه بنده موردجراحی قرارگرفته ودرچندین جا در پورتال بیمه مشاهده شده که عمل فوق باتایید پزشک و معاینات و مدارک پزشکی مورد تایید پزشک جزؤ پوشش خدمات این بیمه میباشد،لذا خواهشمندم مساعدات و اقدامات مقتضی را مبذول فرمایید

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه