بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!

بیمه تکمیلی انفرادی سامان – نگران هزینه های درمانی نباشید!!
به این پست امتیاز بدید.

بیمه تکمیلی انفرادی سامان + جدول سال 98

چرا باید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشیم؟ پاسخ بسیار واضح است. بیمه های تامین اجتماعی یا درمانی پایه تنها بخش اندکی از هزینه های درمانی شما را تحت پوشش قرار می دهند و غالبا دارای پوشش های کمی در هزینه های بیمارستانی و جراحی و حتی دارو هستند. از سوی دیگر بیمه های درمانی پایه تنها در بیمارستان ها و مراکز پزشکی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که در مقاله بیمه تکمیلی انفرادی گفتیم، بیمه تکمیلی نوعی از بیمه است که در مواردی که بیمه گر شما خسارتی را تحت پوشش قرار نمی دهد، می توانید از آن استفاده نمایید. اخیرا تعدادی از شرکت های بیمه گر از جمله بیمه سامان به ارائه بیمه تکمیلی انفرادی می پردازند. در مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان و قیمت های آن می پردازیم.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

بعد از پاسخ به این سوال که بیمه تکمیلی به صرفه است یا نه؟ می رسیم به بیمه تکمیلی انفرادی.

در ابتدا باید بگوییم که دو نوع بیمه تکمیلی داریم. یکی بیمه تکمیلی گروهی که به بیمه تکمیلی معروف است، یکی هم بیمه تکمیلی انفرادی که مورد بحث ما است.

بیمه تکمیلی انفرادی همانطور که مشخص است از دو جهت اهمیت دارد. از یک جهت بیمه تکمیلی است و از جهت دیگر انفرادی است.

قبلا هم گفتیم بیمه تکمیلی بیمه مکملی است برای کامل کردن پوشش های بیمه پایه. بیمه های تکمیلی معمولا بصورت گروهی ارائه می شوند و برای دریافت پوشش های آن باید در سازمان یا محل کار خود ثبت نام کنید . در گذشته فقط کسانی از بیمه تکمیلی استفاده می کردند که توسط شرکت، اداره یا سازمان مربوط به خودشان بیمه شده بودند. اما شرایط بیمه تکمیلی برای کسانی که بیمه خویش فرما دارند چگونه است؟ سوال اکثر این افراد این است که چطور بیمه تکمیلی شویم؟ کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی دارد؟

چند سالی می شود که بعضی از شرکت های بیمه اقدام به ارائه بیمه تکمیلی درمان انفرادی کرده اند. در این طرح فرد می تواند برای خود و یا خانوار، بیمه تکمیلی خریداری کند. توچه کنید که بیمه تکمیلی خانواده هم در گروه بیمه تکمیلی انفرادی قرار می گیرد.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کلیک کنید.

کدام بیمه تکمیلی انفرادی بهتر است؟

گفتیم که چند شرکت بیمه اقدام به فروش بیمه تکمیلی انفرادی کرده اند. انتخاب بهترین گزینه از بین شرکت های بیمه کار دشواری است.

بسیاری از ما فقط از روی اسم شرکت ها اقدام به خرید میکنیم. به طور مثال چون اسم بیمه تکمیلی انفرادی اس او اس (sos) را زیاد شنیده ایم می گوییم بهترین بیمه تکمیلی است.

اما ملاک انتخاب باید پوشش ها، حق بیمه، دوره انتظار و … قرار دهیم. باید ببینیم بیمه تکمیلی درمان انفرادی مورد نظر ما چه شرایطی دارد؟ چه مزایایی دارد؟ و …

اگر از این جهت به داستان نگاه کنیم می توانیم یک انتخاب مناسب و خوب داشته باشیم. بیمه تکمیلی انفرادی سامان یکی از بهترین گزینه هاست که میخواهیم بیشتر با آن آشنا شویم.

طرح ها و شرایط بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای طرح های محتلفی از جمله طرح پایه، طرح اقتصادی، طرح منتخب، طرح ویژه، طرح جامع و طرح ممتاز است. بی اغراق، بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در کشورمان است. بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان هزینه های درمانی مختلفی همچون هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس و … را پوشش می دهد.

الزامات بیمه تکمیلی انفرادی

همانطور که گفتیم بیمه درمان تکمیلی انفرادی یک بیمه مکمل است. یعنی زمانی که بیمه های اصلی (بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح) هزینه ای را تحت پوشش قرار نمی دهند، می توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. در حقیقت استفاده از بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه امکان پذیر نیست. یا به عبارتی وجود بیمه پایه برای داشتن بیمه تکمیلی انفرادی الزامی است.

فراموش نکنید که تمامی بیمه های تکمیلی دیگر شرکت های بیمه برای گروه های 50 نفره است و در این نوع بیمه تکمیلی شما می توانید حتی برای یک نفر بیمه را خریداری کنید. برای اینکه بدانید بر اساس سن خود چه مبلغی را برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان بپردازید، می توانید به فروشگاه های فروش آنلاین بیمه مراجعه کنید.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان

      هزینه ‌های بیمارستانی

     عمل های جراحی

     پاراکلینیکی

      جراحی ‌های سرپائی

      خدمات آزمایشگاهی

      هزینه‌ های آمبولانس

      زایمان

      ویزیت

      دارو و دندانپزشکی

بیمه تکمیلی بیماران خاص

طرح های مختلف بیمه تکمیلی علاوه بر پوشش های گفته شده پوشش های اضافی همچون سرطان و بیماری های خاص را هم ارائه می دهند که می تواند همراهی مناسب برای بیماران خاص باشد.

جدول طرح ها، پوشش ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی انفرادی سامان برای سال 1396 به صورت زیر بود. در سال جدید این جدول به تازگی با تغییرات چشمگیری مواجه شده است .

جدول سقف تعهدات سال 1396 (قدیم)

 

جدول سقف تعهدات سال 1397 ( جدید)

همان طور که مشاهده می کنید طرح های بیمه تکمیلی انفرادی سامان در سال 1397 به کلی تغییر پیدا کرده و از لحاظ تعداد نیز به 6 طرح جامع کاهش یافته است.

قیمت طرح های بیمه نامه تکمیلی انفرادی سامان نیز به کلی تغییر کرده و قیمت آن برای سال 1397 به شرح جدول زیر است.

فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی

فرانشیز در اصل مبلغی است که باید توسط بیمه شده پرداخت گردد. در بیمه نامه ها معمولا تمام هزینه ها بر عهده بیمه گزار نیست و بخشی توسط خریدار بیمه پرداخت می شود که به آن فرانشیز می گویند.

اما فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان چقدر است؟

بیمه سامان برای بیمه های تکمیلی انفرادی خود 10% فرانشیز تعیین کرده است.

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان

دوره انتظار به معنی زمان امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی است. بعضی از پوشش های بیمه تکمیلی قابلیت استفاده آنی پس از خرید بیمه نامه را ندارد و باید زمان مشخصی از تاریخ شروع بیمه بگذرد تا بتوان از آن ها استفاده کرد.

بیمه سامان جهت زایمان 9 ماه و جهت دنداپزشکی و جراحی 3 ماه دوره انتظار در نظر گرفته است.

بازنشستگی بیمه تکمیلی

مسئله ای که نباید آن را فراموش کرد این است که بیمه تکمیلی صرفا یک بیمه درمانی است. بیمه های درمانی صرفا هزینه های درمانی را پوشش می دهند و مانند بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بازنشستگی ندارند.

بیمه تکمیلی انفرادی اجباری یا اختیاری

اگر شما هم با خواندن این مطلب به این فکر افتادید که بیمه نامه درمان تکمیلی انفرادی برای خودتون و خانوادتون خریداری کنید پس فرصت رو از دست ندید. همین الان به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و بیمه نامه درمان خودتون رو در کمتر از 5  دقیقه خریداری کنید و اونو درب منزل و یا محل کارتون دریافت کنید.

با توجه به اهمیت و گستردگی مباحث و سوالات در زمینه بیمه تکمیلی انفرادی و به ویژه بیمه تکمیلی انفرادی سامان که یکی از محبوب ترین بیمه های تکمیلی انفرادی است، با سوالات و نظرات سازنده خود ما را در بالا بردن کیفیت این نوشتار یاری کنید.

به نظر شما کدام طرح بیمه تکمیلی سامان بهتر است ؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

در ویدیو زیر نیز مدیر بیمه نامه های درمان تکمیلی بیمه سامان توضیحاتی در باره این بیمه به شما ارائه می دهند.

 

برای مشاهده و خرید انواع طرح های متفاوت بیمه تکمیلی انفرادی سامان، می توانید به سایت فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید.

برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 45239-021 تماس بگیرید.

کمپین دایناسورتو بیمه کن

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

اشتراک

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *