بیمه مسافرتی ؛ همه چیز درباره ی بیمه مسافرتی به زبان ساده

بیمه مسافرتی ؛ همه چیز درباره ی بیمه مسافرتی به زبان سادهزمان مطالعه ۱۱ دقیقه

فهرست محتوا

 بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی برای عاشقان سفر و یا افرادی که برای مسائل کاری بسیار مسافرت می ‌کنند لازم و ضروری است. خاطرات همیشه قسمت مهمی از صحبت‌ ها و بحث‌ های دوستانه هستند. به ‌نوعی مسافرت و اتفاقات آن جزئی جدایی‌ ناپذیر از زندگی آن ‌ها شده اند.

عکس‌ هایی که در مسافرت با شخصی خاص در مکانی خاص گرفته ‌شده.

لحظات خنده ‌داری که با صحبت‌ های دست ‌و پا شکسته دوستان با خارجی‌ ها به وجود آمده.

جشنواره ‌ها و سمینارهایی که به خاطر آن به کشوری مسافرت کرده‌ اند و با زیبایی ‌های آن آشنا شده ‌اند.

حراج ‌هایی که از آن ‌ها خرید کرده ‌اند و تخفیف‌ های ویژه ‌ای که بابت خرید یک محصول گرفته ‌اند.

کلی خاطرات شیرین که هر فردی از تعریف کردن آن لبریز از هیجان می شود.

اما گاهی در بین این زیبایی ‌های مسافرت، خاطرات تلخی هم هست.

خاطره ‌هایی که هرکس از تعریف کردن آن‌ ها به یاد لحظات سختی که تجربه کرده می افتد و به ‌نوعی از تعریف کردن آن ‌ها نه ‌تنها لذت نمی برد بلکه ترجیح می دهد که فراموش شان کند. گاهی هم تلاش می کند که با تعریف کردن آنها باعث درس گرفتن بقیه بشود.

خاطره ‌هایی مانند:

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    درد دندان بد موقع که دقیقا وسط مسافرت به سراغش آمده

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    مشکلات حقوقی که به دلایل آشنا نبودن با فرهنگ و قوانین کشور مقصد پیش آمده

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    بیماری‌ هایی که در طول مسافرت با آن مواجه شده ‌اند و نیاز به مراقبت پزشکی داشتند

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    گم کردن لوازم ضروری مثل مدارک شناسایی و یا حتی داروهای ضروری

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    مشکلات انتقال بیمار یا مصدوم به کشورش که با توجه به هزینه‌ های سرسام ‌آور محال به نظر می ‌رسیده

[wp-svg-icons icon=”wondering” wrap=”i”]    گم کردن پول و وجه نقد یا حتی دزدیده شدن آنها در شروع مسافرت در فرودگاه و هتل

این‌ ها همه نمونه ‌هایی از مشکلاتی هستند که هرکسی ممکن است با آن روبرو بشود. به دلیل آشنا نبودن با فرهنگ و زبان کشورهای دیگر، تجربه این مشکلات برای یک مسافر بسیار سخت و تلخ خواهد بود.

اما سؤال اینجاست،

آیا راهی برای کم کردن این خطرات و ریسک‌ ها وجود دارد؟

آیا راهی برای حل کردن سریع و کم هزینه مشکلات مسافرت وجود دارد؟

تمامی این سوالات به یک راهکار ساده ختم می شوند…

 تعریف بیمه مسافرتی

[alert type=”info”] بیمه مسافرتی (travel insurance)  شاخه ای از بیمه است که وظیفه آن محافظت از بیمه ‌شدگان در مقابل خطرات و حوادث احتمالی حین سفر است. هدف بیمه مسافرتی با توجه به قیمت های سرسام آور ارز این است که اگر بیمه ‌شده ‌ای در سفر خود دچار حادثه‌ و مجبور به پرداخت هزینه شد، هزینه‌ آن را شرکت بیمه پرداخت کند.[/alert]

فرقی نمی کند سفر کاری یا تفریحی در پیش دارید.

تفاوتی ندارد که مسلط به زبان خارجی هستید و یا آشنایی مختصری با آن دارید.

بیمه مسافرتی شما، تمامی حوادث و ریسک هایی که ممکن است دردسرساز شود را پوشش می دهد. این لازمه یک سفر بی دغدغه و با آرامش است.

بیمه مسافرتی شرایطی را فراهم می کند تا در صورت خسارت دیدن، هزینه های شما را پرداخت کند.

اگر داروهایتان را گم کردید، هزینه تهیه اش را تقبل کند. اگر بیمار شدید هزینه بستری را فراهم کند. به طور کلی بیمه مسافرتی پوشش های بسیاری ارائه می دهد.

هر جا و در هر موضوعی که خطر و وجود داشته باشد، می توان روی بیمه حساب کرد. در ادامه درباره مزایای بیمه مسافرتی و پوشش هایی که این بیمه ارائه می دهد، صحبت می کنیم.

برای خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید.

 بیمه مسافرتی اجباری

مهم نیست کجای ایران بزرگ زندگی می کنید و اهل کجا هستید. ساکن تهران، کرج، شهریار یا مشهد، تبریز و شیراز اهمیتی ندارد. اگر قصد سفر خارج از کشور را دارید، باید بیمه مسافرتی تهیه کنید.

اکثر کشور های اروپایی برای صدور ویزا وجود بیمه مسافرتی را الزامی می دانند. برای دریافت ویزای کشورهای منطقه شنگن (شینگن) هم باید بیمه مسافرتی معتبر داشت.

[alert type=”warning”]بعضی اوقات مشاهده شده که حوزه شنگن به اشتباه شینگن، شنگل یا شینگل تلفظ و نوشته شده.[/alert]

مقصد سفر شما اروپا، کانادا یا آمریکا باشد. به عنوان توریست بخواهید به چین، تایلند، گرجستان، اتریش، هلند، اوکراین، سوئد، نروژ، روسیه یا ایتالیا، آذربایجان، ترکیه، بلاروس، ارمنستان، صربستان، فرانسه، لهستان، اسپانیا، چک، بلژیک یا بلغارستان بروید. قصد سفر بصورت دانشجویی و ادامه تحصیل در کانادا، استرالیا یا آلمان را دارید.

برای پیاده روی اربعین عازم عراق هستید یا برای دیدن بلگراد، فرانکفورت، تورنتو، رم، ونیز یا استانبول (استامبول)، باکو و دبی عازم سفر هستید نباید از بیمه مسافرتی غافل شوید.

 مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه مسافرتی

برای خرید بیمه مسافرتی نیازی به رزرو بلیط هواپیما نیست. حتی نوع هوایی یا زمینی بودن سفر برای صدور بیمه تفاوتی ندارد.

برای صدور بیمه مسافرتی نیازی نیست به نمایندگی بیمه مراجعه کنید.

شما میتوانید بیمه مسافرتی را فوری و بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پوشش های بیمه مسافرتی

پوشش‌ های بیمه مسافرتی در تمامی بیمه ‌ها متفاوت هستند. هر بیمه ‌ای پوشش‌ های خاصی را به بیمه‌ شدگان ارائه می دهد. میزان پوششئ در این بخش به برخی از مهم ترین پوشش های بیمه عمر اشاره می کنیم.

۱- هزینه بستری شدن در بیمارستان

فکر کردن به بستری شدن در یک سفر تفریحی و گردشی شاید تلخ ‌ترین تصور ممکن برای یک مسافر باشد؛ اما وقتی این تصور با هزینه ‌های زیاد به واقعیت تبدیل بشود، تلخی آن چندین برابر و حتی باعث اتمام سفر می شود. به یاد داشته باشیم که حادثه غیر قابل ‌پیشبینی است و نمی توان از پیش آمدن حوادث جلوگیری کرد. بهترین راهکار کم تر کردن ریسک پیامدهای بستری شدن در خارج از کشور است. بیمه مسافرتی هزینه بستری در بیمارستان را تا سقف مندرج در قرارداد تحت پوشش قرار می دهد.

۲-   هزینه انتقال

فرض کنید در سفر هستید و خدای‌ ناکرده بیمار شما نیاز به مراقبت ‌های پزشکی داشته باشد و نتواند خود را به بیمارستان برساند. بیمه مسافرتی هزینه انتقال بیمه شده که در اثر حادثه و یا بیماری آسیب دیده، به نزدیک ترین مرکز درمانی را پرداخت می کند. حتی در صورت لزوم، بیمار به مراکز مجهزتر نیز انتقال داده می شود. انتقال با آمبولانس هوایی و یا بازگشت به کشور نیز تحت پوشش برخی بیمه ها قرار می گیرند.

۳- هزینه های دندانپزشکی

درد دندان یکی از بدترین و متداول ترین نوع درد در مسافرت است. دردهایی که خواب را ازچشم مسافران می گیرد و سفر رویایی را به کابوسی تبدیل می کند. با وجود گران بودن هزینه های دندانپزشکی در خارج از ایران، بسته به شرکت بیمه ای، این هزینه ها تا سقف مندرج در قرارداد تحت پوشش قرار می گیرند.

۴-هزینه انتقال متوفی

در صورت فوت بیمه شده، تمام هزینه های انتقال محترمانه جسد به کشور و بازگرداندن یکی از همراهان درجه یک تحت پوشش قرار می گیرد.

۵-مشاوره حقوقی

در صورت بروز مشکلات حقوقی طی سفر، هزینه های حقوقی و دعوی بیمه شده ها نیز تا سقف مشخصی تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می گیرد.

۶-بازگشت غیرمنتظره

در صورتی که یکی از بستگان درجه یک بیمه شده دچار مشکل جدی شود و یا فوت کند، مسلما هزینه های بازگشت زودتر از موعد و کنسلی اتاق مشکل ساز خواهد بود. هزینه های این بازگشت زودهنگام توسط بیمه گر پرداخت خواهد شد.

۷- ارسال داروهای ضروری   

در صورت فراموش کردن داروهای حیاتی بیمه شده، هزینه ارسال کلیه داروهای ضروری تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می گیرد.

۸-هزینه خریدهای اضطراری

تاخیر هواپیما به مسئله ای رایج در سفرها تبدیل شده است و به نوعی هر کسی برای آن آمادگی دارد؛ اما تاخیر در رسیدن بار چه مشکلاتی به همراه دارد؟

اگر بار تاخیر داشت و به برخی وسایل ضروری نیاز فوری بود، هزینه خرید تا سقف معین به بیمه شده تعلق می گیرد.

۹-هزینه خریدهای اضطراری در صورت گم شدن چمدان

در صورت گم شدن چمدان بیمه شده، هزینه خرید تا سقف مندرج در قرارداد پرداخت می شود.

۱۰- گم شدن مدارک                      

راهنمایی، کمک و تمام هزینه های تهیه مجدد مدارک شناسایی در صورت گم شدن در سفر، تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می گیرد.

۱۱- امداد رسانی دریافت و ارسال بار                      

اگر بیمه شده در پیدا کردن بار خود به مشکل برخورد، می تواند از امداد رسانی کمک بگیرد و تمام هزینه ها برای یافتن بار و ملزومات شخصی اش را از بیمه دریافت کند.

۱۲- انتقال پیام های فوری و نشانی پزشکان

بیمه کلیه هزینه های انتقال فوری پیام و همچنین ارسال نشانی پزشکان و داروخانه ها را به خارج از کشور پرداخت می کند.

۱۳-هزینه تاخیر هواپیما

اگر هواپیمایی شما تایید کند که پروازتان بیش از ۶ ساعت تاخیر دارد، هزینه اقامت و غذا تا سقف معینی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

پس نگران این تاخیرها نباشید و از این زمان به شکل دیگری استفاده کنید.

۱۴-کنسلی هواپیما و هتل

اگر به واسطه کنسل شدن پرواز و یا هتل، هزینه ای به شما تحمیل شود، بیمه مسافرتی این هزینه ها را بر عهده خواهد گرفت.

۱۵-بازگشت زود هنگام

اگر در حین سفر دچار شرایط حاد اورژانسی شدید و نیاز به بازگشت و بستری در کشور را داشتید، هزینه های بازگشت به کشور همراه با یک نفر از نزدیکان درجه یک شما تحت پوشش قرار می گیرد. در صورت وقوع این مشکل پیش از سفر نیز، بیمه هزینه کنسلی مسافرت را بر عهده می گیرد.

۱۶-بازگشت به خاطر بارداری

با اینکه سفر برای زنان باردار توصیه نمی شود، اما در صورت الزام به سفر نگران نباشید. با پوشش بیمه مسافرتی هر زمان که لازم باشد می توانید بازگردید و هزینه های بازگشت زودهنگام شما تقبل خواهد شد.

۱۷- هزینه لغو تور

بعضی سفرها قسمت نیست و عمر آدم به اونها قد نمیده!

در صورت فوت بیمه شده پیش از شروع سفر، هزینه های لغو تور توسط بیمه گر پرداخت می شود.

۱۸- هزینه کنسلی به دلایل امور خارجه

در صورت اعلام وزارت امور خارجه مبنی بر ممنوعیت سفر به کشوری، بیمه کلیه هزینه های کنسلی پرواز و هتل را پرداخت می کند. برای مثال تا چندی پیش سوریه رفتن امری عادی و سفر زیارتی محبوبی به شمار می رفت؛ اما با نا امن شدن منطقه سفرهای توریستی به سوریه کنسل و ممنوع شد.

۱۹-هزینه رفت و برگشت همراهان

در صورت بیماری بیمه شده ای که به تنهایی سفر کرده و بستری بیش از ۱۰ روز، بیمه هزینه رفت و آمد و اقامت یکی از بستگان درجه یک را فراهم می کند.

۲۰-بازگشت کودکان با همراه

هرگاه کودکی زیر ۱۵ سال به دلایل بستری یا فوت نا به هنگام والدین خود، نیاز به بازگشت به کشورش را داشته باشد، بیمه کلیه هزینه های بازگشت کودک به همراه یک از بستگان را فراهم می کند.

۲۱- ارسال وجه الضمان یا پول نقد

بیمه مسافرتی کلیه هزینه های ارسال وجه نقد و یا وجه الضمان را به عهده می گیرد.

۲۲- بیمه اثاثیه منزل

اگر طی سفر، در منزلی سکونت و برای آن اثاثیه ای خریداری کنید، بیمه لوازم خانه را تا سقف مشخصی در برابر سرقت بیمه می کند.

تمامی این ۲۲ مورد گفته شده پوشش هایی است که در ازای مبلغ اندکی می توان به عنوان بیمه مسافرتی خریداری کرد. لازم به یادآوری است که این پوشش ها توسط تمامی شرکت های بیمه ای ارائه نمی شوند و دریافت همه یا بخشی از این خدمات کاملا بستگی به این دارد که کدام شرکت را انتخاب می کنید.

استثنائات بیمه مسافرتی

همان طور که بیمه نسبت به پرداخت خسارات بیمه شده تعهد دارد، قانون گزار استثنائاتی را نیز قائل شده تا پرداخت خسارت بر مبنای عدالت باشد. بیمه مسافرتی نیز از این قائده مستثنی نیست و در شرایطی که در ذیل ذکر شده دارای استثنائاتی است.

 ﻣﻮارد زﯾﺮ به‌ عنوان اﺻﻮل ﮐﻠﯽ از پوشش‌ ها و ﻣﺰاﯾﺎی بیمه‌ نامه مسافرتی مستثنا ﻫﺴﺘﻨﺪ:

۱-    ﻣﻮاردی که به ‌طور ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و ﯾﺎ غیر مستقیم درﻧﺘﯿﺠﻪ سو نیت بیمه ‌شده، ﻣﺸﺎرﮐﺖ وی در اﻗﺪاﻣﺎت ﺟﻨﺎﺋﯽ و ﯾﺎ ﻧﺎﺷﯽ از اﻋﻤﺎل ﻣﺘﻘﻠﺒﺎﻧﻪ و ﯾﺎ بی ‌توجهی و بی‌ احتیاطی وی حاصل‌شده ﺑﺎﺷﺪ. ﻋﻮاﻗﺐ اﻗﺪاﻣﺎت بیمه ‌شده تحت درمان توسط مشاور و ﯾﺎ ﻣﻌﺎﻟﺠﺎت رواﻧﯽ ﻧﯿﺰ ﻣﺸﻤﻮل اﯾﻦ ﭘﻮﺷﺶ نیست.

۲-    ﻋﻮاﻣﻞ و ﺑﻼﯾﺎی ﻃﺒﯿﻌﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻬﻤﻦ، ﺳﯿﻞ، ﺳﻮﻧﺎﻣﯽ، کولاک، خشک ‌سالی، ﻃﻮﻓﺎن، ﺗﮕﺮگ، بادها و ﺟﺮﯾﺎﻧﺎت داغ، ﮔﺮدﺑﺎد، آتش‌ سوزی‌ های ﻃﺒﯿﻌﯽ، زﻟﺰﻟﻪ، راﻧﺶ زﻣﯿﻦ، آتشفشان، طوفان‌ های ﻣﻮﺳﻤﯽ و غیر طبیعی، ﺳﻘﻮط اﺟﺴﺎم از ﻓﻀﺎ، ﺳﻮﺧﺘﮕﯽ براثر اﺷﻌﻪ ﺧﻮرﺷید و ﯾﺎ اﺷﻌﻪ ﮔﺎﻣﺎ، ﺷﻬﺎب ﺛﺎﻗﺐ و به‌ طور کلی هر گونه ﭘﺪﯾﺪه خارق ‌العاده ﺟﻮی، ﻫﻮاﯾﯽ، زﻣﯿﻨﯽ و ﯾﺎ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ وﻗﺎﯾﻊ زمین‌شناسی

۳-    وﻗﺎﯾﻊ ﻧﺎﺷﯽ از ﺗﺮورﯾﺴﻢ، ﻧﺎﻓﺮﻣﺎﻧﯽ ﯾﺎ آشوب‌ های ﮔﺮوﻫﯽ

۴-    وقایع و ﯾﺎ اﻗﺪاﻣﺎت نیروهای ﻣﺴﻠﺢ ﯾﺎ اﻣﻨﯿﺘﯽ در زﻣﺎن ﺻﻠﺢ

۵-    ﺟﻨﮓ ﺑﺎ اﻋﻼم ﻗﺒﻠﯽ و ﯾﺎ ﺑﺪون اﻋﻼم ﻗﺒﻠﯽ و هر گونه درﮔﯿﺮی ﯾﺎ ﻣﺪاﺧﻠﻪ بین‌ المللی ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از زور و ﺧﺸﻮﻧﺖ

۶-    ﻣﻮارد ﻧﺎﺷﯽ از آﺛﺎر ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و غیرمستقیم رادیواکتیویته و ﯾﺎ آﻟﻮدﮔﯽ ﺑﻪ ﺗﺸﻌﺸﻌﺎت هر گونه ﻣﻮاد پرتوزای سوخت‌ های هسته‌ ای و ﯾﺎ ﻣﻮاد پرتوزای ﺳﻤﯽ ﻣﻨﻔﺠﺮه و ﯾﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻣﻮاد ﺧﻄﺮﻧﺎک ﺗاﺳﯿﺴﺎت و ﺗﺠﻬﯿﺰات هسته ‌ای

۷-    ﻣﻮارد ﻧﺎﺷﯽ از ﺣﻀﻮر بیمه ‌شده در شرط‌ بندی، درﮔﯿﺮی و ﻧﺰاع به ‌استثنای دﻓﺎع ﻣﺸﺮوع و ﯾﺎ ﺿﺮوری

۸-    ﺑﯿﻤﺎری و ﯾﺎ ﺻﺪﻣﺎت ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ از ﺧﺴﺎرت وﺟﻮد داﺷﺘﻪ

۹-    ﻣﻮارد ﻧﺎﺷﯽ از ﺷﺮﮐﺖ بیمه ‌شده در رقابت ‌ها، ورزش ‌ها و آزمایش‌ های ﻋﻤﻮﻣﯽ و ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﯽ

۱۰- ﺷﺮﮐﺖ در ورزش‌ هایی مانند اتومبیل ‌رانی و موتورسواری ﺑﻪ ﻫﺮ روش، ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ، ﺷﮑﺎر ﺣﯿﻮاﻧﺎت ﺧﺎرج از ﻣﺤﺪوده اروﭘﺎ، ﻏﻮاﺻﯽ زیر آب ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﭙﺴﻮل ﻫﻮا، ﻗﺎﯾﻘﺮاﻧﯽ در آب ‌های بین‌ المللی ﺑﺎ وسیله ‌ای ﮐﻪ ﺑﺮای حمل ‌و نقل ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻧﺸﺪه اﺳﺖ، اسب ‌سواری، کوه‌ نوردی، ﻏﺎر ﻧﻮردی، مشت ‌زنی، ﮐﺸﺘﯽ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺷﯿﻮه، ورزش‌ های رزﻣﯽ، پرش‌ با چتر ﻧﺠﺎت، بالون ‌سواری، ﺳﻘﻮط آزاد، ﮔﻼﯾﺪرﯾﻨﮓ و به ‌طور کلی ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ورزش و ﺗﻔﺮﯾﺢ ماجراجویانه ﮐﻪ از نظر عرف ﺧﻄﺮﻧﺎک ﺗﻠﻘﯽ می شود.

۱۱- ﺣﻀﻮر در رقابت‌ ها و تورنمنت‌ هایی ﮐﻪ ﺑﻪ وﺳﯿﻠﻪ ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﻫﺎی ورزﺷﯽ ﯾﺎ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎی ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ.

۱۲-اﺳﮑﯽ و ﯾﺎ ﺳﺎﯾﺮ ورزش ﻫﺎی زﻣﺴﺘﺎﻧﯽ و ﯾﺎ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎک

۱۳-اﺷﺨﺎص ﻣﻘﯿﻢ داﺋﻢ و ﯾﺎ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺧﺎرج از اﯾﺮان

۱۴- اﺳﺘﻔﺎده از وﺳﺎﯾﻞ ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز ﻧﺎوﮔﺎن ﻫﻮاﯾﯽ ﺑﺮای ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻣﺴﺎﻓﺮ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺎل ﮔﺮد، ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺴﺎﻓﺮ و ﯾﺎ ﺧﺪﻣﻪ

۱۵- ﺣﻮادث ﻧﺎﺷﯽ از ﺧﻄﺮات ﺷﻐﻠﯽ ﮐﻪ ﻃﺒﻖ ﻗﺎﻧﻮن ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﺣﻮادث ﺷﻐﻠﯽ و ﯾﺎ ﮐﺎر ﻗﻠﻤﺪاد ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ.

ﺗﺒﺼﺮه: در صورتی ‌که ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ اﺿﺎﻓﯽ فعالیت‌ های ورزﺷﯽ ﻣﻨﺪرج دربندهای ۱۱،۱۰ و ۱۲ ﻃﯽ ﻣﻔﺎد ﻣﻨﺪرج در بیمه‌نامه پرداخت‌شده ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻮرد ﻣﺬﮐﻮر از ﺷﻤﻮل اﺳﺘﺜﻨﺎﺋﺎت ﻗﺮارداد ﺧﺎرج می شود.

بیمه مسافرتی

علاوه بر استثنائات بالا، ادعای خسارت زیر نیز خارج از شمول تعهدات بیمه نامه مسافرتی است:

چنان چه بیمه شده و یا نماینده قانونی وی بدون اطلاع قبلی و اخذ مجوز از مرکز پاسخگوئی شرکت کمک رسان، اقدام به پرداخت هزینه هایی نمایند؛ آن هزینه ها قابل پرداخت نخواهند بود.

درمان هایی که ادامه درمان بیمه شده در کشور محل اقامت باشند.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”] سفری که به منظور درمان انجام شود.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]درمان هایی که ناشی از اقدمات پیش گیرانه و یا واکسیناسیون انجام می پذیرد.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”] درمان آب گرم، فیزیوتراپی، آفتاب درمانی و یا درمان به منظور زیبائی.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”] هزینه های مرتبط با اعمال جراحی و یا درمان هایی که از نظر پزشک معالج و تیم پزشکی شرکت کمک رسان، بیمه شده می تواند آنها را تا زمان مراجعت به کشور محل اقامت به تعویق بیاندازد.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]موارد ناشی از هر گونه بیماری موجود (ظرف دو سال گذشته به منظور درمان آن تحت عمل جراحی، آزمایش و یا نمونه برداری قرار گرفته است) و یا قبلی که بیمه شده در حال معالجه و یا منتظر دریافت تجویز مناسب جهت درمان آن است.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]عارضه و یا صدمات جسمانی ناشی از بیماری های مزمن و یا بیماری هایی که پیش از تاریخ شروع این بیمه نامه وجود داشته است. همچنین دوران نقاهت جزئی از کل دوران بیماری محسوب می شود.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”] هر گونه شرایط بیماری که بر طبق نظر پزشک تیم پزشکی شرکت کمک رسان، در طول اقامت بیمه شده در خارج از کشور محل اقامت وی قابل پیش بینی / انتظار بوده است.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”] هر گونه شرایط پیشین بیماری که برای آن بیمه شده تحت تشخیص پزشکی قرار نگرفته است.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]هر گونه شرایط درمانی که بیمه شده دارا بوده و برای آن روند های درمانی لازم را عمل نکرده و دارو های تجویز شده پزشک معالج را استفاده ننموده.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]موارد ناشی از بیماری ها و یا آسیب های ایجاد شده بر اثر مصرف ارادی الکل، دارو، مواد سمی، مواد مخدر یا دارو های فاقد نسخه پزشکی (به غیر از داروهایی که تحت نظر پزشک تجویز و مصرف شده باشند.)

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]بیماری های شیوع یافته در جهان، اعلام شده بر طبق سازمان بهداشت جهانی.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]موراد ناشی از بارداری در خلال مدت سه ماه مانده به زایمان و یا سقط جنین اختیاری.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]موارد فوت، جراحت و یا بیماری ناشی از خود کشی و یا اقدام به خود کشی.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]    موارد ناشی از امتناع و یا تاخیر بیمه شده و اشخاص مسئول وی در انتقال به مراکز درمانی پیشنهاد شده به وسیله شرکت کمک رسان.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]اقدامات توانبخشی.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]پروتزها، وسائل کمک ارتوپدی، ارتودنسی و همچنین عینک.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]موارد ناشی از باری که به خوبی بسته بندی و یا شناسائی نشده و همچنین بار شکننده و یا موارد فاسد شدنی.

[wp-svg-icons icon=”spam” wrap=”i”]هزینه هایی که در کشور محل اقامت بیمه شده پیش آید، هزینه هایی که خارج از چارچوب اجرای بیمه انجام می گیرد. هزینه هایی که پس از انقضای تاریخ بیمه نامه و یا پس از گذشت ۹۲ روز از تاریخ شروع بیمه نامه، صرف نظر از مفاد بندهای ضمیمه و یا مندرجات شرایط بیمه نامه، توسط بیمه شده تقبل شود.

در صورتی که شرکت بیمه گر به واسطه قوای قهریه نتواند هر یک از خدماتی را که به طور اخص در این بیمه نامه در نظر گرفته شده به مرحله عمل در آورد، از مسئولیت مبرا می شود.

 محاسبه نرخ بیمه مسافرتی

قیمت بیمه مسافرتی به عوامل زیادی مانند مدت زمان سفر، سن بیمه گزار، منطقه ای که سفر انجام می شود و سقف تعهدات تحت پوشش متفاوت است.

 مدت اعتبار بیمه مسافرتی

تاریخ شروع بیمه مسافرتی از زمانی آغاز می شود که مهر خروج از کشور یا مهر گمرک در پاسپورت شما ثبت شود؛ اما این بیمه نامه تا چه زمانی اعتبار دارد؟

بیمه سفر یا بیمه مسافرتی طی طرح های مختلفی ارائه می شود. طول زمان سفر بر قیمت بیمه مسافرتی موثر است. با توجه به مدت سفر و طول زمان سفر بیمه نامه های متنوعی معرفی شده است:

 • سفرهای ۷ یا ۱۰ روزه
 • سفرهای دو هفته
 • سفرهای یک ماهه
 • سفرهای ۴۵ روزه
 • سفرهای ۷۵ روزه
 • سفرهای ۹۰ روزه یا سه ماهه
 • سفرهای ۶ ماهه
 • سفرهای یکساله

زمانی که قصد خرید بیمه نامه مسافرتی را دارید، باید به طول سفر توجه کنید؛ مثلا زمانی که مدت سفر شما ۲۸ روزه است باید برای خرید بیمه مسافرتی یک ماهه اقدام کنید.

بعضی از شرکت های غیر معتبر بعضا اقدام به تبلیغ برای بازه هایی به غیر از بازه های گفته شده می نمایند که باید مراقب این موضوع بود.

بیمه مسافرتی یک روزه و یا ۳ ساله توسط هیچ کدام از شرکت های بیمه معتبر ارائه نمی شود.

 شرط سنی بیمه مسافرتی

با توجه به متفاوت بودن ریسک در سنین متفاوت، شرکت های بیمه بازه های سنی را برای خرید بیمه مسافرتی تعریف کرده اند:

 • کمتر از ۱۲ سال
 • تا ۶۵ سال
 • از ۶۶ تا ۷۰ سال
 • بالای ۷۰ سال

البته بعضی از شرکت های بیمه برای سنین بالای ۷۰ سال شرایط متفاوتی را در نظر می گیرند.

 سقف تعهدات بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی هم مانند تمام بیمه نامه ها سقفی برای پرداخت خسارت در نظر می گیرد. این سقف در زمان خرید بیمه نامه مشخص می شود و مستقیما بر قیمت بیمه مسافرتی تاثیر می گذارد.

سقف تعهدات می تواند:

 • ۱۵۰۰۰ یورو
 • ۳۰۰۰۰ یورو
 • ۵۰۰۰۰ یورو
 • ۷۵۰۰۰ یورو

و یا رقمی متفاوت با این ارقام باشد.

 نوع سفر

یکی از مواردی که بر روی قیمت بیمه نامه تاثیر دارد انواع و تعداد سفر است.

بیمه مسافرتی از این جهت به دو نوع تقسیم می شود:

 • سینگل

اگر قصد سفر به یک کشور را داشته باشید باید بیمه مسافرتی سینگل (single) تهیه کنید.

 • مولتیپل

اگر مقصد سفر شما بیش از یک کشور باشد شما باید از بیمه مسافرتی مولتی (multiple) استفاده کنید.

 بهترین بیمه مسافرتی

با توجه به تعدد شرکت های بیمه مسئله ای که در ذهن اکثر ما به وجود می آید انتخاب بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور است.

واقعا بهترین بیمه مسافرتی کدام است؟

همانطور که گفتیم اکثر شرکت های بیمه اقدام به فروش بیمه مسافرتی می نمایند. برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید به خدمات و تعهدات هرکدام از بیمه ها رجوع کنیم و تصمیم بگیریم کدام بیمه مسافرتی را بگیریم.

در ادامه با شرکت های بیمه داخلی که بیمه مسافرتی ارائه می دهند  آشنا می شویم:

 • بیمه سامان
 • بیمه ملت
 • بیمه آسیا
 • بیمه رازی
 • بیمه دی
 • بیمه پارسیان
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه تجارت نو
 • بیمه تعاون
 • بیمه آسماری
 • بیمه کمک رسان ایران

شرکت های کمک رسان

از آنجاکه شرکت های داخلی نمی توانند در سطح بین المللی اقدام به خدمات رسانی کنند، اقدام به گرفتن کمک از شرکت های کمک رسان خارج از کشور می کنند.

بیمه های کمک رسان در سراسر جهان شعبه دارند و تعهدات بیمه مسافرتی را بر عهده دارند.

بیمه های ایرانی در سال ۲۰۱۹ در این حوزه با شرکت های sos، مید ایست، سوئیس ایست، اواسان، سوئیس کر، رایز شوتز (reise schutz)، ایفرا (ifra) و آکسا (axa) همکاری می کنند.

 بهترین نوع بیمه مسافرتی

با توجه به تنوع طرح ها بیمه مسافرتی، اغلب مسافران در هنگام خرید بیمه مسافرتی دچار سردرگمی می شوند.

طرحی که موردقبول و مورد تائید سفارت‌خانه‌ها است، باید جامع باشد و شامل پوشش‌های کاملی برای طول مسافرت باشد.

 شرایط استرداد بیمه مسافرتی

بیمه‌های مسافرتی امکان استرداد دارند. در ۳ حالت می‌توان بیمه مسافرتی خریداری‌شده را باطل کرد:

اگر سفارت به هر دلیلی اقدام به صدور ویزا نکند شما می‌توانید بیمه مسافرتی خود را عودت دهید.

اگر سفر شما قبل از دریافت ویزا کنسل شود، شما می‌توانید اقدام به عودت بیمه مسافرتی خودنمایید.

اگر سفر شما بعد از دریافت ویزا به هر دلیل لغو شود، شما می‌توانید بیمه مسافرتی را برگردانید.

شیوه استرداد وجه بیمه مسافرتی

در صورت وقوع یکی از شرایطی که منجر به لغو سفر شما می‌شود، می‌توانید با پر کردن فرم درخواست استرداد وجه و ارسال آن همراه با تصویر باکیفیت از تمام صفحات اصل پاسپورت که مهر خروج نداشته باشد درخواست عودت وجه نمایید.

وجه پرداختی شما پس از تائید به شماره‌حساب اعلام‌شده توسط شما در بانک واریز خواهد شد.

 خرید بیمه مسافرتی

سفر به‌عنوان جزئی جداناشدنی از زندگی، با تمامی خاطرات تلخ و شیرینش برای هر انسانی سرشار از تجربه، حس امید و پویایی است. با استفاده از بیمه مسافرتی و سپردن نگرانی‌ها، خطرات و خاطرات تلخ  سفر به بیمه، سفرتان را به بستری برای لمس لحظات خاص و حس‌های تازه تبدیل کنید.

همان‌طور که پیش‌تر و در بخش پوشش‌ها ذکر شد، انتخاب شرکتی متناسب با نیاز و خواسته هر فرد از اهمیت به سزایی برخوردار است. استعلام و مقایسه انلاین بیمه یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب بیمه‌نامه مناسب به شمار می‌رود.

همیشه ارزان ترین ، بهترین نیست.

به جای اینکه دنبال ارزانترین بیمه مسافرتی باشیم ، بهتر است بیمه مسافرتی بخریم که در سفر خیالمان راحت باشد.

هنگامی‌که شما از سایت بیمه مسافرتی آنلاین می‌خرید، صدور بیمه‌نامه شما به‌صورت آنی انجام می‌شود.

[alert type=”success”]در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان به عنوان بورس بیمه آنلاین، استعلام بگیرید مقایسه کنید و در کمتر از ۵ دقیقه صاحب بیمه‌ای با بهترین خدمات و قیمت برای خود و عزیزانتان باشید؛ زیرا که بیمه مسافرتی لازمه یک خاطره خوش است.[/alert]

توصیه آخر این‌که دست از مسافرت کردن برندارید؛ به قول شاعر خوش‌نام ایرانی [ratings]

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی       صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه