توصیه سفر | چک لیست سفر من

توصیه سفر | چک لیست سفر منزمان مطالعه ۲ دقیقه

توصیه سفر

با شروع تعطیلات بیشتر ما ایرانی ها به دنبال سفر کردن به نقاط دور و نزدیک هستیم؛ پس اگر به دنبال سفر دلچسب و هیجان انگیز باشیم نیاز به برنامه ریزی پیش از سفر داریم. وسایلی که باید در چمدان مسافرتی قرار بدهیم،  مکان هایی که حتما باید از آنها دیدن کنیم و تمام جزئیات دیگر.

برنامه ریزی برای سفر نیاز به فهرستی از باید ها و نباید های سفر دارد. در این نوشتار سعی کرده ایم چک لیستی جامع از تمام نیاز های شما در سفر را تهیه کنیم.

پس اگر قصد سفر دارید فرصت را از دست ندهید و این لیست را کپی کنید. پس از انجام هر یک از این موارد، می توانید با یک تیک آیتم انجام شده را مشخص کنید.

برای خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید.

۱-حتما مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی را برای تمامی همراهان در جایی امن، در آخر چمدان یا در کیف دستی خود داشته باشید.

 ۲-ویزا، پاسپورت و بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس هم که از لوازم ضروری در هنگام مسافرت هستند را در یک پوشه در بسته در کیف مدارک یا کیف دستی بگذارید.

۳- از مدارک تان کپی بگیرید و عکس آنها را در تلفن همراه و ایمیل خود ذخیره کنید تا در زمانی که نیازی به اصل مدارک نیست از آن ها استفاده کنید و امکان گم شدن اصل مدارک را کم کنید.

 ۴- دارو و نسخه های پزشک را فراموش نکنید. نکات نگهداری داروها را مطالعه کنید. آن ها را با دمای مناسب شان نگهداری و برای مصرف شان زمان بندی کنید. سعی کنید که داروی مسکن و سرماخوردگی را همیشه همراه خود داشته باشید.

۵-با یک جستجوی ساده در اینترنت جاذبه های دیدنی مقصدتان را بررسی کنید. سپس آن ها را با توجه به علایق خود و همراهان تان اولویت بندی کنید.

۶-شارژر همراه (پاور بانک) را با شارژ کامل نگه دارید و آن را جایی که احتمال گرم شدن ندارد بگذارید. شارژر دوربین و گوشی هم فراموش نشود.

۷-حتی اگر در فصل تابستان سفر می کنید، لباس گرم به همراه خود داشته باشید. زیرا ممکن است در مکانی توریستی دما کمی پایین تر از حد معمول باشد و به لباس گرم نیاز پیدا کنید. سویشرت های کم حجم بهترین انتخاب هستند.

۸-آدرس سفارت ایران در آن کشور را بیابید تا در مواقع ضروری به آنجا مراجعه کنید.

۹-بیمه نامه مسافرتی تهیه کنید. بیمه نامه در مواقعی که نیاز به بستری و معالجات پزشک داشته باشید، هزینه های شما را پوشش می دهد. بیمه نامه مسافرتی شما را از هزینه های سرسام آور درمان در کشور های خارجی که ناشی از تبدیل ارز است، در امان نگاه می دارد.

۱۰- به اندازه یک روز وجه نقد آماده داشته باشید تا اگر به بانک دسترسی نداشتید مشکلی برای تان پیش نیاید.

خرید بیمه مسافرتی

۱۱-اگر نوزادی همراه خود دارید وسایل ضروری آن را در چمدانی جداگانه بذارید و حتما برای دو روز شیر خشک و شیشه شیر اضافی به همراه داشته باشید. خوراکی خشک مانند میوه خشک شده و آجیل نیز برای چند وعده نیز لازم است.

۱۲- قطع گاز و آب، خاموش کردن تمام لوازم برقی به جز یک لامپ و بستن در و پنجره ها را هم فراموش نکنید.

این نکات عمومی که به عنوان چند توصیه سفر بیان شدند، لازمه یک سفر آرام و بی دغدغه به شمار می روند.

سفر خوشی را برای شما آرزو می کنیم.

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه