بیمه تعاون | همه ی آنچه درباره بیمه تعاون نیاز دارید بدانید

بیمه تعاون | همه ی آنچه درباره بیمه تعاون نیاز دارید بدانید

بیمه تعاون

شرکت بیمه تعاون در یک نگاه | اطلاعاتی در مورد بیمه تعاون در ایران

شرکت بیمه تعاون بر اساس قانون اصل 4 قانون اساسی در سال 1386 تشکیلات بیمه ای خود را برای ورود بع عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی تشکیل شد.

برای شروع به فعالیت بیمه تعاون پس از اخذ مجوزهای  مریوطه از مقامات ذیربط مانند بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی و همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق بازار بورس در سال 1391 فعالیت خود را به صورت رسمی در بورس آغاز نمود.
شرکت بیمه تعاون در سال 1392 پروانه فعالیت خود را در انواع رشته های بیمه اموال، مسئولیت، و اشخاص اخذ نمود.

انواع بیمه نامه های بیمه تعاون

شرکت بیمه تعاون به صدور انواع بیمه نامه های مختلف می پردازد. تعداد رشته هایی که بیمه تعاون برای آن ها بیمه نامه صادر می کند شامل بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث خودرو، بیمه درمان و عمر، بیمه آتش سوزی، بیمه مسافرتی و … می باشد.
در ادامه مقاله می خواهیم 3 مورد از پر کاربردترین بیمه هایی که استفاده می شود یعنی بیمه خودرو ( شخص ثالث و بیمه بدنهبیمه آتش سوزی، بیمه مسافرتی را برای شرکت بیمه تعاون تعریف کنیم و به بررسی آن بپردازیم.

بیمه مسافرتی بیمه تعاون

بیمه مسافرتی یکی از انواع بیمه است که اخیرا خیلی در کشورمان باب شده است. به دلیل مسافرت های خارج از کشور بسیاری از افراد از بیمه های مسافرتی استفاده می کنند که بیمه تعاون نیز دارای چنین بیمه است. بیمه مسافرتی بیمه تعاون بسیاری از  هزینه های درمان در خارج از کشور، جبران خسارت های ناشی از دزدی و گم شدن اشیا گران قیمت و مدارک را پرداخت می کند.

بیمه آتش سوزی بیمه تعاون
یکی از خطرناک ترین و مهلک ترین بلایای طبیعی آتش است. آتش سوزی هر لحظه ممکن است برای یک خانه مسکونی، کارگاه تجاری و یا حتی یک کارخانه عظیم صنعتی رخ دهد. به همین دلیل بیمه آتش سوزی که بتواند هزینه ها و خسارت های وارد شده در آتش سوزی را جبران کند از مهمترین مواردی است که هر فرد باید در زندگی خود در نظر بگیرد.
آتش سوزی می تواند در کمتری زمان زندگی و حاصل دسترنج یک فرد یا تیم را نابود سازد. بیمه تعاون با ارائه مناسب بیمه آتش سوزی تمامی خسارت های ناشی از آتش سوزی را جبران می کند.
بیمه آتش سوزی شرکت بیمه تعاون دارای زیر شاخه های زیر می باشد:
طرح دفترچه بیمه آتش سوزی
بیمه های آتش سوزی صنعتی
بیمه های آتش سوزی غیرصنعتی و انبار ها
بیمه های آتش سوزی مسکونی

بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث بیمه تعاون

بیمه های مربوط به خودرو از دو بخش بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو تقسیم بندی می شود. به دلیل حساسیت بیمه های مربوط به خودرو این دو نوع بیمه چنان است که هر شخصی باید هر دو بیمه را داشته باشد.بیمه بدنه خودرو اجباری نیست اما بیمه ضخص ثالث بیمه ای اجباری است.  بر اساس بیمه بدنه صاحب و یا مالک‌ خودرو اتومبیل‌ خود را در برابر خطرات‌ بیمه‌می‌کند. هر اتفاقی که برای خودروی شما بیافتد بیمه بدنه آن را پرداخت خواهد نمود.

بیمه شخص ثالث که جزو بیمه های اجباری است که تعهد بیمه‌گر جبران‌ خسارت‌ وارد به‌ وسیله‌ نقلیه‌ بیمه‌ شده‌ است. اگر شما تصادفی را صورت دهید که مقصر باشید همه هزینه های  آن را بیمه گر می پردازد و شما به عنوان صاحب ماشین تنها یک برگه از بیمه خود  آن را می پردازید.

کمپین دایناسورتو بیمه کن

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *