قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه، ۴ ماهه و ۶ ماهه چگونه محاسبه می شود؟

قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه، ۴ ماهه و ۶ ماهه چگونه محاسبه می شود؟

قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه، ۴ ماهه و ۶ ماهه

بیمه شخص ثالث یک نوع بیمه مسئولیت اجباری برای خودروها در ایران است. خریداری بیمه شخص ثالث از آن رو اجباری است که در صورت بروز حادثه مالک خودرو بتواند هزینه خسارات جانی و مالی را بپردازد. این نوع از بیمه ها به طور معمول به صورت بیمه نامه های یک ساله و توسط شرکت های بیمه ای ارایه می شوند. اما بعضی از شرکت ها با توجه به نیاز جامعه اقدام به متنوع نمودن مدت زمان این قرارداد از پنج روز تا دویست و هفتاد روز کرده اند. با این که بیمه های کوتاه مدت دارای ده بازه زمانی هستند اما بیشتر شرکت ها بسته به نیاز و انتخاب مشتری فقط بیمه شخص ثالث ۳ ماهه ، ۴ ماهه و ۶ ماهه به فروش می رسانند.در این نوشتار قصد داریم تا شرایط و اطلاعات و قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه ، ۴ ماهه و ۶ ماهه را بیان کنیم.

معمولا کسانی که قدرت خرید بیمه بلند مدت ندارند و یا قصد فروش خودرو تا تاریخ مورد نظر را دارند، اقدام به خریداری بیمه کمتر از یک سال می کنند. برای استفاده از تخفیفات بیمه ای نیز این نوع بیمه نامه ها می توانند از تخفیفات بیمه شخص ثالث سال های قبل استفاده کنند. در بیمه نامه های شخص ثالث به این شکل، بیمه ها از ساعت 24 روز اخر بیمه نامه قبلی آغاز و زمان تمدیدشان دقیقا تاریخی است که این بیمه نامه ها تمام می شوند.

قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه

بیمه کوتاه مدت سه ماهه خودرو، 90 روز سال را تحت پوشش می دهد. تمامی شرایط بیمه شخص ثالث سه ماهه با بیمه شخص ثالث یک ساله برابر است و تمامی گزینه های مورد نظر بیمه را پوشش می دهد. هزینه بیمه اتومبیل در قرارداد سه ماهه، معادل سی درصد حق بیمه سالانه محاسبه و دریافت می شود.

شخص ثالث 3 ماهه

قیمت بیمه شخص ثالث ۴ ماهه

بیمه شخص ثالث و حوادث 4 ماهه، بیمه نامه ای با مدت زمان 120 روز است. هزینه پرداختی برای بیمه نامه شخص ثالث چهار ماهه، به صورت حدود 45 درصد حق بیمه کل سال محاسبه می شود. در این نوع بیمه نامه نیز تمامی شرایط بیمه مانند بیمه نامه های یک ساله است.

شخص ثالث 4 ماهه

قیمت بیمه شخص ثالث ۶ ماهه

مدت زمان بیمه نامه شخص ثالث 6 ماهه، 180 روز سال یعنی تقریبا نیمی از سال را در بر می گیرد. هزینه بیمه نامه شخص ثالث شش ماهه، به صورت حدود 60 درصد حق بیمه کل سال محاسبه می شود. در این نوع بیمه نامه تمامی شرایط بیمه با بیمه یک ساله برابر است.

شخص ثالث 6 ماهه

 

در آخر لازم به ذکر است که تا زمانی که مجموع بیمه نامه های کوتاه مدت خریداری شده به دوازده ماه نرسد، تخفیف عدم خسارت بر روی بیمه نامه اعمال نمی شود. علاوه بر این خرید چندین بیمه نامه کوتاه مدت در طول یک سال به صرفه نیست چرا که بیمه نامه های یک ساله ارزانتر هستند. برای مثال قیمت بیمه شخص ثالث یک ساله برای یک پژو 206 در بیمه رازی 13.382.414 ریال و قیمت بیمه شخص ثالث شش ماهه برای همان خودرو 8.111.802 ریال است؛ در نتیجه با خرید نوع دوم، در پایان مدت یک سال بیش از 250 هزار تومان بیشتر پرداخت کرده ایم.

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

برای خرید و استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه ، ۴ ماهه و ۶ ماهه می توانید به فروشگاه اینترنتی بیمه ماهان مراجعه کنید، از تخفیف های ویژه این سایت بهرمند شوید و در اسرع وقت بیمه خود را تحویل بگیرید.

 

قیمت بیمه شخص ثالث ۳ ماهه، ۴ ماهه و ۶ ماهه چگونه محاسبه می شود؟
3.1 (62%) 10 رای
فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

اشتراک

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *