حذف کوپن بیمه شخص ثالث، شایعه یا واقعیت؟ – قانون جدید بیمه شخص ثالث 98

حذف کوپن بیمه شخص ثالث، شایعه یا واقعیت؟ – قانون جدید بیمه شخص ثالث ۹۸زمان مطالعه ۲ دقیقه

قانون حذف کوپن بیمه شخص ثالث

یکی از انواع بیمه های مهم و اجباری بیمه شخص ثالث است که بیشترین سهم را از بازار بیمه کشور در اختیار دارد. همانطور که می دانید بیمه شخص ثالث به صورت کوپن ارائه می شود. بدین صورت که شخص مقصر در تصادف یک برگه کوپن از بیمه نامه خود را به عنوان پرداخت هزینه ها به طرف دیگر حادثه می دهد. اما در سال ۱۳۹۷ قانون بیمه شخص ثالث تغییر نموده است.در نوشتار پیش رو، به شرح قانون جدید بیمه شخص ثالث ۹۷ و همچنین قانون حذف کوپن بیمه شخص ثالث در سال جاری می پردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

 

کوپن بیمه شخص ثالث

هر بیمه نامه شخص ثالثی که صادر می شود، دارای چهار کوپن است. بیمه گزار می تواند در حوادث و تصادفات برای جبران خسارت مالی تا سقفی که در بیمه نامه خریداری کرده است، کوپن را به طرف مقابل واگذار کند. در حال حاضر هر کوپن بیمه شخص ثالث از ۷ میلیون ۷۰۰ هزار تومان تا ۳۰ میلیون تومان بسته به قیمتی که بیمه گذار خریداری نموده است ارزش خواهد داشت. برای خسارت جانی در ماه های حرام ۳۰۴ میلیون تومان و ماه های عادی هر کوپن بیمه شخص ثالث ۲۳۱ میلیون تومان ارزش مادی دارد.

یکی از موارد اصلی در مورد کوپن بیمه، میزان تخفیفی است که شرکت های بیمه به بیمه گزار ارائه می کنند. در صورتی که بیمه گزار از کوپن خود استفاده نکند، در مبلغ بیمه سالیانه اش موثر است؛ به اصطلاح تخفیف می گیرد. کندن یک کوپن بیمه می تواند، تمامی سابقه تخفیف را از بین ببرد. به همین دلیل بسیاری از افراد که دارای سال تخفیف بالا هستند به راحتی از کوپن خود استفاده ننموده و خودشان هزینه خسارت را متقبل می شوند. حال این سوال پیش می آید که آیا حذف کوپن بیمه شخص ثالث تفاوتی در تخفیف عدم خسارت ایجاد می کند؟

خرید بیمه شخص ثالث

 

قانون جدید حذف کوپن بیمه شخص ثالث در سال ۹۷

از تغییراتی که در سال ۹۷ بر روی قانون بیمه شخص ثالث رخ داده است، حذف کوپن بیمه شخص ثالث و به اصطلاح کندن آن است. در روند قدیمی، پروسه پرداخت خسارات مراحل بسیاری داشت که به دلیل بروز شدن دنیای تکنولوژی و اینترنت پاسخگوی نیاز حال حاضر جامعه نبود.

[alert type=”info”] در قانون جدید کوپن بیمه شخص ثالث حذف و به جای آن از کد QR استفاده می شود. به این طرح و قانون جدید طرح کد یکتا گفته می شود.[/alert]

از مهرماه ۹۶ و با ابلاغ بخشنامه‌ ای از سوی بیمه مرکزی، اجرای طرح کد یکتا با هدف استاندارد سازی اقلام اطلاعاتی و نظارت پیشگیرانه در حوزه رشته شخص ثالث و حوادث سرنشین به شرکت‌ های بیمه ابلاغ و در سال ۹۷ اجرایی شد. مهم ترین دستاورد این طرح، پلکانی شدن محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه پس از بروز حادثه و استفاده از پوشش بیمه است.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

بارکد QR چیست؟

کد QR بارکدی دوبعدی است که از طریق گوشی های هوشمند و نرم افزارهای موجود در کشور شناسایی می شود. این بارکد در هر شرایطی قابل استفاده است.

بارکد QR

شرکت های بیمه با به روز رسانی سیستم های قدیمی خود، گام های مثبتی در جهت ارائه خدمات بیمه ای به بیمه گزاران محترم برداشته اند. حذف کوپن بیمه شخص ثالث و اجرای کد QR یکی از همین اقدامات مثبت برای مکانیزه شدن صنعت بیمه است. QR به روند انتقال اطلاعات و اجرای فرآیند جبران خسارت سرعت می بخشد.

ما معتقدیم که نظرات و پیشنهادات شما دوستان و مخاطبین گرامی می تواند ما را در پیشبرد و تولید محتوای هر چه باکیفیت تر یاری نماید. در این راستا اگر اطلاعات و اخبار موثقی در مورد قانون جدید بیمه شخص ثالث ۹۷ و قانون حذف کوپن بیمه شخص ثالث دارید ما را از آن آگاه کنید.

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه