آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث امکان پذیر است؟ | مراحل انتقال تخفیف بیمه به خودرو جدید

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث امکان پذیر است؟ | مراحل انتقال تخفیف بیمه به خودرو جدیدکمتر از یک دقیقه

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه های مسئولیت مورد نیاز برای خودرو و اجباری است. به بیان دیگر خرید این نوع بیمه برای همه دارندگان خودرو الزامیست .

هرساله برای عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به بیمه گزاران بیمه شخص ثالث، تخفیفاتی تعلق می گیرد که در بیمه نامه سال بعد آنها اعمال می شود.

اما اگر بیمه نامه شخص ثالث دارای سال های تخفیف بسیاری بود و مالک قصد تغییر خودرو خود را داشت، آیا تمام تخفیفات از بین خواهد رفت؟

آیا گزینه ای به عنوان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث وجود دارد؟ پاسخ بله است. در این نوشتار، سعی داریم که روش انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و شرایط انتقال آن را به صورت جامع و کامل برای تان شرح دهیم. تا در صورت بروز چنین شرایطی بتوانید به راحتی از گزینه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خود بهره مند شوید.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

چگونگی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از یک خودرو به خودرویی دیگر بسیار آسان است و به راحتی نیز انجام پذیر می پذیرد. فقط نیاز به انجام مراحلی ساده بسیار ساده است. حتی اگر تخفیفات بیمه نامه شما زیاد باشد، تفاوتی در نحوه انتقال تخفیفات آن ایجاد نمی کند.

برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، متقاضی می بایست قبل از ثبت بیمه نامه شخص ثالث جدید برای خودرو خود به نمایندگی بیمه مراجعه نماید و درخواست خود را برای انتقال تخفیف ارائه دهد. در این صورت نمایندگی بیمه بعد از دریافت اختلاف تخفیف بیمه قبلی، با ارائه یک الحاقیه برای بیمه نامه شما آن تخفیفات را برای خودروی جدید شما ثبت می کند و شما می توانید از مزایای آن استفاده نمایید.

مثالی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

به عنوان نمونه اگر بیمه نامه خودرو شما با ۷ سال تخفیف پی در پی، مشمول هفتاد درصد تخفیف بیمه شخص ثالث باشد. در هنگام فروش اگر قصد داشته باشید تا این میزان تخفیف را به بیمه خودرو جدید تان منتقل شود، باید قبل از ثبت بیمه نامه جدید به نمایندگی بیمه مراجعه نمایید. در این صورت بیمه به شما اجازه خواهد داد تا در بیمه نامه خودرو جدید، از تخفیفات گذشته خود به طور کامل استفاده کنید. فقط به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای انجام درست این کار حتما شما باید قبل از ثبت بیمه نامه به نام مالک جدید این درخواست را ارائه نمایید تا تخفیفات به نام شما ثبت شود.

خرید بیمه شخص ثالث

نکات مهم در انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

برای اینکه بتوانید از تخفیف بیمه شخص ثالث قبلی خود استفاده نمایید، می بایست یک نکته بسیار مهم و ضروری را نیز رعایت کنید که اگر به آن توجه نشود امکان انتقال تخفیفات وجود نخواهد داشت.

این نکته بسیار مهم، رعایت قانون خودروهای مشابه است. در این قانون به این نکته اشاره شده است که در صورتی می توانید از تخفیف بیمه خود به طور کامل استفاده کنید که کاربری خودرو های قبلی و جدید شما یکسان باشد.

برای مثال، خودروی قبلی و جدید شما هر دو سواری و یا هر دو وانت (بارکش) باشد. در صورتی که این دو دقیقا مثل هم نباشند امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث وجود نخواهد داشت.

از دیگر نکات مهم و ضروری در انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو، سلب مالکیت از خودرو است. یعنی تنها افرادی مجاز به انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خود هستند که خودروی خود را به دو روش اسقاط و فروش منتقل کرده باشند.

 

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه