در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم

در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟زمان مطالعه ۴ دقیقه

گم شدن بیمه شخص ثالث و راه حل آن

گم شدن بیمه ماشین آن هم بیمه بیمه شخص ثالث که یکی از اصلی ترین و مهم ترین مدارکی است که در هنگام رانندگی می بایست به همراه راننده باشد، موضوع بسیار مهمی است. در صورت به همراه نداشتن و یا گم شدن بیمه شخص ثالث مشکلات زیادی برای راننده به وجود خواهد آمد که یکی از آن ها توقیف خودرو توسط پلیس در پارکینگ است. بیمه شخص ثالث به سبب قابلیت‌ها و نکات مهمی که دارد باید همواره همراه با راننده باشد. به همین دلیل خرید بیمه شخص ثالث و نگهداری از آن بسیار مهم است. از سوی دیگر برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که به دلیل سهل انگاری، حادثه و یا حتی دزدی، بیمه شخص ثالث خود را گم می‌کنند. در این شرایط باید چه کرد؟

در این نوشتار قصد داریم تا مطالب کاربردی را در خصوص گم شدن بیمه شخص ثالث و چگونگی گرفتن گواهی بیمه را برای شما بیان کنیم. تا در صورت بروز همچین مشکلی برای شما، به راحتی آن را مدیریت کنید.

مشکلات ناشی از گم شدن بیمه شخص ثالث

مشکلات ناشی از گم شدن بیمه شخص ثالث

در ادامه به چند پیامد مهم گم شدن بیمه شخص ثالث برای صاحب و راننده خودرو می پردازیم:

راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالث گم شدن بیمه شخص ثالث و توقیف توسط پلیس

در صورتی که بیمه شما گم شده باشد و به هر دلیلی از جمله تخلف، توسط پلیس متوقف شوید، حتما از ادامه حرکت خودرو شما جلوگیری می شود.

از سوی دیگر شما یک مدرک مهم را گم کرده‌اید که نشان دهنده سوابق بیمه‌ای شما هم هست. این سوابق را به سادگی به دست نیاورده‌اید که بخواهید به سادگی آنها را از دست بدهید. خرید بیمه شخص ثالث و نگهداری از بیمه‌تان بسیار مهم است. اما اگر آن‌را گم کنید، بی‌شک همواره نگران این هستید که اگر حادثه‌ای رخ بدهد و کد بیمه‌تان را نداشته باشید و یا شرایطی باشد که نتوانید به دفتر بیمه مراجعه کنید، چه خواهد شد؟

به همین دلیل با خرید بیمه شخص ثالث و استفاده درست از آن می‌توانید مطمئن باشید که در زمان بروز مشکلات در حین رانندگی یک حامی محکم و عالی خواهید داشت.

در غیر این صورت خودروتان تا ارایه بیمه شخص ثالث به پارکینگ منتقل خواهد شد. در این موارد می توانید به شرکت بیمه مراجعه و گواهی بیمه برای خودرو خود دریافت کنید. گم شدن بیمه ماشین بسیار مهم است و باید حتما به آن بها بدهید.

ثبت کد بیمه

به غیر از مراجعه حضوری به دفتر بیمه، در زمان خرید بیمه شخص ثالث، شما یک پیامک دریافت می‌کنید که در آن درباره بیمه نامه شما، اعتبار آن و نکات مهم مربوط به آن ذکر شده است. در نتیجه با خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید این کد را دریافت کنید و در گوشی همراه خود نگه دارید تا در زمان بروز حادثه بتوانید آن‌را استفاده کنید.

علاوه بر این در پیامی که دریافت می‌کنید، اعتبار بیمه نیز ذکر شده است تا بتوانید با توجه به آن برای تمدید بیمه نامه خود اقدام کنید. با خرید و انتخاب یک بیمه نامه مناسب که به حقوق مشتری احترام می‌گذارد، می‌توانید با خیالی آسوده باشید. علاوه بر این‌ها اگر بیمه نامه خود را گم کنید هم می‌توانید از طریق همان شرکت بیمه اقدام کرده و برای دریافت المثنی به دنبال آن بروید. حتما گم شدن بیمه ماشین را جدی بگیرید و نگذارید برای مدت طولانی آن‌را مفقود کرده باشید.

ثبت کد بیمه

اگر در زمان گم شدن بیمه ماشین تصادف کنید، چه مقصر باشید چه نباشید، خودرو شما توقیف می شود. شما می دانید که در زمان تصادف می بایست مدارک راننده ها و بیمه خودرو توسط پلیس رویت شود. عدم ارایه بیمه شخص ثالث توسط شما موجب توقیف خودرو در پارکینگ می شود. در این موقع نیز شما می توانید به شرکت بیمه ای خود مراجعه کنید. پس از دریافت گواهی بیمه، آن را به شرکت بیمه مورد نظر برای دریافت خسارت ارایه دهید. گم شدن بیمه ماشین موضوع مهمی است که نباید آن‌را به تعویق انداخت. خرید بیمه شخص ثالث ماشین از یک سو و گم شدن آن از یک سوی دیگر، موضوع مهمی است که باید حتما به آن پرداخته شود و دنبال کارهای آن باشید.

چرا که گم شدن بیمه ماشین بسیار خطرناک است و اگر آن‌را نداشته باشید در زمان بروز حادثه‌ای که در آن مقصر هستید بسیار دلهره آور است. خرید بیمه شخص ثالث خودرو و تمدید آن‌را به دسترسی پیگیری کنید و بدانید که اگر بیمه ماشین گم شود نمی‌توان آن‌را نادیده گرفت.

یکی دیگر از مشکلات احتمالی ایجاد شده در صورت مفقودی بیمه شما این است که احتمال هرگونه سو استفاده از آن است. اگر بیمه شخص ثالث خودرو شما به دست افراد خلافکار بیفتد می تواند به راحتی از آن برای دریافت خسارت های جعلی استفاده کند و در آینده شما را با مشکل مواجه کند. پس حتما هر زمان که متوجه شدید که گم شدن بیمه ماشین اتفاق افتاده است، حتما برای حل آن سریعا اقدام کنید و نگذارید برای مدت طولانی این اتفاق بیافتد.

خرید بیمه شخص ثالث

اقدامات لازم برای گم شدن بیمه شخص ثالث

در صورت گم شدن بیمه شخص ثالث باید نام شرکت بیمه گر را بدانید. اگر نام شرکت را نمی دانید می توانید به راحتی از طریق بیمه مرکزی و با دادن مشخصات خودرو خود، اسم شرکت را پیدا کنید. بعد از این مرحله با در دست داشتن سند و مدارک خودرو به بیمه مراجعه و اقدام به اعلام گم شدن بیمه نمایید.شرکت بیمه ای نیز بعد از استعلام بیمه نامه شما یک گواهی بیمه ای برای شما صادر می کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. صدور گواهی بیمه ای توسط شرکت بیمه بدون هزینه و رایگان است. لازم به ذکر است که گواهی با ارائه مدارک شناسایی فقط به مالک خودرو تحویل داده می شود. البته مالکیت به صورت وکالت نامه نیز قابل قبول است.

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه ماهان

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه ماهان

بیمه ماهان اولین سایت فروش آنلاین بیمه است که با گردهم آوردن بهترین و معتبرترین بیمه نامه‌ها برای خرید و فروش انواع بیمه کنارتان خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با خرید بهترین بیمه شخص ثالث خودرو از خود و این مدرک متعبر استفاده کنید. با توجه به این نکات، بیمه شخص ثالث را باید در زمان مقرر تمدید کنید و همواره مراقب مدارک‌تان باشید. گم شدن بیمه ماشین را حتما در نظر بگیرید و بدون آنکه آن‌را به تعویق بیاندازید، پیگیر آن شوید. بیمه ماهان برای خرید بیمه، پیگیری آن و… در کنارتان خواهد بود.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه