در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟ ؛ راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالث

در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟ ؛ راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالثکمتر از یک دقیقه

گم شدن بیمه شخص ثالث و راه حل آن

بیمه شخص ثالث یکی از اصلی ترین و مهم ترین مدارکی است که در هنگام رانندگی می بایست به همراه راننده باشد. در صورت به همراه نداشتن و یا گم شدن بیمه شخص ثالث مشکلات زیادی برای راننده به وجود خواهد آمد که یکی از آن ها توقیف خودرو توسط پلیس در پارکینگ است.

در این نوشتار قصد داریم تا مطالب کاربردی را در خصوص گم شدن بیمه شخص ثالث و چگونگی گرفتن گواهی بیمه را برای شما بیان کنیم. تا در صورت بروز همچین مشکلی برای شما، به راحتی آن را مدیریت کنید.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

مشکلات ناشی از گم شدن بیمه شخص ثالث

در ادامه به چند پیامد مهم گم شدن بیمه شخص ثالث برای صاحب و راننده خودرو می پردازیم:

در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟ ؛ راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالث    گم شدن بیمه شخص ثالث و توقیف توسط پلیس
در صورتی که بیمه شما گم شده باشد و به هر دلیلی از جمله تخلف، توسط پلیس متوقف شوید، حتما از ادامه حرکت خودرو شما جلوگیری می شود. خودروتان تا ارایه بیمه شخص ثالث به پارکینگ منتقل خواهد شد. در این موارد می توانید به شرکت بیمه مراجعه و گواهی بیمه برای خودرو خود دریافت کنید.

در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟ ؛ راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالث   تصادف کردن در زمان گم شدن بیمه شخص ثالث
اگر در زمان گم شدن بیمه تصادف کنید، چه مقصر باشید چه نباشید، خودرو شما توقیف می شود. شما می دانید که در زمان تصادف می بایست مدارک راننده ها و بیمه خودرو توسط پلیس رویت شود. عدم ارایه بیمه شخص ثالث توسط شما موجب توقیف خودرو در پارکینگ می شود. در این موقع نیز شما می توانید به شرکت بیمه ای خود مراجعه کنید. پس از دریافت گواهی بیمه، آن را به شرکت بیمه مورد نظر برای دریافت خسارت ارایه دهید.

در صورت گم شدن بیمه ماشین چه کنیم؟ ؛ راهنمای دریافت گواهی المثنی بیمه بدنه و شخص ثالث    گم شدن بیمه شخص ثالث و سو استفاده از آن
یکی دیگر از مشکلات احتمالی ایجاد شده در صورت مفقودی بیمه شما این است که احتمال هرگونه سو استفاده از آن است. اگر بیمه شخص ثالث خودرو شما به دست افراد خلافکار بیفتد می تواند به راحتی از آن برای دریافت خسارت های جعلی استفاده کند و در آینده شما را با مشکل مواجه کند.

خرید بیمه شخص ثالث

اقدامات لازم برای گم شدن بیمه شخص ثالث

در صورت گم شدن بیمه شخص ثالث باید نام شرکت بیمه گر را بدانید. اگر نام شرکت را نمی دانید می توانید به راحتی از طریق بیمه مرکزی و با دادن مشخصات خودرو خود، اسم شرکت را پیدا کنید. بعد از این مرحله با در دست داشتن سند و مدارک خودرو به بیمه مراجعه و اقدام به اعلام گم شدن بیمه نمایید.شرکت بیمه ای نیز بعد از استعلام بیمه نامه شما یک گواهی بیمه ای برای شما صادر می کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. صدور گواهی بیمه ای توسط شرکت بیمه بدون هزینه و رایگان است.

لازم به ذکر است که گواهی با ارائه مدارک شناسایی فقط به مالک خودرو تحویل داده می شود. البته مالکیت به صورت وکالت نامه نیز قابل قبول است.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی

مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه