⛔هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال 99 + نحوه محاسبه

هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ + نحوه محاسبهزمان مطالعه ۴ دقیقه

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می شود. تردد داشتن و یا نداشتن خودرو پس از منقضی شدن بیمه نامه تفاوتی در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ایجاد نمی کند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بسیار مهم است. چرا که بیمه شخص ثالث، بیمه ای الزامی برای تمامی وسایل نقلیه است. همه صاحبان خودروها موظف به خریداری این بیمه هستند. اما اگر مالک خودرو، تمدید بیمه شخص ثالث خودرو را حتی برای یک روز به تعویق بیندازد، خودرو توقیف و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به او تعلق می گیرد. جریمه روزانه بیمه شخص ثالث هر ساله مبلغی متفاوت است و در زمان تمدید بیمه شخص ثالث باید پرداخت شود. در این نوشتار قصد داریم، مواردی را در خصوص هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای شما بیان کنیم تا اطلاعات جامعی را در این مورد داشته باشید.

بیمه شخص ثالث و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه نامه های شخص ثالث، به‌صورت کوتاه مدت از ۵ روز تا ۲۷۰ روز صادر می شوند. اما به طور معمول یک ساله هستند. صاحبان وسایل نقلیه باید توجه ویژه‌ای به پیامد سهل انگاری در تمدید بیمه شخص ثالث خودروی شان داشته باشند. عدم تمدید به موقع این بیمه نامه‌ها، علاوه بر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، در برخی موارد باعث بروز پیشامدهای جبران ناپذیر برای فرد شده است. درواقع جریمه تاخیر بیمه شخص ثالث راهی برای به خاطر سپردن زمان تمدید بیمه نامه است تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

⛔هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال 99 + نحوه محاسبه
⛔هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰+ نحوه محاسبه

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می شود. تردد داشتن و یا نداشتن خودرو پس از منقضی شدن بیمه نامه تفاوتی در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ایجاد نمی کند. به بیان دیگر در هر صورتی این جریمه می‌بایست پرداخت شود. فقط در صورت توقیف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و یا سرقت آن، با ارائه مدارک معتبر به شرکت بیمه‌ای می توان از پرداخت جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث معاف شد.

خرید بیمه شخص ثالث

مشکلات دیرکرد بیمه شخص ثالث

عدم تمدید بیمه خودرو در زمان تعیین شده و اتمام آن، علاوه بر جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث مشکلات دیگری را نیز برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت. یکی از مشکلات موجود در این زمینه، جریمه شدن خودرو و توقیف آن است. به این معنی که در صورت شناسایی پلیس راهنمایی و رانندگی، انتقال خودر به پارکینگ قطعی است. در این مورد علاوه بر پرداخت جریمه بیمه شخص ثالث فرد می‌بایست روال اداری طولانی را نیز طی نماید.

یکی دیگر از مشکلات عدم تمدید به موقع غیرقابل انتقال بودن خودرو است. به این معنی که تا زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث و پرداخت جریمه درکرد بیمه، صاحب خودرو نمی تواند اتومبیل خود را بفروشد و آن را به نام فرد دیگری انتقال دهد. زیرا تعویض پلاک برای خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث انجام نمی شود. این مسئله نیز خود باعث صرف هزینه جداگانه و زمان بیشتری است. به همین دلیل جریمه بیمه شخص ثالث باید جدی گرفته شود.

بزرگترین مشکلی که در دیرکرد بیمه شخص ثالث ممکن است برای صاحب خودرو اتفاق بیفتد، این است که در زمان نداشتن بیمه نامه با خودرو دیگری تصادف نماید و این تصادف منجر به خساراتی شود. در این مواقع هیچ گونه مبلغی بابت خسارت به فرد تعلق نمی‌گیرد. در نتیجه فرد می‌بایست تمامی هزینه‌ها را به طور کامل خود پرداخت کند.

در مواردی که خودروی بدون بیمه شخص ثالث آسیب دیده باشد و مقصر محسوب نشود. در زمان اقدام برای دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه ای مقصر حادثه می تواند به دلیل بیمه نبودن طرف مقابل از پرداخت خسارت خودداری کند.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث و جریمه تاخیر بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه محاسبه خواهد شد. فرد باید در هنگام تمدید بیمه نامه خودرو و صدور بیمه جدید جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه گر پرداخت نماید. این هزینه شامل حق بیمه بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز خواهد بود. عدم تمدید یک سال به بالا به صورت ثابت محاسبه خواهد شد.

عوامل زیادی در مقدار جریمه روزانه خودرو برای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موثر هستند. نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار ماشین و از همه مهم تر شرکت بیمه گذار مهم ترین عوامل تعیین جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هستند. جریمه دیرکرد برای ماشین های سواری در سال ۹۹ بسته به نوع خودرو و شرکت بیمه‌ای روزانه بین ۴ هزار تومان بود. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروهای سبک یا سواری در سال ۱۴۰۰ مبلغی در حدود ۶ هزار تومان تعیین شده است.

جزئیات دقیق جریمه دیرکرد بیمه در سال ۱۴۰۰

خرید دیرکرد بیمه بدنه پراید

به این نکته توجه داشته باشید که شرکت بیمه‌ای حق دادن هیچ گونه تخفیفی در مورد جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ندارد. زیرا این مبلغ به حساب صندوق تامین خسارت های بدنی واریز می شود. در نتیجه فرد باید آن را به طور کامل و به ازای هر روزی که گذشته است، پرداخت نماید.

در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان علاوه بر استعلام قیمت، می‌توانید شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. هزینه جریمه دیرکرد بیمه‌تان نیز به صورت خودکار محاسبه می‌شود و قابل ملاحظه است.


سوالات متداول شما از بیمه ماهان:

مدتی زمانی که خودرو به علت سرقت بیمه نبوده مشمول جریمه بیمه شخص ثالث است؟

در صورت سرقت خودرو، شما می توانید با گرفتن یک گواهی سرقت از کلانتری با موضوع سرقت خودرو و مشخصات خودروی شما به همراه تاریخ سرقت و پیدا شدن خودرو ، جریمه ی این مدت بخشیده شده و از شما دریافت نخواهد شد.

میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به ازای هر روز چقدر است ؟

جریمه دیرکرد روزانه برای هر خودرو متفاوت است و معمولا جریمه دیر کرد هر روز برابر است با حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال آن خودرو تقسیم بر۳۶۵

آیا راهی برای عدم پرداخت و یا کاهش جریمه تاخیر در پرداخت بیمه شخص ثالث خودرو وجود دارد؟

جریمه دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث اتوموبیل به صورت سیستمی محاسبه شده و از بیمه گزار به صورت کامل گرفته خواهد شد.

در صورت پرداخت جریمه دیرکرد بیمه آیا تخفیف سالهای قبل محسوب می شود؟

با پرداخت حق بیمه و دیرکرد آن میتوانید بیمه نامه شخص ثالث خود را با تخفیف های قبل تمدید نمایید.

چطور میتوانم خیلی سریع و ارزان بیمه شخص ثالث خود را تهیه کنم؟

میتوانید با مراجعه به سایت بیمه ماهان، در زمان کوتاهی بیمه نامه خود را خریداری نموده و در سریعترین زمان تحویل بگیرید.

برای خرید سریع اینجا کلیک کنید

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

۸ دیدگاه

 • من یک وانت مزدا دارم که ۲ ساله پارکینگ شهرداری بوده و خودم هم در بند بودم حالا جریمه دیرکرده بیمه خیلی زیاد شده و توان پرداخت این جریمه رو ندارم چیکار میتونم کنم که این جریمه کم بشه؟

  پاسخ دادن
  • هیچ راهی وجود ندارد که جریمه بخشیده شود جز این ۳ راه:

   ۱- قبلا دارای بیمه نامه معتبر بوده باشد.

   ۲- قبض پارکینگ داشته باشد .

   ۳- ماشین توسط مراجع قانونی توقیف شده وعلت ترخیص آن مشخص باشد

   پاسخ دادن
 • من نیسان دارم نزدیکه دو سالی میشه که بیمه اش تموم شده حالا برای بیمه کردن جریمه داره یا از تخفیف کسر میشه؟ نرخ جریمش چطوریه ؟

  پاسخ دادن
  • در صورتی که شما تا حداکثر یکسال بیمه ثالث خودرو را تمدید نفرمایید برای تخفیف بیمه نامه شما مشکلی پیش نمی آید اما باید بابت هر روز دیرکرد جریمه پرداخت کنید؛ اما در صورتی که عدم تمدید بیمه نامه شما از یک سال بیشتر شد، خودرو شما فاقد بیمه نامه تلقی خواهد شد.

   پاسخ دادن
 • سلام خسته نباشید من ی موتور هوندا دارم
  ۲ساله بیمشو ندادم حالا موتورو پلیس به علت نداشتن کلاه کاسکت توقیف کرده من برای ترخیص باید چقدر جریمه ندادن بیمه بدم؟

  پاسخ دادن
 • سلام. من یک پراید مدل ۱۳۹۱دارم .به خاطر عدم توانایی مالی و مشکلات کرونا ۳ماهه نتوانستم بیمه شخص ثالث را تمدید کنم آیا راهی برای بخشیدن داره یا اگر ندارد روزی چقدر باید جریمه بدهم سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 • سلام. من یک ماشین پراید مدل ۹۱دارم اما ۳ماهی است که به خاطر عدم توانایی و مشکلات کرونا نتوانستم به موقع بیمه شخص ثالث خودراتمدیدکنم .آیا این جریمه بخشوده میشود یا اگر نه روزی چقدر جریمه تعلق میگیرد

  پاسخ دادن
 • سلام. من یک ماشین پراید مدل ۹۱دارم اما ۳ماهی است که به خاطر عدم توانایی و مشکلات کرونا نتوانستم به موقع بیمه شخص ثالث خودراتمدیدکنم .آیا این جریمه بخشوده میشود یا اگر نه روزی چقدر جریمه تعلق میگیرد از راهنمایی شما نهایت تشکر را دارم

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه