⛔هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال 98 + نحوه محاسبه

Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

هزینه جریمه دیرکرد و تاخیر بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ + نحوه محاسبه

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، بیمه ای الزامی برای تمامی وسایل نقلیه است. همه صاحبان خودروها موظف به خریداری این بیمه هستند. در صورتی که مالک تمدید بیمه شخص ثالث خودرو را حتی برای یک روز به تعویق بیندازد، خودرو توقیف و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به او تعلق می گیرد.

در این نوشتار قصد داریم، مواردی را در خصوص هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای شما بیان کنیم تا اطلاعات جامعی را در این مورد داشته باشید.

 

بیمه شخص ثالث و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه نامه های شخص ثالث، بصورت کوتاه مدت از ۵ روز تا ۲۷۰ روز صادر می شوند. اما به طور معمول یک ساله هستند. صاحبان وسایل نقلیه باید توجه ویژه ای به پیامد سهل انگاری در تمدید بیمه شخص ثالث خودروی شان داشته باشند. عدم تمدید به موقع این بیمه نامه ها، علاوه بر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، در برخی موارد باعث بروز پیشامدهای جبران ناپذیر برای فرد شده است.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می شود. تردد داشتن و یا نداشتن خودرو پس از منقضی شدن بیمه نامه تفاوتی در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ایجاد نمی کند. به بیان دیگر در هر صورتی این جریمه می بایست پرداخت شود. فقط در صورت توقیف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و یا سرقت آن، با ارائه مدارک معتبر به شرکت بیمه ای می توان از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه معاف شد.

خرید بیمه شخص ثالث

 

مشکلات دیرکرد بیمه شخص ثالث

عدم تمدید بیمه خودرو در زمان تعیین شده و اتمام آن، علاوه بر جریمه دیرکرد بیمه مشکلات دیگری را نیز برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت. یکی از مشکلات موجود در این زمینه، جریمه شدن خودرو و توقیف آن است. به این معنی که در صورت شناسایی پلیس راهنمایی و رانندگی، انتقال خودر به پارکینگ قطعی است. در این مورد علاوه بر پرداخت جریمه ها فرد می بایست روال اداری طولانی را نیز طی نماید.

یکی دیگر از مشکلات عدم تمدید به موقع غیرقابل انتقال بودن خودرو است. به این معنی که تا زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث و پرداخت جریمه درکرد بیمه، صاحب خودرو نمی تواند اتومبیل خود را بفروشد و آن را به نام فرد دیگری انتقال دهد. زیرا تعویض پلاک برای خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث انجام نمی شود. این مسئله نیز خود باعث صرف هزینه جداگانه و زمان بیشتری است.

بزرگترین مشکلی که در دیرکرد بیمه شخص ثالث ممکن است برای صاحب خودرو اتفاق بیفتد، این است که در زمان نداشتن بیمه نامه با خودرو دیگری تصادف نماید و این تصادف منجر به خساراتی شود. در این مواقع هیچ گونه مبلغی بابت خسارت به فرد تعلق نمی گیرد. در نتیجه فرد می بایست تمامی هزینه ها را به طور کامل خود پرداخت کند.

در مواردی که خودروی بدون بیمه شخص ثالث آسیب دیده باشد و مقصر محسوب نشود. در زمان اقدام برای دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه ای مقصر حادثه می تواند به دلیل بیمه نبودن طرف مقابل از پرداخت خسارت خودداری کند.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

 

شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه محاسبه خواهد شد. فرد می بایست در هنگام تمدید بیمه نامه خودرو و صدور بیمه جدید جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه گر پرداخت نماید.  این هزینه شامل حق بیمه بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز خواهد بود. عدم تمدید یک سال به بالا به صورت ثابت محاسبه خواهد شد.

عوامل زیادی در مقدار جریمه روزانه خودرو برای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موثر هستند. نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار ماشین و از همه مهم تر شرکت بیمه گذار مهم ترین عوامل تعیین جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هستند. جریمه دیرکرد برای ماشین های سواری در سال۹۷ بسته به نوع خودرو و شرکت بیمه ای روزانه بین ۲ تا ۴ هزار تومان بود. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث سال ۹۸ مبلغی در حدود ۴ هزار تومان تعیین شده است.

برای اطلاع از جزئیات دقیق جریمه دیرکرد بیمه در سال ۹۸ میتوانید به جدول جریمه دیرکرد برای تیپ خودروهای متفاوت مراجعه کنید :

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 98

به این نکته توجه داشته باشید که شرکت بیمه ای حق دادن هیچ گونه تخفیفی در مورد جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ندارد. زیرا این مبلغ به حساب صندوق تامین خسارت های بدنی واریز می شود. در نتیجه فرد می بایست آن را به طور کامل پرداخت نماید.

[alert type=”success”]در فروشگاه اینترنتی بیمه ماهان علاوه بر استعلام قیمت، می توانید شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید. هزینه جریمه دیرکرد بیمه تان نیز به صورت خودکار محاسبه می شود و قابل ملاحظه است.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
مانا کبیری

مانا کبیری

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

70 + = 74

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه