بیمه زندگی خاورمیانه – بیمه عمر و زندگی با طرح های متنوع

بیمه زندگی خاورمیانه – بیمه عمر و زندگی با طرح های متنوعزمان مطالعه ۳ دقیقه

 بیمه زندگی خاورمیانه

بیمه زندگی خاورمیانه یکی از بیمه نامه های تخصصی عمر و زندگی می باشد. بیمه عمر به دلیل پوشش های درمانی در کنار سرمایه گذاری یکی از بیمه نامه های پرطرفدار در بین مردم است. همین محبوبیت باعث شده تا شرکت های بیمه اقدام به ارائه این بیمه نامه در کنار بیمه های دیگر خود نمایند و به رقابت به یکدیگر بپردازند. اما وجود شرکت های بیمه که به صورت تخصصی در حوزه بیمه عمر و زندگانی فعالیت می کنند و پوشش های جامع و کامل بیمه عمر را ارائه می دهند این رقابت را وارد مرحله جدیدی کرده است. شرکت بیمه زندگی خاورمیانه اولین شرکت تخصصی بیمه عمر می باشد. در این مقاله می خواهیم با پوشش ها، شرایط و طرح های بیمه زندگی خاورمیانه آشنا شویم:

 شرکت بیمه خاورمیانه

این شرکت بیمه همانطور که گفته شد اولین شرکت تخصصی در زمینه بیمه عمر و زندگی می باشد. این شرکت توسط بانک خاورمیانه راه اندازی شد و فقط به فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری و بازنشستگی می پردازد.

بیمه خاورمیانه که به بیمه زندگی خاورمیانه شناخته شده است اقدام به ارائه طرح های متنوع بیمه عمر کرده است که در ادامه با این طرح ها آشنا می شویم:

 طرح های بیمه خاورمیانه

  • بیمه عمرساده زمانی

این بیمه نامه همانطور که از نامش پیداست برای مدت زمان مشخص و معینی ارائه می شود. در این بیمه نامه فرد در طول شبانه روز و در هرجای دنیا که باشد تحت پوشش بیمه است. این بیمه نامه عموما برای خطرات فوت ارائه می گردد اما یکی از مزایای بیمه خاورمیانه برای این طرح ارائه پوشش های تکمیلی درمانی می باشد.

این طرح را میتوان از زمان تولد تا ۹۰ سالگی خریداری کرد و می توان گفت تقریبا محدودیت سنی ندارد.

این بیمه نامه را علاوه بر اینکه هر کس به صورت انفرادی می تواند خریداری کند، می توان به صورت گروهی نیز خریداری کرد. به طور مثال در سازمان ها مدیران می تواند برای پرسنل خود خریداری کنند و یا سرپرست خانواده این بیمه نامه را می تواند برای اعضای خانواده خریداری کند.

  • بیمه عمر و سرمایه گذاری

این بیمه نامه که به نوعی می توان آن را پرطرفدار ترین بیمه جهان معرفی کرد. این بیمه نامه انعطاف پذیر است و شرایط و پوشش های آن توسط بیمه گذار انتخاب می شود. این بیمه نامه برای همه افراد فارغ از سن و تحصیلات و شغل مناسب است. مهم نیست که دارای وضع مالی خویب هستید یا نه این بیمه نامه می تواند برای آینده شما یک سرمایه قابل قبول ارائه دهد.

اگر برای هزینه های تحصیلی و ازدواج و مسکن فرزندتان در آینده نگران هستید ، اگر دغدغه فرزندان خود را دارید در روزهایی که در قید حیات نیستید، اگر به عنوان زن خانه دار اضطراب آینده را دارید این بیمه نامه مناسب شماست.

  • بیمه تمام عمر

این بیمه نامه از نظر مدت بیمه نامه نامحدود است و سرمایه آن می تواند قابت باشد یا در طول دوره بیمه گذار آن را افزایش دهد. در این بیمه نامه شرکت بیمه خاورمیانه متعهد شده است تا اگر بیمه شده فوت شود، سرمایه بیمه نامه را به وراث یا ذینفعان پرداخت کند. این تعهد به صورت مادام العمر می باشد.

پوشش های این بیمه نامه همانند بیمه عمر سرمایه گذاری است. یعنی پوشش اصلی آن خطر فوت می باشد و پوشش های درمانی را به صورت مکمل ارائه می دهد. شرط سنی این بیمه نامه از زمان تولد تا ۱۰۶ سالگی است.

  • بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه نامه در نوع خود یکی از جالب ترین بیمه ها است و برای افرادی که وام های کلان دریافت می کنند می تواند انتخاب مناسبی باشد.

تصور کنید که شخصی از بانک وام گرفته و در طی مدت پرداخت اقساط فوت کند. معمولا در این شرایط بازپرداخت وام برای بازماندگان کاری دشوار است. بیمه عمر مانده بدهکار با دریافت حق بیمه ای جزئی، پرداخت اقساط را حتی پس از فوت بیمه شده تضمین می کند.

در این بیمه نامه شرط سنی ۱۵ تا ۹۰ سال برقرار است و پرداخت حق بیمه به صورت یکجا انجام می گیرد. نکته ای که در این بیمه نامه وجود دارد این است که سرمایه بیمه نامه در بیمه نامه های دیگر به صورت صعودی افزایش می یابد در حالی که سرمایه این بیمه نامه هر سال کاهش می یابد تا جایی که در پایان طول مدت بیمه نامه این مبلغ به صفر می رسد.

  • بیمه سنوات

در بیمه نامه سنوات به مانند قانون کار یک ماه از حقوق افراد به عنوان حق بیمه و اندوخته بیمه نامه پرداخت می شود و در زمان ترک کار یا بازنشستگی مبلغ اندوخته به علاوه سود تعلق گرفته به آن به فرد بازپرداخت می شود.

این طرح ویژگی های خاص خود را دارد که می توان به سود تضمینی برای دو سال اول به میزان ۱۶% و برای دوسال دوم به میزان ۱۳% و برای مابغی سنوات به اندازه ۱۰% اشاره کرد. یکی دیگر از مزایای این طرح امکان استفاده از پوشش درمانی بیمه نامه تا ۳۰ سال است.

بیمه زندگی خاورمیانه

 مزایای عمومی بیمه نامه ها

بیمه زندگی خاورمیانه دارای مزایایی است که در همه طرح ها یکسان است.

  • امکان بازخرید بیمه نامه

همه بیمه نامه ها قابلیت بازخرید دارند و در صورتی که بیمه گذار بخواهد می تواند بیمه نامه خود را بازخرید نموده و حق بیمه های پرداخت خود تا تاریخ بازخرید را دریافت نماید. نکته مهم این است که در صورت بازخرید بیمه نامه مبلغ پرداختی تا ۶ ماه پرداخت نمی شود.

  • دریافت وام

مانند سایر بیمه نامه های عمر، بیمه نامه های خاورمیانه نیز امکان دریافت وام را دارند. برای دریافت وام باید حداقل ۲ سال از پرداخت حق بیمه شما گذشته باشد. میزان وام تا ۹۰% ارزش بازخرید بیمه نامه است و کارمزد تعلق گرفته به آن حداکثر ۴% بیشتر از سود تضمینی تعلق گرفته به اندوخته شما می باشد.

  • سود مشارکت

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با سرمایه گذاری اندوخته های بیمه عمر در پروژه های مختلف به بیمه گذار سود مشارکت پرداخت نماید.

  • انتقال بیمه نامه

در صورتی که بیمه گر نخواهد ادامه حق بیمه را پرداخت نماید می تواند بیمه نامه را به فرد دیگری منتقل کند. در این حالت بیمه گذار با صدور الحاقیه می تواند بیمه نامه را به شخص دیگری انتقال دهد.

 جمع بندی

همانطور که گفتیم شرکت بیمه خاورمیانه فقط به صورت تخصصی در حوزه بیمه عمر فعالیت می کند و از این حیث نیاز جامعه را شناخته و طرح های متنوعی را ارائه داده است. اما به دلیل جدید و تازه تاسیس بودن آن خیلی ها با برند بیمه زندگی خاورمیانه آشنایی ندارند و این شرکت هم نقاط قوت و ضعفی دارد که باید شناخته شود.

[alert type=”success”]برای مقایسه و خرید بیمه های عمر می توانید به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید یا با کارشناسان ما با شماره ۴۵۲۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه