⚠️ دریافت خسارت افت قیمت خودرو از بیمه ؛ عجیب اما واقعی!

⚠️ دریافت خسارت افت قیمت خودرو از بیمه ؛ عجیب اما واقعی!

بیمه افت قیمت خودرو 

خسارت افت قیمت خودرو یکی از اصلی ترین موارد در هنگام دریافت هزینه بیمه است. در بیشتر تصادفات پس از تعمیر و بازسازی خودرو، همچنان خودرو به حالت اولیه در نیامده و یا شدت تصادف به قدری است که باعث کاهش قیمت خودرو می شود. بیمه یک سری تمهیداتی را برای جبران این موارد پیش بینی نموده است.

در این نوشتار قصد داریم تا اطلاعات بیشتری را در مورد خسارت افت قیمت خودرو و چگونگی دریافت آن ارایه دهیم تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی کارهای مربوط به دریافت خسارت افت قیمت خودرو را مدیریت کنید.

 

افت قیمت خودرو

در بعضی تصادفات خسارات وارده به قطعات و اجزا خودرو، موجب کاهش قیمت و یا افت قیمت خودرو می شوند؛ زیرا ضربه وارده منجر به تعویض وسایل و قطعات فابریک خودرو شده است.

خسارت افت قیمت خودرو توسط هیچ نوع بیمه ای تحت پوشش قرار نمی گیرد. در واقع این خسارت مستقیما مالک خودرو را متضرر می کند و از ارزش خودرو می کاهد. اما این پایان کار نیست، صاحب خودرو یک راه قانونی برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو خود در پیش دارد که در ذیل به آن می پردازیم.

برای خرید بدنه کلیک کنید.

 

دریافت کروکی برای خسارت افت قیمت خودرو

برای بررسی و مشخص شدن افت قیمت خودرو می بایست حتما کروکی لازم را به همراه داشته باشید. در صورتی که در تصادف فرد مقصر فراری شده باشد و یا پلیس در صحنه کروکی تهیه نکرده باشد، شما می توانید با مراجعه به شورای حل اختلاف محل زندگی خود درخواست کارشناس کنید. کارشناسان با توجه به صحنه تصادف برای شما کروکی تهیه می نماید.

البته پیش از همه این اقدامات بهتر است تا با نمایندگی بیمه طرف قرارداد خود تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در مورد پرداخت خسارت از آن ها بپرسید. بعضی از بیمه ها تا سقفی مشخص بدون کروکی خسارات را پرداخت می کنند. البته این سقف برای بیمه های مختلف متفاوت است.

خرید بیمه بدنه

مراحل اقدام برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو

افراد زیان دیده برای ثبت درخواست و یا اقدام برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو خود می بایست به شورای حل اختلاف محل زندگی خود مراجعه نمایند. اگر مقصر حادثه باشید نسبت به بیمه بدنه خودروتان و اگر مقصر نباشید نسبت به بیمه شخص ثالث طرف مقابل اقامه دعوی کنید. در این مرحله پس از ثبت دادخواست در این شورا، کارشناسی برای تعیین خسارت افت قیمت خودرو مشخص و به شاکی معرفی می شود.

کارشناس پس از دیدن خودرو و بررسی های کارشناسی خود میزان افت قیمت خودرو را محاسبه و تعیین می کند. بعد از مشخص شدن میزان خسارت و یا همان خسارت افت قیمت خودرو توسط کارشناس، ادامه مراحل قانونی در شورا انجام می شود تا حکم آن صادر شود.

اگر میزان خسارت افت قیمت خودرو کمتر از پنج میلیون تومان باشد مسئله در شورای حل اختلاف بررسی و حل می شود. ولی اگر خسارت افت قیمت بیشتر از پنج میلیون تومان باشد، از صلاحیت شورا خارج و مسئله برای ادامه کار به دادگاه واجد شرایط فرستاده خواهد شد. در دادگاه مسئله بررسی و حکم لازم در مورد افت قیمت خودرو برای اجرا صادر می شود.

 

 

همان طور که پیشتر ذکر شد، سقفی از خسارت بدون کروکی و دردسر در بیمه های مختلف وجود دارد. اینجاست که لزوم استعلام و مقایسه همزمان بیمه های ارایه شده توسط شرکت های مختلف مشخص می شود.

در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان می توانید در کمترین زمان و با بهترین قیمت بیمه نامه متناسب با شرایط خود را خریداری کنید و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

⚠️ دریافت خسارت افت قیمت خودرو از بیمه ؛ عجیب اما واقعی!
4.1 (81.33%) 15 رای
فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

اشتراک

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۸۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. minasadeghi
  10:01 1398/04/06

  خرید بیمه بدنه خودرو چه مراحلی داره؟

 2. mahinasgari
  10:13 1398/04/06

  برای خرید بیمه بدنه اول باید با شناخت و آگاهی برای بیمه اقدام کنید تا در زمان خسارت به درد سر نیافتید.

  برای خرید و یا تمدید بیمه بدنه، کافی است به سامانه بیمه ماهان مراجعه کنید. بیمه نامه بدنه شما بر اساس پوشش‌های انتخابی شما بعد از پرداخت حق بیمه بدنه صادر می شود و تقدیم شما می‌گردد.