بیمه بدنه پراید سال 98 چقدر است؟|قیمت بیمه شخص ثالث پراید

اگر بخواهیم محبوب ترین خودرو کشور را نام ببریم، قطعا به نامی جز پراید نخواهیم رسید. خودرویی کره ای که از سال 1372 در ایران شروع به فعالیت کرده است. با این که در سال های اخیر تولید آن باحاشیه های فراوانی همراه بوده اما همچنان سهم چشمگیری از بازار را به خود اختصاص داده است. پراید با طراحی شرکت مزدا به عنوان شرکت مادر، نخستین بار توسط «فورد» و پس از آن توسط «کیا» تولید شد. البته که «سایپا» به عنوان تولید کننده این محصول در ایران تغییرات بسیاری را در آن ایجاد کرده است. در چندین سال گذشته این شرکت ایرانی اقدام به ساخت سری های جدیدی از این خودرو، نظیر پراید صبا، پراید نسیم و 141 نموده است.

یکی از مهم ترین مباحث درباره خودرو پراید، همواره ایمنی آن بوده و تلاش هایی نیز برای ارتقا آن انجام شده است.

از قرار دادن ایربگ (Airbag) تا ایمن کردن شیشه ها و پنجره پشتی آن، همه بخشی از پروسه ای به نام ایمن سازی پراید هستند .اما متاسفانه این خودرو هنوز تا استاندارد های جهانی فاصله بسیاری دارد. به گفته شرکت سایپا، تولید پراید تا اسفند سال 1398 پایان می پذیرد.

قیمت پراید

از یک سو نوسانات بازار ارز و به دنبال آن قیمت خودرو و پراید همواره باعث گران تر شدن قیمت خود اتومبیل، قطعات و هزینه تعمیرات آن می شود. به گونه ای که گاهی مالکان که از طبقه متوسط جامعه هستند از پس این هزینه ها برنمی آید. با نگاهی کوتاه به نمودار زیر و سیر صعودی تورم پراید، این مطلب بیشتر قابل درک می شود.

بیمه بدنه پراید

از دیگر سو، با توجه به موارد بالا و رکورد دار بودن پراید در میزان تصادفات و مرگ و میر، بیمه شخص ثالث پراید و همچنین بیمه بدنه پراید همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. نرخ بالا تصادفات پراید و نحوه پرداخت خسارت حادثه توسط مقصر آن از دغدغه های همیشگی رانندگان این خودرو به شمار می رود. در ادامه با ذکر مثال هایی از قیمت بیمه شخص ثالث پراید و قیمت بیمه بدنه پراید، می کوشیم حدود قیمتی از این حق بیمه ها را در اختیارتان قرار دهیم.
برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

کد تخفیف ویژه پراید

خرید بیمه شخص ثالث پراید

قیمت بیمه شخص ثالث به چند فاکتور متفاوت بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به تعرفه بیمه مرکزی، تاریخ انقضای بیمه، کاربری و سال ساخت خودرو اشاره کرد. این معیارها برای تمامی خودروها یکسان و در واقع جزیی از قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند. به بیان دیگر تفاوت معنی داری در قیمت بیمه شخص ثالث پراید با سایر خودروها وجود ندارد.

برای مثال قیمت بیمه شخص ثالث یک خودروی پراید مدل 1397 با شرایط و پوشش های زیر

مدت بیمه نامه : یک ساله

پوشش مالی : پوشش 9 میلیون تومانی با سقف پوشش : 90,000,000 ریال

پوشش جانی : پوشش 360 میلیون تومانی با سقف پوشش : 3,600,000,000 ریال

پوشش راننده : پوشش 270 میلیون تومانی با سقف پوشش : 2,700,000,000 ریال

سنوات تخفیف عدم خسارت ثالث امسال : 1 سال (%5 تخفیف)

سنوات تخفیف عدم خسارت سرنشین امسال : 1 سال (%5 تخفیف)

به مبلغ  15,735,458 ریال می رسد.
خرید بیمه بدنهبرای خرید بیمه بدنه کلیک کنید.

خرید بیمه بدنه پراید

همان طور که گفته شد به دلیل آمار بالای تصادفات پراید و همچنین عدم مقاومت بالای بدنه این خودرو، در تصادفات دچار مشکلات جدی می شود؛ بنابراین دارا بودن بیمه بدنه برای پراید ضروری است. قیمت بیمه بدنه پراید بر اساس سال ساخت و دیگر معیار های قیمت گذاری از 100 هزار تومان تا 700 هزار تومان متغیر است. بیمه بدنه پراید دارای طیف گسترده ای از قیمت ها و تخفیفات است؛ در نتیجه با مقایسه و انتخاب شرکت بیمه ای متناسب با شرایط خود می توانید تا %80 ارزان تر خرید کنید. اصولا کارشناسی بیمه بدنه در تمامی روزهای هفته حتی جمعه ها نیز انجام می شود و ازین بابت نگرانی متوجه بیمه گزاران نیست.

قیمت بیمه بدنه یک دستگاه خودرو پراید مدل 1397 در بیمه رازی برای سال جاری معادل 7 میلیون ریال است که با خرید این بیمه نامه از فروشگاه آنلاین ماهان به مبلغ 350 هزار تومن می رسد. لازم به ذکر است این مبلغ در برابر خطرات و خساراتی که در طول یک سال ممکن است به وجود بیاید بسیار ناچیز است.

[alert type=”info”]برای انتخاب بهترین شرکت بیمه شخص ثالث و بدنه برای پراید، معیار های بسیاری را باید مد نظر قرار داد. برای مقایسه شرکت های بیمه را با یکدیگر و سنجدین پوشش های آنها با توجه به نیاز خود می توانید به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید؛ بیمه نامه را پس از خریداری درب منزل و یا محل کار خود به صورت رایگان دریافت نمایید. به علاوه با تماس با شماره  88685336 قادر به خرید تلفنی بیمه نامه خود و تحویل آن را درب منزل و یا محل کار خواهید بود.[/alert]