چرا بیمه بخریم؟ | فلسفه و علت خرید بیمه چیست؟

چرا بیمه

چرا بیمه بخریم 

زندگی انسان ها از دیرباز با مشکلات بسیاری مواجه بوده است. این مشکلات هم می توانست مرتبط با خود انسان و هم مربوط به اموال فرد باشد. به دلیل وجود چنین خطراتی در زندگی انسان، بیمه ها به وجود آمدند. با پیشرفت تکنولوژی و همچنین توسعه زندگی های ساده به زندگی های مدرن و امروزی، نیاز به بیمه حیاتی ترین امری است که می تواند برای یک فرد در نظر گرفته شود. خانه، ماشین و از همه مهم تر عمر انسان می تواند با ارزش ترین دارایی هایی باشد که هر فرد دارد و باید برای محافطت از آن ها از بیمه استفاده کند. بیمه آتش سوزی برای خانه، وسایل خانه و محل کار، بیمه عمر و بازنشگستی برای آینده و بیمه شخص ثالث و بدنه برای خودرو از مهم ترین و متداول ترین بیمه هایی است که در کشورمان کاربرد فراوانی دارند و از این رو است که میگوییم چرا بیمه بخریم.

انسان همیشه جوان و پر انرژی نخواهد بود و روزی عصای پیری دست گرفته و دیگر یارای کار کردن را ندارد در چنین اوضاع و احوالی بیمه عمر می تواند ریسک پیری و اتمام نیروی جوانی را به حداقل برساند. فرض کنید که پس از 30 سال بازنشسته شده اید و حقوق مستمری دریافت می کنید و در کنار آن ماهیانه مبلغی چندین برابر این مستمری نیز به عنوان دریافتی بیمه عمر می گیرید. اگر رفاه خود و فرزندان تان را می خواهید، بی شک بیمه عمر راه کاری ساده اما راهبردی برای این موضوع است. فراموش نکنید که تفاوت کشورهای توسعه یافته و جهان سوم در میزان اعتمادشان به شرکت های بیمه و میزان سرمایه گذاری در آن مشخص می شود. چقدر می تواند این پول در زندگی شما موثر باشد و این پول همان مبالغ ناچیزی است که به عنوان بیمه عمر هر ساله پرداخت می کردید.

در دنیای امروز که بیشتر وسایل خانه ها و خودروها تماما به روز، گران قیمت و وارداتی هستند، نداشتن بیمه برای این موارد می تواند اشتباهی جبران ناشدنی باشد.

خرید بیمه

بیمه چیست؟

بیمه سازوکاری است که در آن یک شرکت که بیمه‌گر نامیده می شود، بر اساس قوانین و مقرراتی تعهد می‌کند که زیان احتمالی یا همان ریسک یک فرد حقیقی و یا حقوقی را که به اصطلاح بیمه‌گزار نامیده می شود را بعد از وقوع یک حادثه و بر اساس قرارداد در یک مدت زمان خاص، جبران نموده و خدمات خاصی را ارائه کند. اگر بخواهیم در یک جمله بیمه را تعریف کنیم یک روش مطمئن در برابر ریسک های احتمالی در زندگی است.

ریشه پیدایش بیمه

اولین بار دریا نوردان چینی که قدمتی چند هزار ساله در دریانوردی دارند، به این نتیجه رسیدند که احتمال غرق شدن و یا دزدی اموال تجارتشان وجود دارد، به همین دلیل برای اولین بار اندیشیدند که چطور می توانند امنیت خاطری برای اموال و کالاهای تجاری خود بیابند؟ به این ترتیب اولین جرقه های پیدایش بیمه زده شد.

[alert type=”info”]برای خرید انواع بیمه ها در کمتر از 5 دقیقه به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان سری بزنید و از خدمات منحصر به فرد آن بهره مند شوید.[/alert]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top