بیمه سرقت | با خیال راحت خانه را ترک کنید!

بیمه سرقت | با خیال راحت خانه را ترک کنید!زمان مطالعه ۳ دقیقه

با خیال راحت خانه را ترک کنید!

بیمه آتش سوزی بیمه ای فراگیر، کامل و در برگیرنده ی تمام پوشش های لازم برای یک ساختمان است. در مطالب گذشته به بیمه آتش سوزی و پوشش های اصلی آن اشاره کردیم. در ادامه بیمه زلزله را نیز که از پوشش های فرعی آن است را معرفی کردیم. پوششی که در این نوشتار می خواهیم درباره آن توضیح بدهیم پوشش سرقت است.

 

پوشش دزدی منازلسرقت

سرقت یا دزدی به این معناست که فردی اموال دیگری را بدون رضایت غصب کند. به کسی که که این عمل را انجام می دهد، دزد یا سارق گویند. دزدی در فرهنگ ما ایرانیان بسیار مورد شماتت قرار گرفته و از گذشته مجازات سختی برای آن در نظر گرفته می شد. دزدی در صدر اسلام نیز در صورت اثبات شرایط ویژه‌ همانند عدم نیاز مالی و ۱۰ شرط فقهی دیگر، منجر به قطع دست فرد سارق می شد. با وجود قوانین سفت و سخت در ارتباط با دزدی، هنوز ایران آمار قابل توجهی از سرقت و دزدی در خود جای داده است. در سال گذشته به بیش از ۴۶۹ هزار پرونده مربوط به سرقت در کشور رسیدگی شد و رتبه اول جرایم در ایران به دزدی و سرقت اختصاص یافت. البته این آمار نسبت به سال های پیش کاهش چشم گیری داشته و رشد وسایل پیشگیری از سرقت همچون دوربین های مدار بسته، دزدگیر و همچنین به کارگیری کارت های بانکی به جای پول نقد نقش برجسته ای در کاهش این آمار داشته است.

بیمه آتش سوزی

 

سرقت منازل

سرقت از منازل یکی از محبوب ترین انواع سرقت در سال های اخیر بوده و متاسفانه خسارات بسیار زیادی را متوجه افراد ساخته است؛ زیرا بیشتر مردم مبالغی را در خانه به عنوان اندوخته نگهداری می کنند و اثاثیه منزل نیز با توجه به رشد قیمت ها از ارزش بالای بیست میلیون تومان بهره مند هستند که این مبلغ در مقایسه با دزدی های ماشین و کیف قاپی تفاوت چشم گیری دارد.

این اتفاقات و آمارها، نهادهای بسیاری را بر آن داشته تا به دنبال راهی برای جبران و یا کم کردن خسارات این چنین سرقت هایی باشند. بیمه نیز روش هایی برای کم کردن خسارات ناشی از سرقت منازل ارائه داده است.

 

بیمه سرقت

فرض کنید سارقی به خانه شما دستبرد زده و خسارات بسیاری را به شما وارد کرده است. اگر این سرقت با شکستن حرز همراه شده باشد، بیمه سرقت خسارات آن را پرداخت خواهد کرد. حال سوال اینجاست که شکستن حرز به چه معناست؟ شکستن حرز بدین معناست که سارق برای ورود به خانه حتما متوسل به زور بشود و مانعی را از سر راه بردارد. به طور مثال اگر سارق برای ورود به خانه در را بشکند، دیواری را خراب کند و یا با کلید های مخصوص دزدی و ابزار در را باز کند، این سرقت تحت پوشش بیمه سرقت قرار می گیرد و بیمه تمامی هزینه‌ های آن را پرداخت می کند. اما اگر این سرقت توسط یکی از آشنایانی که کلید داشته و صرفا از آن سو استفاده کرده صورت بگیرد، بیمه این سرقت را تحت پوشش قرار نمی دهد و بابت آن خسارتی به بیمه گزار پرداخت نمی کند.

 

پوشش های بیمه سرقت

جبران خسارت های بیمه سرقت به سه بخش اصلی تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

بیمه سرقت | با خیال راحت خانه را ترک کنید!  ارزش اشیای سرقت شده:

فرض کنید سارق لوازم منزل شما را می برد، شرکت بیمه خسارت آن را تا سقف تعهدات پرداخت می کند.

بیمه سرقت | با خیال راحت خانه را ترک کنید!   ارزش اشیای خراب شده:

اگر به دنبال ورود، خروج و یا هر انگیزه دیگر، سارق به بخشی از منزل شما آسیب بزند، بیمه خسارات آن را به اندازه ارزش آن اشیا خراب شده تا سقف تعهدات پرداخت می کند.

بیمه سرقت | با خیال راحت خانه را ترک کنید!   کم شدن ارزش اشیای ویران شده:

اگر اشیایی که سارق به آن ها خسارت وارد کرده، قابل تعمیر باشند و نیازی به تعویض آن ها نباشد، بیمه خسارت تعمیر آن ‌ها را پرداخت می کند.

 

تمام این موارد، خساراتی هستند که بیمه بابت سرقت منازل به شما پرداخت می کند و باعث می شود تا شما با خیال آسوده منزل را ترک کنید و دلهره ای در این زمینه نداشته باشید.

 

استثنائات بیمه سرقت

استثناهایی نیز در مبحث بیمه سرقت وجود دارد که برخی با پرداخت مبلغی بیشتر قابل پوشش هستند و برخی این گونه نیستند.

      آسیب‌هایی که به وجه نقد، تمبر، سفته و یا انواع ارز خارجی وارد می شود.

      زیان های ناشی از حمل ناشیانه پول به گونه ای که معقول به نظر نرسد.

      عدم النفع خسارت

      عدم امانت داری و صداقت آشنایان یا کارکنان بیمه گزار

      اشتباهات محاسباتی و حسابداری

      خسارات ناشی از جنگ اعتصاب و یا شورش

      خسارت های کلاه برداری با همدستی کارکنان و مستخدمان بیمه گزار

برای خرید بیمه آتش سوزی کلیک کنید.

 

 

دزدی از گناهانی است که خداوند نیز در قرآن بسیار مردم را از آن نهی کرده است و می فرماید: «وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَهُ فَاقْطَعُواْ أَیْدِیَهُمَا جَزَاء بِمَا کَسَبَا نَکَالاً مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِیزٌ حَکِیمٌ»؛ «و مرد و زن دزد را به سزای آنچه کرده ‏اند، دستشان را به عنوان کیفری از جانب خدا ببرید و خداوند توانا و حکیم است.»

بسیاری از ما هنگام بیرون رفتن از خانه دغدغه های فراوانی داریم و با وجود روش هایی همچون قفل کردن های بسیار، درهای آهنی بزرگ و سنگین و انواع سیستم های حفاظتی باز هم با نگرانی و استرس از منزل خارج می شویم. اما از امروز با خرید بیمه سرقت این نگرانی را از خود دور کنید و علاوه بر دریافت پوشش های اصلی آتش سوزی، منزل خود را در قبال سرقت و دزدی نیز بیمه کنید و بدون دغدغه خانه را ترک کنید.

 

 

[alert type=”info”]برای استعلام و مقایسه انواع بیمه های آتش سوزی و سرقت، می توانید به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و علاوه بر استفاده از جشنواره ها و تخفیفات دوره ای، تجربه بی نظیری از خرید اینترنتی انواع بیمه ها به دست آورید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه