saman body insurance

بیمه بدنه سامان – شرایط، پوشش ها و تخفیفات ویژهزمان مطالعه ۳ دقیقه

 بیمه بدنه سامان

بیمه بدنه سامان از بیمه نامه های پرطرفدار شرکت بیمه سامان می باشد.

یکی از بیمه نامه هایی که این روزها برای هر خودرویی لازم است بیمه بدنه می باشد. شاید این بیمه نامه مانند بیمه شخص ثالث اجباری نباشد اما نبود آن فقط به ضرر صاحب خودرو خواهد بود. بیمه بدنه خودرو در صورتی که خودرو شما در تصادف آسیب ببیند، از بلندی دچار سقوط شود، در معرض آتش سوزی و صاعقه دچار حادثه شود و یا به سرقت برود به شما خسارت پرداخت خواهد کرد. هر چند پوشش های دیگری هم قابلیت اضافه شدن به بیمه نامه بدنه را دارد. یکی از نکاتی که معمولا در هنگام خرید بیمه با آن مواجه می شویم انتخاب شرکت بیمه است. کدام شرکت بهترین خدمات را ارائه می کند و کدام شرکت از نظر قیمت بهترین انتخاب است؟ یکی از شرکت هایی که اقدام به ارائه بیمه بدنه کرده، بیمه سامان می باشد.

در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات کاملی را راجع به بیمه بدنه سامان و پوشش های آن با شما به اشتراک بگذاریم:

 بیمه سامان و بیمه بدنه

شرکت بیمه سامان با توجه به نیاز ها و تکمیل سبد بیمه های خود اقدام به ارائه بیمه بدنه خودرو نموده است.

این بیمه نامه شامل پوشش های اصلی  که به شرح زیر است می باشد:

 • خسارت بر اثر تصادف
 • خسارت بر اثر آتش سوزی
 • سرقت خودرو

باید توجه داشت که این بیمه نامه در خارج از کشور اعتبار ندارد و فقط خسارت های داخل ایران قابلیت پرداخت توسط بیمه را دارند.

بیمه بدنه سامان – شرایط، پوشش ها و تخفیفات ویژه

 پوشش های اضافی بیمه بدنه سامان

این شرکت بیمه علاوه بر پوشش های اصلی بیمه بدنه پوشش هایی را در قالب پوشش های اضافی برای این بیمه نامه ارائه می کند. پوشش های اضافی که شرکت سامان برای بیمه بدنه در نظر گرفته به صورت زیر است:

 • سرقت درجا لوازم اصلی و جانبی

با داشتن این پوشش هنگامی که یکی از قطعات اصلی خودرو یا لوازم جانبی نصب شده بر روی آن به سرقت برود بیمه پس از کسر فرانشیز خسارت وارده به شما را پرداخت می کند.

 • شکستن شیشه اتومبیل

با این پوشش هر زمان که شیشه اتومبیل شما دچار شکستگی شود فارغ از این که علت آن چه بوده بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.

 • خطر حواث طبیعی

خسارتی که بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل یا طوفان می تواند به خودرو وارد کند به صورت عادی در پوشش های بیمه بدنه قرار نمی گیرد اما یکی از پوشش های اضافی است که می توان برای بیمه نامه تهیه کرد و خودرو را در برابر این حوادث نیز بیمه کرد.

 • آسیب های وارده به خاطر مواد شیمیایی و اسیدی

در خیابان های شلوغ هر لحظه ممکن است تا اتفاقی غیر قابل منتظره باعث صدمه به خودرو شما شود. یکی از این حوادث پاشیده شدن مواد شیمیایی و یا مواد اسیدی بر روی خودرو است که می تواند صدمات جدی به بدنه خودرو وارد کند. با این پوشش در صورتی که یکی از این اتفاقات برای خودرو شما بیافتد بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.

 • هزینه رفت و آمد

بعضی اوقات خسارت وارد شده به اتومبیل به حدی است که مدت زمان زیادی برای تعمیر آن لازم است و در این مدت نمی توان از آن استفاده کرد. بیمه بدنه سامان پوشش جالبی دارد که در صورت تائید کارشناس حداکثر تا مدت ۳۰ روز هزینه ایاب و ذهاب بر اساس فرمول مشخص در بیمه نامه به شما پرداخت می کند.

 • پوشش نوسان قیمت

با این پوشش شما ارزش خودرو خود را در برابر نوسانات قیمت حفظ می کنید و چنانچه در طول مدت بیمه نامه قیمت خودرو افزایش یابد بر اساس نرخ مشخص شده در بیمه نامه در هنگام بروز خسارت قیمت خودرو بر اساس قیمت روز محاسبه خواهد شد و خسارت بر اساس نرخ روز پرداخت می گردد.

بیمه نامه بدنه خودرو سامان

 شرایط پرداخت و تخفیف های بیمه بدنه سامان

قیمت و نرخ بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث به عوامل زیادی بستگی دارد. حق بیمه هر خودرو به صورت پایه توسط بیمه مرکزی مشخص می گردد و سپس سن خودرو و تخفیفات آن قیمت را تغییر می دهد قیمت بیمه بدنه در ۱۰ سال ابتدایی سن خودرو براساس فرمول مشخصی تعیین می گردد اما پس از سال دهم هر سال ۵۰% حق بیمه به عنوان اضافه نرخ اضافه می شود. نکته قابل توجه این است که خودروهایی که سن بیشتر از ۲۰ سال دارند نمی توانند از این بیمه نامه استفاده کنند.

در این بین بیمه سامان تخفیف هایی نیز برای بیمه بدنه در نظر گرفته است که به شرح زیر می باشد:

 • تخفیف عدم خسارت که به مانند تخفیف بیمه شخص ثالث است یعنی زمانی که در طول سال از بیمه نامه خود خسارتی دریافت نکنید برای تمدید سال های بعد تخفیف دریافت می کنید. این تخفیف برای سال های بعد به صورت ۳۵% برای سال اول، ۴۵% برای سال دوم، ۵۵% برای سال سوم و ۷۰% برای سال چهارم می باشد.
 • همانطور که می دانید حق بیمه خودرو به دو صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است اما بیمه سامان برای پرداخت های نقدی تخفیف ویژه در نظر گرفته است. در صورتی که حق بیمه خود را یکجا پرداخت کنید، ۱۰% تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت.
 • خودروهای صفر کیلومتر تا ۳ ماه پس از شماره گذاری می توانند از تخفیف ۲۰% بیمه بدنه استفاده کنند.
 • یکی از تخفیف هایی که بیمه سامان برای بیمه بدنه در نظر گرفته است تخفیف به اعضای هیئت علمی دانشگاه ها است. اعضای هیئت علمی با ارائه مدارک شناسایی می توانند در هنگام خرید بیمه بدنه خودرو ۲۰% تخفیف بگیرند.

 مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه سامان

برای دریافت خسارت بیمه بدنه لازم فقط تا ۵ روز بعد از حادثه فرصت دارید تا به بیمه مراجعه کنید و پس از آن بیمه پرداخت خسارت را پرداخت نمی کند. البته در صورتی که مدرکی ارائه کنید که تنوانسته اید به بیمه مراجعه کنید بیمه چس از این مدت نیز به شما خسارت پرداخت می کند.

مدارکی که برای دریافت خسارت توسط بیمه سامان تعیین شده به شرح زیر است:

 • گواهینامه و کپی
 • بیمه نامه شخص ثالث و بدنه و کپی هرکدام
 • گزارش و کروکی حادثه که توسط پلیس تنظیم شده باشد.

پس از ارائه مدارک خودرو توسط کارشناس بازدید می شود و خسارت آن ارزیابی می گردد و فرآیند پرداخت خسارت به جریان می افتد.

 خرید بیمه بدنه سامان

برای خرید بیمه بدنه سامان کافی است تا به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و در کمتر از ۵ دقیقه با وارد کردن مشخصات خودرو بیمه نامه خود را خریداری کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت و پس از بازدید خودرو بیمه نامه بدنه را در محل تحویل شما دهند.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه