بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی ۹۷ را جایگزین بیمه سلامت کنیدزمان مطالعه ۳ دقیقه

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در دنیای مدرن امروزی با هزینه های سرسام آور، داشتن یک بیمه مناسب و با قیمتی منصفانه مهم ترین موضوعی است که می تواند برای هر خانواده ای مطرح باشد. یکی از انواع بیمه نامه هایی که این روزها مهم است و نقش به سزایی در تامین آرامش خانواده ها دارد، بیمه تکمیلی انفرادی است. در بسیاری از مواقع میزان پوششی که بیمه تامین اجتماعی در قبال درمان انجام می دهد، کافی نیست و در اینجا نقش مهم بیمه تکمیلی انفرادی بیشتر مشخص می شود. بیمه تکمیلی انفرادی، نوعی از بیمه برای جبران هزینه های مازاد درمان است تا بتواند هزینه های بیش از حد پوشش بیمه نامه های پایه ای در کشورمان (بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه نیروهای مسلح) را جبران نماید.

تفوت بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی

معمولا شرکت ها و سازمان ها و ارگان ها، کارمندان خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می دهند و چون این بیمه را برای گروهی از افراد تهیه می کنند به بیمه تکمیلی گروهی معروف است. اما همه نمی توانند از این امکانات استفاده کنند به همین دلیل شرکت های بیمه تعاون و بیمه سامان اقدام به ارائه بیمه تکمیلی برای افراد نموده اند. این بیمه نامه مناسب افرادی است که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار ندارند و می خواهند خودشان این بیمه نامه را خریداری کنند.

بیمه تکمیلی  سامان و ملت

بیمه تکمیلی که توسط بیشتر شرکت ها ارائه می شود، به صورت گروهی است و حداقل تعداد افراد در گروه بیمه تکمیلی باید ۵۰ نفر باشد. اما در این میان شرکت هایی مانند بیمه ملت و بیمه سامان به ارائه بیمه تکمیلی انفرادی نیز می پردازند. بیمه تکمیلی انفرادی به این معناست که خودتان به صورت فردی می توانید خود و خانواده تان را بیمه کنید.

تنها تفاوتی که بین بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی انفرادی ملت وجود دارد این است که بیمه ملت برای حداقل ۲ نفر بیمه تکمیلی صادر می کند، درصورتی که بیمه سامان برای یک نفر هم بیمه نامه صادر می کند.

بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه

بسیاری فکر می کنند چون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت یا بیمه های پایه دیگر مانند نیروهای مسلح و خدمات درمانی نیستند نمی توانند بیمه تکمیلی داشته باشند. یکی از ویژگی های بیمه نامه انفرادی این است که بدون وجود بیمه پایه هم می توان این بیمه نامه را خریداری کرد. به طور مثال بیمه سامان برای کسانی که قصد خرید بیمه تکمیلی دارند ولی بیمه پایه ندارند این امکان را فراهم کرده تا با پرداخت ۱۸% اضافه تر (اضافه نرخ) این بیمه نامه را خریداری کنند.

تکمیلی درمان انفرادی

پوشش های بیمه نامه انفرادی

ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید حال که بیمه تکمیلی می تواند برای حتی یک شخص صادر شود چه تفاوتی در نوع خدماتی که ارائه می کند با بیمه های تکمیلی گروهی دارد؟ شرکت های بیمه سامان و بیمه ملت که بیمه تکمیلی انفرادی را صادر می کنند، برای اینکه تمامی افراد جامعه از هر قشر و درآمدی بتوانند خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند، به ارائه طرح های مختلف با پوشش های متفاوت پرداخته اند. در ادامه به بیان پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی می پردازیم.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های جراحی های مهم

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، انواع سنگ شکن

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های پاراکلینیکی

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های جراحی های سرپایی

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های آزمایشگاهی

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های انتقال یا جابجایی بیمار در داخل شهر یا خارج شهر

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های زایمان طبیعی و سزارین

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید   جبران هزینه های دندانپزشکی

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ | بیمه تکمیلی انفرادی 97 را جایگزین بیمه سلامت کنید    جبران هزینه های دارو و ویزیت

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کلیک کنید.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه تکمیل درمان انفرادی برای زایمان

یکی از دلایل پرطرفدار بودن بیمه های تکمیلی و مخصوصا بیمه تکمیلی درمان که برای افراد ارائه می شود پوشش زایمان بیمه تکمیلی می باشد.

هزینه های زایمان یکی از پوشش های بیمه های تکمیلی می باشد که طی آن مخارج زایمان بیمارستانی تا سقف مشخصی توسط بیمه پرداخت می شود. پوشش زایمان بیمه تکمیلی از دو جهت قابل بررسی می باشد، یکی سقف هزینه و دیگری دوره انتظار.

دوره انتظار در قرارداد های مختلف متفاوت است. به طور مثال بیمه سامان برای زایمان ۹ ماه دوره انتظار دارد و بیمه تعاون نیز ۶ ماه دوره انتظار برای زایمان در نظر گرفته است.

[alert type=”danger”]این نکات را در بگیرید که در هزینه های پاراکلینیکی مدت زمان پوشش جبران ۳ ماهه است. همچنین در هزینه های زایمان طبیعی و سزارین دوره انتظار پوشش برای بیمه ملت و سامان متفاوت و به ترتیب ۱۲ و ۹ ماه است.[/alert]

 مدارک لازم برای خرید آنلاین بیمه تکمیلی انفرادی

برای خرید آنلاین بیمه تکمیلی انفرادی مدارک زیر مورد نیاز است:

      کپی صفحه اول و دوم شناسنامه تمامی اعضا خانواده (به همراه توضیحات)

      کپی پشت و رو کارت ملی تمامی اعضا خانواده

      کپی صفحه اول دفترچه بیمه پایه تمامی اعضا خانواده

     ۲ قطعه عکس ۴*۳ برای هر شخص

      فرم تکمیل شده تقاضای سرپرست خانواده

[alert type=”success”]برای خرید بیمه تکمیلی خود در کمتر از ۵ دقیقه، می توانید به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه فرمایید.[/alert]

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه