اجباری بودن بیمه مسافرتی ؛  شایعه یا واقعیت؟

اجباری بودن بیمه مسافرتی ؛ شایعه یا واقعیت؟زمان مطالعه ۲ دقیقه

آیا بیمه مسافرتی اجباری است ؟

تمامی کشور های خارجی برای دادن ویزا و صدور آن مدارکی را از فرد متقاضی دریافت می کنند. بیمه مسافرتی یکی از الزامی ترین و مهم ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای هر کشور خارجی است. بیشتر شرکت های بیمه ای، بیمه مسافرتی را در قالب طرح ها و پوشش های مختلف ارایه می کنند. در این نوشتار قصد داریم تا مطالب کاربردی و مهمی را در مورد علت الزامی بودن بیمه مسافرتی ارایه کنیم.

برای خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید.

دلایل الزامی بودن بیمه مسافرتی

به جرات می توان گفت که الزامی بودن بیمه مسافرتی برای مسافران بسیار خوب و به جا است. دلایل بسیار زیادی برای الزامی بودن بیمه مسافرتی وجود دارد که در این بخش به شرح تعدادی از آن خواهیم پرداخت.

اجباری بودن بیمه مسافرتی ؛  شایعه یا واقعیت؟   پیش بینی بیماری احتمالی

یکی از دلایل عمده الزامی بودن بیمه مسافرتی این است که هرگونه اتفاق و هزینه آن اتفاق را می بایست از قبل از سفر در نظر بگیریم. در صورت بیماری و یا نیاز به بیمارستان و یا هرگونه خدمات پزشکی در صورت داشتن بیمه مسافرتی خیال شما از بابت هزینه های درمان راحت خواهد بود. در این موارد شما با ارائه بیمه خود خدمات پزشکی دریافت خواهید کرد.

اجباری بودن بیمه مسافرتی ؛  شایعه یا واقعیت؟   عدم جوابگویی بیمه های درمانی داخل کشور

بیمه های درمانی داخلی (تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و …) هیچ گونه جوابگویی برای بیماری ها و یا اتفاقات خارج از کشور ندارند. تنها می توان با استفاده از بیمه مسافرتی معتبر در حین سفر با خیال راحت و آسوده خاطر سفر کرد و از آن لذت برد. پس تنها بیمه ای که به شما در خارج از کشور کمک خواهد کرد و خدمات ارائه می نماید بیمه مسافرتی است.

اجباری بودن بیمه مسافرتی ؛  شایعه یا واقعیت؟   هزینه های ارزی بالا
یکی دیگر از مواردی که باعث الزامی بودن بیمه مسافرتی شده است، اختلافات ارزی ما با کشورهای دیگر و همچنین خدمات پزشکی فوق العاده گران آن کشورها است. شما می توانید با خرید بیمه مسافرتی تمامی مشکلات احتمالی را قبل از وقوع حل کنید و با سلامت به دیار خود بازگردید.

خرید بیمه مسافرتی

نحوه دریافت هزینه از بیمه مسافرتی

برای دریافت هزینه های بیمه مسافرتی دو راه وجود دارد. یکی از آن ها این است که هزینه ها را بپردازید و بعد از معالجه و بازگشت به ایران آن را از اداره بیمه دریافت نمایید. در روش دیگر نیز که معمولا برای هزینه های زیاد درمان به کار می رود، با شرکت تماس گرفته و با هماهنگی شرکت های کمک رسان آن پول را در محل اقامت و یا بستری دریافت می کنید.

مزایای دیگر الزامی بودن بیمه مسافرتی

بیمه های مسافرتی فقط شامل درمان و هزینه های پزشکی نیستند و مزایای فراوانی برای مسافران دارند. یکی از این مزیت ها این است که در صورت فوت بیمه شده، شرکت بیمه ای او را بدون هزینه و بدون دردسر به کشور باز می گرداند.

یکی دیگر از دلایل الزامی بودن بیمه های مسافرتی این است که در صورت بروز هرگونه مشکلی برای بیمه شونده اعم از حقوقی و یا حتی سرقت وسایل و مدارک شناسایی، بیمه در کنار بیمه شده حضور خواهد داشت و فرد را به کشور باز می گرداند.

[alert type=”success”]با مراجعه به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان می توانید بیمه مسافرتی بخرید و با خدمات منحصر به فرد آن، نهایت لذت را از سفرتان ببرید.[/alert]

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی

مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه