خسارت سیار | یک تماس تا دریافت خسارت

خسارت سیار | یک تماس تا دریافت خسارتزمان مطالعه ۳ دقیقه

 کارشناسی خسارت سیار

بسیاری از ترافیک هایی که هر روز با آن مواجه می شویم ، ناشی از تصادفات است . تصادفاتی که گاهی نیاز به کروکی هم ندارند . حتی بعضا نیازی به مراجعه حضوری به شرکت بیمه مورد نظر هم نیست ، چون امکان کارشناسی خسارت سیار برای آن ها فراهم شده است . با این حال بسیاری از مردم از این امکان اطلاعی ندارند و طرفین تصادف منتظر رسیدن پلیس می مانند تا با کروکی به مراکز پرداخت خسارت بیمه مراجعه کنند .

 اتلاف وقت و دیگر هیچ

پروسه دریافت خسارت از بیمه ، به دلیل طی کردن مراحل مختلف وقت زیادی از افراد می گیرد .

در بسیاری از موارد ، طرفین تصادف دید مثبتی از مراحل دریافت خسارت دارند . به همین جهت تلاش می کنند تا با توافق بین خود ، خسارت را بین خودشان پرداخت کنند . مراجعه به تعمیرکاران متفرقه تنها راه برای کارشناسی و تعیین خسارت برای این افراد است .

با توجه به این که این توافق بر اساس نظر کارشناسی مناسب نیست ، توافق قابل اتکایی نیست . این اتفاق بعضا باعث می شود یکی از طرفین تصادف متضرر شوند و خسارت واقعی پرداخت نشود .

 راه حل سریع و آسان

ارزیابی و پرداخت خسارت در بسیاری از موارد باعث ایجاد درگیری و تنش بین طرفین تصادف می گشت . برای پایان یافتن این درگیری ها و تسهیل امور مربوط به ارزیابی و پرداخت خسارت ، بیمه ها اقدام به راه اندازی کارشناسی خسارت سیار نمودند .

هرچند کارشناسی خسارت سیار ، آنطور که باید در باور عموم به تثبیت نرسیده است .

بر خلاف باور غلط مردم و به علت عدم معرفی مناسب ، بسیاری نمی دانند که خسارت مالی بسیاری از تصادفات قابلیت ارزیابی در محل را دارد .

امکان کارشناسی خسارت سیار ، راه حلی آسان برای آغاز پروسه دریافت خسارت تصادفات رانندگی می باشد .

 فقط یک تماس تا اعزام کارشناس

در هنگام بروز حوادثی که نیاز به کارشناس بیمه دارند ، بهترین گزینه تماس با بخش کارشناسان شرکت بیمه مورد نظر شماست . البته باید توجه داشت که تمام شرکت ها مسئولیت مستقیم کارشناسی خسارت را برعهده نمی گیرند .

شرکت سامان نگار ایرانیان یکی از قویترین شرکت های تعیین و ارزیابی خسارت می باشد . این شرکت ارزیابی خسارت های حادثه دیدگان بیمه های رازی ، البرز ، پاسارگاد و بسیاری دیگر از بیمه ها را بر عهده دارد . اگر شما تحت پوشش یکی از بیمه های ذکر شده قرار داشته باشید ، می توانید با شماره تلفن ۸۴۳۲۵-۰۲۱ تماس بگیرید .

در صورت تماس با این شرکت ، کارشناس ارزیابی در اسرع وقت به محل موردنظر شما خواهد رسید . البته این نکته نیز قابل ذکر است که در صورت حضور شما در نزدیکی مراکز اصلی کارشناسی ، شما را به این مراکز ارجاع خواهد داد .

 پرداخت سیار خسارت بیمه ایران

اگر بیمه شخص ثالث شما توسط شرکت بیمه ایران صادر گردیده ، شما باید با مرکز خسارت سیار بیمه ایران ، شماره تلفن ۰۹۶۶۸  تماس بگیرید .

کارشناسان بیمه ایران در صورت وقوع حادثه طی ساعات کاری ، در اسرع وقت به محل حادثه مراجعه می کنند .

یکی از امکانات جالب توجه بیمه ایران صدور چک خسارت در بعضی از مواقع می باشد . در بعضی از ایام خاص ، اگر مبلغ خسارت از حد معینی فراتر نرفته باشد ، کارشناس ارزیابی اقدام به صدور چک خسارت در محل می نماید .

نکته مهم و قابل توجه در رابطه با کارشناسی سیار خسارت بیمه ایران این است که این بیمه بدنه شامل ارزیابی سیار نخواهد شد .

 نحوه پرداخت خسارت در سایر شرکت های بیمه

شرکت بیمه آسیا متاسفانه از امکان پرداخت خسارت سیار دارا نیست .

شرکت بیمه پارسیان به صورت مستقل اقدام به راه اندازی بخش پرداها خسارت به صورت سیار نموده است . افراد تحت پوشش این شرکت بیمه در صورت نیاز باید با شماره تلفن ۸۲۵۹-۰۲۱ تماس حاصل کنند .

برای دریافت خسارت سیار بیمه سامان نیز می توانید از شماره تلفن ۲۲۵۱۶۵۹۴-۰۲۱ استفاده نمایید .

 مدارک مورد نیاز برای ارزیابی خسارت

کارشناس اعزام شده به محل حادثه برای آغاز مراحل ارزیابی ، مدارکی را از ما طلب می کند .

گواهینامه طرفین تصادف اولین مدرکی است که از طرفین درخواست می شود . مدرک بعدی ، کارت خودرو یا برگ سبز طرفین خودرو می باشد . اما مهمترین مدرک ، بیمه شخص ثالث دارای اعتبار می باشد . هر دو طرف تصادف برای آغاز فرآیند کارشناسی ، باید این مدارک را ارائه کنند .

 کروکی : لازم یا ضروری

برای دریافت خسارت تا سقف معینی از خسارت نیاز به کروکی پلیس نیست . اما نباید کروکی را دست کم گرفت !

بعضی مواقع کارشناس در هنگام مراجعه به محل تصادف ، بنا به شرایطی از طرفین تصادف تقاضای کروکی پلیس می نماید .

مثلا اگر تعداد وسائل نقلیه حادثه دیده از ۳ بیشتر باشد یا خودرو یکی از طرفین از قسمت عقب دچار خسارت شده باشد نیاز به کروکی معتبر پلیس می باشد .

البته این تمام شرایط نیست ! در مقاله “کروکی چیست” میتوانید به صورت کامل با شرایط پرداخت خسارت و درخواست کروکی آشنا شوید .

 ارزیابی سیار خسارت بیمه بدنه

تنها خسارت های بیمه شخص ثالث توسط کارشناسان سیار ارزیابی نمی شود .

یکی دیگر از محاسن کارشناس سیار ، ارزیابی خسارت برای بیمه بدنه می باشد . برای ارزیابی خسارات ناشی از تصادف و سرقت باید همان مدارک مورد نیاز برای خسارت بیمه شخص ثالث توسط دارنده بیمه بدنه به ارزیاب تحویل داده شود .

تنها در صورت درخواست خسارت سرقت ، باید گزارش تائید شده پلیس هم به ارزیاب تحویل داده شود .

 جمع بندی

تا سال ها نگرانی مردم در هنگام تصادف ، رد و بدل کردن مدارک یا تنظیم کردن زمان برای مراجعه به شرکت بیمه ماهان برای گرفتن خسارت بود . اما کارشناسی خسارت سیار بسیاری از نگرانی ها را برطرف کرد .

دیگر برای بسیاری از تصادف های جزئی نیاز به حضور پلیس و کشیدن کروکی نیست . دیگر نباید منتظر طرف دیگر ماند تا به بیمه مراجعه کرد . کارشناسان در اسرع وقت اقدام به بازدید و برآورد تقریبی خسارت (البته تا سقف معین) می کنند .

هر چند برای تایید خسارات بالاتر از حد مجاز ، نظر کارشناس باید توسط کارشناسان ارشد تایید شود . اما نکته مهم عدم نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت خسارت می باشد .

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه