علت تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث شرکت های مختلف | اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث

علت تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث شرکت های مختلف | اختلاف قیمت بیمه شخص ثالثکمتر از یک دقیقه

علت تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت های مختلف چیست؟

اصولا در هنگام بررسی شرکت های بیمه ای در زمان خریداری بیمه شخص ثالث خودرو، متوجه تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث می شویم. ممکن است قیمت چند شرکت بیمه ای معروف را با یکدیگر مقایسه کنید و با وجود اینکه این اختلاف می تواند بسیار جزیی باشد اما به نظر شما علت تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث چیست؟ در مقاله ای که پیش روی شماست به این موضوع می پردازیم که علت اختلاف در میان نرخ بیمه شخص ثالث در شرکت های مختلف چیست؟

برای مثال همان طور که می دانید برای بیمه خودرو پراید در میان شرکت های بیمه ای مانند بیمه رازی، بیمه ایران و پارسیان اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث وجود دارد. از علل این تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث، می توان به موارد زیر اشاره نمود. در این مقاله به این اختلافات خواهیم پرداخت پس با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

حراجتخفیف مصوب شورای عالی بیمه

نرخی که سالانه به عنوان حق بیمه شخص ثالث توسط بیمه مرکزی اعلام می شود را می توان به عنوان سقف حق بیمه عنوان نمود. به طبع این نرخ، تخفیف به مشتری در صورتی امکان پذیر خواهد بود که قانونی باشد. به همین منظور بر اساس نرخ‌ های مصوب شورای عالی بیمه، شرکت های بیمه ای می توانند برای مشتریان خود تا %۲.۵ تخفیف در نظر بگیرند. البته این نکته حائز اهمیت است که خود شرکت های بیمه نمی توانند بدون مجوز از بیمه مرکزی چنین تخفیفی را قائل شوند. انواع تخفیفات حتما باید از بیمه مرکزی مجوز داشته باشند.

بیمه مرکزی نیز بر اساس معیارهای خاصی که دارد از جمله بر اساس توانگری مالی شرکت بیمه و حفظ اصل رقابت پذیری در میان شرکت های بیمه این مجوز را صادر می کند. حال می دانید که شرکت های بیمه ای می توانند به مشتریان خود در بیمه شخص ثالث تا %۲.۵ تخفیف تخصیص دهند. بیشتر از این بازه قطعا خلاف قانون خواهد بود. این تخفیف یکی از علل تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث به شمار می رود.

خرید بیمه شخص ثالث

تعهدات مازاد کسب شده بر اساس قانون

حداقل نرخ بیمه شخص ثالثی که افراد مشمول را موظف می کند مبلغ ثابتی است. حال شخصی ممکن است درخواستی بیش از این مبلغ داشته باشد. به طور مثال بیمه گزار تمایل داشته باشد که مبلغ بالاتری را مانند ۲۹۰ یا ۳۰۰ میلیون را خریداری کند. طبیعتا با خرید پوشش بالاتر، تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث رخ می دهد.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

بر اساس مصوبه شورای عالی، شرکت های بیمه ای نمی توانند هر مبلغی را از مشتری خود دریافت کنند؛ نه بیشتر و نه حتی کمتر. بر اساس قیمت مصوبی که شورای عالی بیمه تعیین نموده باید از بیمه گزار حق بیمه دریافت شود مگر در مواردی که در بالا ذکر شد. برای نرخ کمتر نهایتا %۲.۵ و برای نرخ بیشتر حتما بیمه گزار باید خدمات بیشتری را از شرکت بیمه دریافت نماید.

[alert type=”success”]برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین هر نوع بیمه و همچنین مشاهده تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث، می توانید به فروشگاه اینترنتی بیمه ماهان مراجعه نمایید. خرید کنید و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه