عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی چیست؟ ؛ چرا قیمت بیمه مسافرتی به مقاصد مختلف متفاوت است؟

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی چیست؟ ؛ چرا قیمت بیمه مسافرتی به مقاصد مختلف متفاوت است؟

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی

امروزه سفرهای برون مرزی توسط مردم کشورمان به مرز قابل توجهی رسیده است. از این رو نیاز به بیمه مسافرتی بیش از پیش احساس می شود. برای بسیاری از مسافرت های خارجی به خصوص در حوزه اروپا، بیمه مسافرتی از ملزومات سفر محسوب می شود. اما ممکن است پیش خود بیاندیشید که بیمه مسافرتی چگونه محاسبه می شود؟ و یا اینکه عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی چیست؟ آیا می توان قیمت بیمه مسافرتی را کاهش و یا افزایش داد؟

قبل از اینکه در مورد عوامل موثر بر بیمه مسافرتی بخوانیم، باید بدانیم که بیمه مسافرتی چیست؟ بیمه مسافرتی نوعی بیمه پوشش دهنده هزینه های درمانی، و به طور کلی عوامل غیر قابل پیش بینی در سفر است.

با ما همراه شوید تا به عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی بپردازیم.

مقصد سفر

بر اساس کشور و حوزه مسافرتی بیمه شده، قیمت بیمه مسافرتی نیز تغییر می کند. شرکت های بیمه، دنیا را به قسمت های مختلفی تقسیم بندی می کنند و بر اساس آن نرخ بیمه مسافرتی محاسبه خواهد شد. تقسیم بندی جغرافیایی برای بیمه مسافرتی به شرح زیر است:

  سراسر دنیا

  سراسر دنیا به‌جز آمریکا و کانادا

  حوزه شنگن

  حوزه خاورمیانه و آفریقا

  حوزه کشورهای خلیح فارس

خرید اینترنتی بیمه

تعهد پزشکی

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی، میزان تعهد پرشکی است که به بیمه شده ارائه می شود. به دلیل اینکه بیمه های ایرانی در کشورهای دیگر نمایندگی ندارند، معمولا در کشورهای خارجی از کمک رسان برون مرزی استفاده می کنند. یکی از معروف ترین کمک رسان های بیمه های ایرانی، میدایست (MidEast) به همراه اپراتورهای فارسی زبان است .

میزان تعهد بیمه های مسافرتی معمولا به یورو در نظر گرفته می شود. این مبلغ بر اساس نیاز بیمه گذار از 10 هزار، 15 هزار، 30 هزار تا 50 هزار یورو در نظر گرفته می شود.

برای خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید.

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی یا همان مدت مسافرت

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی یا همان مدت مسافرت، بر اساس تعداد روزهایی که شما در سفر خواهید بود محاسبه می شود. بر حسب مدت سفر نیز نرخ بیمه مسافرتی شما نیز تغییر خواهد کرد. محدوده های زمانی زیر، توسط شرکت های بیمه ای بر بیمه مسافرتی اعمال می شوند.

1-    ۱ الی ۷ روزه

2-    ۸ الی ۱۵ روزه

3-    ۱۶ الی ۲۳ روزه

4-    ۲۴ الی ۳۱ روزه

5-    ۳۲ الی ۴۵ روزه

6-    ۴۶ الی ۶۲ روزه

7-    ۶۳ الی ۹۲ روزه

8-    ۶ ماهه

9-    ۱ ساله

نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که آیا مدت اعتبار بیمه مسافرتی نشان دهنده ارائه خدمات نیز هست؟ پاسخ منفی است در تمامی مدت اعتبار بیمه مسافرتی، شما تحت پوشش بیمه هستید و بر اساس سقف تعهدات به شما خدمات ارائه خواهد شد .

خرید بیمه مسافرتی

سن بیمه شده

سن مسافر (بیمه شده) یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی است. به دلیل احتمال بروز بیماری های خاص برای افراد مسن، حق بیمه بیشتری برای آن ها دریافت خواهد شد. به طور کلی دسته بندی سن برای بیمه مسافرتی به شرح زیر است:

 بین 0 تا 12 سال

 بین ۱۳تا ۶۵ سال

  بین ۶۶ تا ۷۰ سال

  بین ۷۱ تا ۷۵ سال

  بین ۷۶ تا ۸۰ سال

  بین ۸۱ تا ۸۵ سال (یا بالای ۸۱ سال)

مورد آخر در میان شرکت های بیمه متفاوت است.

شما به راحتی می توانید بیمه خود را در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان خریداری نمایید. کافیست بر روی گزینه بیمه مسافرتی کلیک کنید. با پر کردن تنها چند گزینه در منوی ظاهر شده و تنها در کمتر از 5 دقیقه بیمه نامه خود را خریداری نمایید.

 

به این پست امتیاز بدید.
فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

اشتراک

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *