مصاحبه علیرضا کرمی مدیرفنی استارت آپ فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

مصاحبه علیرضا کرمی مدیرفنی استارت آپ فروشگاه آنلاین بیمه ماهانزمان مطالعه ۲ دقیقه

مصاحبه مدیرفنی استارت آپ فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

خودتان را معرفی کنید؟

من علیرضا کرمی هستم، متولد ۱۳۶۴ و کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه علامه دارم.

در مورد فروشگاه آنلاین بیمه ماهان توضیح دهید؟

در واقع ما پیش از هر چیز خود را یک استارت‌آپ و کسب‌وکار نوین در حوزه خدمات بیمه می‌دانیم. ما فروشگاه آنلاین به عنوان بازاریاب اینترنتی خرید بیمه هستیم و افراد می‌توانند با وارد شدن به وب ‌سایت ما بیمه نامه ‌های مختلف خریداری کنند. نکته قابل ذکر این فروشگاه این است که قبل از خرید، افراد می‌توانند قیمت‌ها را با هم مقایسه کنند و راجع به این که بیمه‌ نامه خریداری شده چه پوشش‌هایی دارد آگاه شوند.

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان چگونه شکل گرفت؟

ما چند سالی در صنعت بیمه فعالیت داشتیم و احساس می‌کردیم که یک خلا در مورد خرید بیمه وجود دارد. این که افراد برای جمع ‌آوری اطلاعات خرید واقعا دچار مشکل هستند. یعنی هر فردی باید به نماینده شرکت ‌های بیمه مختلف یا به کارگزاری‌ های بیمه مراجعه می ‌کرد و بعد از این که استعلام قیمت می‌گرفت به نماینده منتخب خود مراجعه می‌کرد تا بیمه‌نامه را برای او صادر کند. این کار معمولا آنقدر زمان ‌بر بود که بیشتر افراد انجام نمی‌ دادند و به شکل سنتی به اولین نماینده مراجعه می‌ کردند و خرید خود را انجام می‌ دادند. به همین دلیل تصمیم به ایجاد فروشگاه آنلاین بیمه ماهان گرفتیم.

فرآیند مطالعاتی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان چه مدت طول کشید؟

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان، تجربه بیش از ۵ سال کار ما در صنعت بیمه بود که بابتش هزینه ‌های زیادی دادیم تا به درک درستی از نیازهای مشتریان و خواسته‌ های آن ها برسیم. ما سعی می‌کنیم براساس دستورالعمل عرضه‌ کنندگان محصولات بیمه ‌ای با بازاریابان برخط (آنلاین) عمل کنیم.

اسم ماهان را چرا برای این فروشگاه آنلاین بیمه انتخاب کردید؟

یکی از سرمایه‌گذاران ما در این کار شرکت هواپیمایی ماهان است. برند هواپیمایی ماهان برای بیشتر افراد شناخته شده است. ما هم سعی کردیم از همین برند و سرمایه ‌های تجربی این شرکت در بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنیم.

کار عملیاتی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان از چه زمانی شروع شد؟

تقریبا از اواساط سال ۹۶ شروع عملیات را داشتیم و از ابتدای سال ۲۰۱۸ با فروش بیمه مسافرتی کار را رسما آغاز کردیم.

فرآیند تیم‌سازی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان چه شکلی انجام شد؟

هسته اولیه فروشگاه آنلاین بیمه ماهان شامل دو نفر است. ما با یکدیگر دوست بودیم و تصمیم به انجام این کار گرفتیم و همین طور که گفتم، سابقه فعالیت در صنعت بیمه را داشتیم. با کمک گرفتن از یک تیم برنامه‌نویس مجرب در کنار خود توانستیم مسیر را شروع کنیم.

مدل درآمدی فروشگاه بیمه ماهان چگونه است؟

در حقیقت به روش آنلاین بازاریابی می‌کنیم یعنی با معرفی افراد به نمایندگی‌ ها و کارگزاری های بیمه کمیسون می‌ گیریم. ما تنها در چارچوب ضوابط انعقاد قرارداد همکاری عرضه‌کنندگان محصولات بیمه‌ای با بازاریابان برخط (آنلاین) و طبق ضوابط بیمه مرکزی اقدام به فعالیت می‌کنیم.

برنامه های آتی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان چیست؟

فعلا فاز توسعه فروشگاه آنلاین بیمه ماهان را در پیش داریم و اضافه کردن بیمه‌های ثالث، بدنه، عمر و همچنین بیمه حوادث از جمله کارهایی هستند که باید انجام شود.

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان چقدر توانسته اشتغال‌زایی داشته باشد؟

به طور مستقیم تقریبا ۲۰ نفر و خیلی‌ ها هم به صورت غیر مستقیم و در قالب نمایندگی‌ ها و کارگزاری ‌ها با ما همکاری می‌ کنند.

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه