بیمه قسطی | خرید بیمه قسطی بدون سود امکان پذیر است؟

بیمه قسطی | خرید بیمه قسطی بدون سود امکان پذیر است؟زمان مطالعه ۲ دقیقه

بیمه قسطی

بیمه از دسته خدماتی است که در سال های اخیر با اقبال خوبی روبرو و گرایش افراد جامعه به سمت خرید بیمه بیشتر شده است. شاید تا چند سال پیش بیمه خدمتی اضافی و از روی بی نیازی حساب می شد. اما امروزه با توجه به رشد فرهنگی و اجتماعی، نیاز به آن بیش از پیش در جامعه حس و کمتر کسی پیدا می شود که در زندگی خود با مفهوم بیمه آشنا نشده باشد .در این میان کسانی نیز پیدا می شوند که تمایل بسیاری برای خرید بیمه نشان می دهند اما به دلایلی همچون قیمت از آن سر باز می زنند.

در میان رشته های بیمه ای این مشکل بیشتر در بیمه های بدنه مشاهده می شود. بالا بودن قیمت بیمه های اجباری همچون بیمه ثالث نیز از این نوع دغدغه هاست. بنابراین افراد بسیاری وجود دارند که نیاز به بیمه را بیش از پیش حس کرده اند اما هنوز قادر به خرید آن نشده اند.

بشر همواره به دنبال حل مشکلات خود از روش های گوناگون بوده است و هیچ چالشی را بدون چاره باقی نگذاشته است. شرکت های بیمه نیز روش های گوناگونی را برای حل این مشکل مطرح کرده اند. یکی از روش های مطرح و متداول برای چاره گشایی یک خدمت ضروری، اقساطی کردن آن است.

اقساط یا نسیه گونه ‌ای از پرداخت وجه کالاست که به منظور آن مشتریان قادر خواهند بود تا مبلغ کالا را به صورت قسمت هایی برابر با کمیت های مساوی پرداخت کنند.

بدون سود اقساط بیمه شوید!

بیشتر مردم زمانی که نام اقساط مطرح می شود، با آن مخالفت می کنند. این دسته عقیده دارند که می توان صبر کرد و بعد از جمع شدن و پس انداز مبلغ، اقدام به خرید کرد. اما این مسئله به دلایل محکمی رد می شود.

در کشوری مانند ایران و با تورمی بالای ۵ درصد، خرید دیر تر به منزله قیمت بیشتر تلقی می شود. هر دقیقه ای که می گذرد، خدمت یا کالایی که قصد خرید آن را داریم قیمتی بالاتر پیدا می کند و دست نیافنتی تر خواهد شد. بیمه نیز از این امر مستثنی نیست و خرید دیرتر آن به احتمال قوی در برگیرنده قیمت بیشتر نیز خواهد بود.

خرید بیمه بدنه

دلیل دومی که صبر کردن درباره خرید بیمه را به امری ناشدنی تبدیل می کند، اجباری بودن بعضی از رشته های بیمه ای در قوانین کشور است مانند بیمه شخص ثالث و بیمه آتش سوزی و آسانسور مجتمع ها که تاخیر در خرید آن ها شامل جریمه می شود و هزینه های بیشتری را به بیمه ‌گزاران تحمیل می کند.

دلیل سوم و مهم ترین دلیل برای صبر نکردن در خرید بیمه این است که بیمه اصولا به معنی پوشش دادن ریسک و خطر است و این ریسک ها و خطرات با درنگ کردن از بین نمی روند و به طور حتم بیمه کردن پس از حادثه دیگر فایده ای نخواهد داشت.

همه این دلایل و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده تا صبر کردن برای خرید بیمه به هر نحوی رد شود. ما نیز به تمامی کاربران توصیه می کنیم که هرگونه تاخیر در خرید بیمه را فراموش کنند و به هیچ عنوان آن را به تعویق نیندازند. زیرا عواقب خسارت، بدون بیمه بسیار ناگوار خواهد بود و با توجه به یکی بودن قیمت نقد و اقساط در خرید بیمه، نیازی به این کار نیست.

خرید قسطی بیمه

خرید اقساط بیمه اما بسیار آسان تر از خرید کالاهایی همچون یخچال، گوشی همراه و یا مبلمان است. بسیاری از فروشگاه ها برای خرید این کالاها به صورت اقساط، مبالغ بیشتری درخواست می کنند و خرید اقساط آن ها گران تر از خرید نقدی تمام می شود. اما در بیمه این طور نیست و شما بیمه را چه به صورت نقد و چه به صورت اقساط به یک قیمت خریداری می کنید.

[alert type=”info”]فروشگاه آنلاین بیمه ماهان نیز دارای فروش اقساطی بیمه است که در آن تمامی بیمه نامه ها را به صورت اقساط و بدون نیاز به مراحل اداری از قبیل استعلام چک و … به فروش می رساند. شما کاربران گرامی همه روزه می توانید با شماره ۴۱۷۵۲۸۰۰ تماس حاصل و بیمه نامه خود را به صورت اقساط خریداری کنید. در انتها نیز پس از دریافت رایگان بیمه نامه درب منزل یا محل کار خود دریافت، چک های اقساط را همان جا تحویل دهید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه