❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالثزمان مطالعه ۲ دقیقه

کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست !!!

تدوین قوانین جدید مربوط بیمه در راستای عملکرد بهتر و افزایش قابلیت کاربردی بیمه صورت می پذیرد. از جمله قوانین جدید اجرایی شده در ابتدای سال ۹۷ حذف کوپن بیمه شخص ثالث است. حذف پروسه کندن کوپن بیمه شخص ثالث، در واقع پیشرفتی در جهان الکترونیک بیمه شخص ثالث محسوب می شود.

خرید بیمه شخص ثالث

کوپن بیمه شخص ثالث

کوپن بیمه شخص ثالث، شامل چهار برگه مجزا جهت پرداخت خسارت های مالی و جانی و یکی از اجزای موجودی در بیمه نامه شخص ثالث است. نحوه استفاده از این کوپن ها تاثیر به سزایی در کاهش هزینه های مربوط به تصادفات دارد. از دیگر سو، مصرف هر کدام از کوپن ها موجب از بین رفتن تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث و افزایش نرخ حق بیمه پرداختی در سال های بعد و ایجاد مشکلاتی در پرداخت هزینه برای بیمه گزار می شود.

افزایش هزینه تعمیرات خودرو و همچنین بالا رفتن میزان دیه موجب شده بود تا بیمه گزار مجبور به پرداخت حق بیمه از طریق کندن کوپن بیمه شود تا از این طریق بتوانند از پوشش مالی بیمه نامه خود بهره ببرد. ایجاد قوانین جدید مصوب بیمه مرکزی موجب حذف این کوپن ها در جهت هوشمند سازی و یکنواختی کارت بیمه شده است. در این مقاله به شرح دلایل حذف کندن کوپن بیمه شخص ثالث و مزایای مثبت آن خواهیم پرداخت.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

دلایل حذف کوپن بیمه شخص ثالث

طبق مصوبه و قانون جدید بیمه مرکزی، حذف کوپن بیمه شخص ثالث به موجب یک پارچه سازی کارت بیمه نامه، صدور کارت الکترونیکی با بارکد  QR و نظارت دقیق تر و پیشگیرانه در امور مربوط به بیمه شخص ثالث است. حذف پروسه کندن کوپن و کوپن فیزیکی به دلیل افزایش کاربرد فضای بیمه، کاهش تخلفات بیمه ای و این قبیل مسائل در سال ۱۳۹۶ به تصویب رسید و در ابتدای سال ۱۳۹۷ اجرایی شد. بنا بر این قانون دریافت یک کارت کوچک با کد یکتای اینترنتی برای تمامی افراد بیمه شده و صاحب خودرو الزامی است. بیمه نامه های شخص ثالث فاقد این کد معتبر نیز از اعتبار خارج می شوند. حذف کوپن بیمه شخص ثالث امری مثبت و موثر در جهت مکانیزه شدن صنعت بیمه، سهولت در امور مربوط به خدمات الکترونیکی و توسعه و گسترش بیمه است. زین پس افراد می توانند به دور از مسائل پردردسر کندن کوپن بیمه از مزایای بیمه شخص ثالث خود استفاده کنند.

مزایای استفاده از کارت یا کد یکتا بیمه

کارت بیمه با کد یکتا که در سال ۱۳۹۷ اجرایی شده است برای صاحبان بیمه و بیمه گزاران دارای مزایا و فواید بسیاری است. از جمله این مزایا می توان به موارد مهمی همچون موارد زیر اشاره نمود:

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث  از بین نرفتن تخفیفات عدم خسارت به صورت یک جا

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث کاهش تخلفات مربوط به بیمه

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث پرداخت الکترونیکی جرائم نقدی

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث  کارتی شیک و منسجم

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث نظارت دقیق بیمه مرکزی بر امور مربوط به بیمه

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث تبدیل اطلاعات طبقه بندی شده و استاندارد هر فرد در سامانه بیمه مرکزی

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث سهولت در امر استعلام، پرداخت حق بیمه و جرایم

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث سهولت در امر خرید بیمه و امور مربوط به آن

❌ کندن کوپن بیمه دیگر کارساز نیست ؛ روش جدید استفاده از بیمه شخص ثالث شناسایی کارت هوشمند بیمه با کد یکتا توسط گوشی های هوشمند

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره حذف کوپن بیمه شخص ثالث و دریافت کد یکتا می توانید به سامانهwww.centinsur.ir  متعلق به بیمه مرکزی مراجعه کنید؛ با چگونگی دریافت این کارت جدید آشنا شوید و برای دریافت آن اقدام کنید.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه