توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟

توریستی ترین کشورها – ۱۰ کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟زمان مطالعه ۳ دقیقه

۱۰ کشور توریستی محبوب ایرانیان

سالیان زیادی است که بخش مهمی از صنعت توریسم جهان را مردم ایران تشکیل می دهند و خوب یا بد نقش بسیار مهمی در شکوفایی اقتصاد توریسم محور کشورهای همسایه داشته اند. اما در این بین، سهم هر کشور متفاوت بوده و کشور های مختلف با توجه به ظرفیت های مختلف توریستی سازگار با فرهنگ ایرانی قسمتی از این بازار را تصاحب کرده اند. ما ۱۰ کشوری که بیشترین توریست را از ایران دارند را رتبه بندی کرده ایم. در ادامه به بررسی این کشور ها و دلایل عمده جذب توریست توسط آنها می پردازیم.

توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟۱-  ترکیه:

کشور ترکیه سالهاست که بیشترین سهم را از بازار توریست ایران داراست و به نوعی اولین انتخاب ایرانی ها برای سفر های خارج از کشور است. شهر هایی مانند استانبول، آنتالیا و کوش اداسی پرطرفدارترین شهرهای این کشور برای سفر هستند. بیشترین انتخاب ایرانی ها برای سفر به ترکیه شهر استانبول و بیشترین تورهای تفریحی مورد پسند ایرانی ها شرکت در کنسرت و بازدید از موزه های استانبول است. سفر ایرانیان به ترکیه دلایل زیادی دارد که از مهم ترین آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

      قیمت مناسب تور های مسافرتی ترکیه

      نزدیک بودن فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه و ایران

       آشنا بودن بسیاری از هموطنان به زبان ترکی و آذری

۲- توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟ عراق:

از سالیان دور و پس از ظهور دین اسلام، عراق هرساله میعادگاه میلیون ها گردشگر زیارتی بوده است. در این بین ایرانی ها حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد این زائرین را تشکیل می دهند. هر ساله در روز اربعین میلیون ها عاشق از سراسر جهان به عراق می آیند و برای اربعین حضرت امام حسین عزاداری می کنند. تعداد زوار کربلا در روز اربعین به ۲۰ میلیون زائر می رسد که از این عدد ۳.۵ میلیون نفر را کشور های خارجی تشکیل می دهند. دلایل اصلی سفر ایرانیان به عراق را می توان به صورت زیر برشمرد:

           علاقه و ارادت به سالار شهیدان

           شباهت های مذهبی و فرهنگی بسیار

          هزینه های کم سفر به عراق

          امکان مسافرت با وسایل نقلیه شخصی و یا اتوبوس

۳- توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟ امارات:

دبی مهم ترین شهر ساحلی خلیج فارس و کشور امارات به شمار می رود. این شهر از محبوبیت و معروفیت بالایی بین مردم سراسر جهان برخوردار است. علاوه بر توریست های ایرانی فراوان، دبی در بین کشورهای اروپایی و امریکایی نیز بسیار محبوبیت دارد و از آن به عنوان نیویورک کوچک یاد می کنند. از دلایل عمده سفر به دبی می توان موارد زیر را ذکر کرد:

      سبک مدرن ساخت ساز در دبی

        کنسرت ها و جشنواره های بین المللی سینما و موسیقی

        مراکز تجاری رسمی و بین المللی

        وجود بسیاری از شعبات بانک ها و موسسات بین المللی

۴-توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟  آذربایجان:

شاید قرار گرفتن نام جمهوری آذربایجان در این لیست و در رتبه چهارم کمی عجیب به نظر برسد. اما این رتبه بندی مربوط به سال ۱۳۹۶ است و با توجه به نا آرامی های ترکیه و عراق که مربوط به حضور داعش در این کشور ها بود پرکردن این خلا توسط کشور آذربایجان منطقی به نظر می رسد.

۵-  ارمنستانتوریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟

ارمنستان نیز مانند آذربایجان از نا امنی اخیر در ترکیه بسیار سود برد و توریست های زیادی را از این طریق به خود جذب کرد. از دلایل دیگر قرار گرفتن ارمنستان در این لیست، تعدد ارمنی های مقیم ایران است که خصوصا در مواقع سال نو و کریسمس سفرهای زیادی به کشور ارمنستان می کنند.

خرید بیمه مسافرتی

۶- توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟ گرجستان:

گرجستان از کشورهای متفاوت این لیست است. شهرهای توریستی گرجستان مثل تفلیس و باتومی نه مثل ترکیه به سبک کشورهای اروپایی هستند و نه مثل عراق دارای مراکز زیارتی اند. گرجستان از کشورهای سنتی و زیبای اروپای شرقی است که افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. از محبوب ترین ویژگی های گرجستان غذاهای آن و طبیعت مثال زدنی و دست نخورده آن است. این کشور نیاز به ویزا ندارد و این نیز از دلایل عمده مسافرت ایرانی ها به گرجستان به شمار می رود.

۷-  توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟آلمان:

اگر بخواهیم کشورهای اروپای غربی را مقایسه کنیم و محبوب ترین آن ها را نزد ایرانیان بیابیم، مطمئنا به نامی به جز آلمان نمی رسیم. مردمانی با نظم و اراده مثال زدنی، کشوری صنعتی با آداب و رسوم قوی و شهروندانی اصیل و با فرهنگ. این ها فقط بخشی از نظرات فردی هست که فقط یک بار به آلمان سفر کرده است. آلمان در میان کشور های اروپای غربی انتخاب اول ایرانی ها است و این با توجه به شمار مهاجر های ایرانی در آلمان دور از انتظار نیست. برای رفتن به این کشور، گرفتن ویزا شینگن و ارایه بیمه مسافرتی به سفارت برای درخواست ویزا اجباری است. بخش چشم گیری از این سفر ها به مقصد آلمان به دلیل روابط تجاری و صنعتی با این کشور، کاری هستند.

۸-توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟  عربستان:

شاید اگر این لیست را در سال های پیش بررسی می کردیم، عربستان را در رتبه اول یا دوم آن می یافتیم. اما در سال های اخیر وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورده است. وجود قبله مسلمین جهان باعث شده تا عربستان مقصد بسیاری از توریست های مسلمان جهان باشد. با توجه به دلایل سیاسی و برخوردهای نامناسب این کشور با توریست های ایرانی، سفر به این کشور کاهش قابل توجهی داشته است و در حال حاضر انتخاب هشتم ایرانی ها برای سفر است.

۹- توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟ چین:

روابط بسیار زیاد تجاری ایران و چین باعث شده تا این کشور هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان را به دلایل تجاری به کشورش جذب کند. اما این توریست های تجاری بازار توریستی مردم عادی را نیز گرم کرده و تور های مسافرتی آفر های ویژه ای برای کشور چین در نظر گرفتند، از این رو ایرانی های بسیاری برای تفریح به چین سفر می کنند.

۱۰-  توریستی ترین کشورها – 10 کشور توریستی محبوب ایرانیان کدام است؟ تایلند:

از کشور هایی که به دلیل طبیعت سر سبز آن هرساله توریست های بسیاری از جهان به خودش جذب می کند، می توان به تایلند اشاره کرد. تایلند به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی جهان بسیار مورد توجه علاقه مندان به طبیعت قرار گرفته است. در ایران نیز هرساله توریست های بسیاری به تایلند سفر و از زیبایی های آن دیدن می کنند. اما به دلیل مغایرت های آن با فرهنگ و آداب و رسوم کشورمان این کشور در رده ی آخر ده کشور برتری که ایرانی ها به آن سفر می کنند قرار گرفته است.

برای خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه