بیمه بدنه ایران – راهنمای خرید تا دریافت خسارت!

بیمه بدنه ایران – راهنمای خرید تا دریافت خسارت!زمان مطالعه ۵ دقیقه

حادثه هیچگاه خبر نمی کند. شاید این جمله بسیار کلیشه ای به نظر برسد اما غیر قابل انکار است. تا به حال پیش نیامده که بگوییم از قبل توقع چنین حادثه ای را داشتیم یا از قبل می دانستیم این تصادف برای ما اتفاق می افتد.

تصادفات رانندگی نیز از این بحث مستثنی نیستند. تصادفات رانندگی را باید جزئی از رانندگی بدانیم. به دفعات در طول روز شاهد تصادف های رانندگی در سطح شهرها و جاده ها هستیم و متاسفانه خسارات زیادی بر اثر این سوانح به جای می ماند که علاوه بر زیان دیده شامل حال مقصر نیز می شود. در این قبیل تصادفات تکلیف زیان دیده روشن است و بیمه شخص ثالث ضرر و زیان خسارت دیده را جبران می کند. اما مقصر حادثه باید از جیب هزینه کند؟ بیمه بدنه ایران به فکر این شرایط بوده است.

 بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران به عنوان اولین شرکت بیمه همواره تلاش کرده تا سبد بیمه نامه های خود را کامل نگه دارد و از همین رو بیمه بدنه اتومبیل را معرفی کرده است.

بیمه بدنه ایران خودرو را در برابر تصادف های رانندگی ، آتش سوزی و دزدی بیمه می کند.

بیمه بدنه ای که شرکت بیمه ایران ارائه می کند یکی از بهترین ها می باشد چرا که پوشش ها و خدمات را به بهترین نحو ارائه می کند. در این مقاله می خواهیم تا بیشتر با این بیمه نامه آشنا شویم.

 بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران به عنوان اولین شرکت بیمه همواره تلاش کرده تا سبد بیمه نامه های خود را کامل نگه دارد و از همین رو بیمه بدنه اتومبیل را معرفی کرده است.

بیمه بدنه ایران خودرو را در برابر تصادف های رانندگی ، آتش سوزی و دزدی بیمه می کند.

بیمه بدنه ای که شرکت بیمه ایران ارائه می کند یکی از بهترین ها می باشد چرا که پوشش ها و خدمات را به بهترین نحو ارائه می کند. در این مقاله می خواهیم تا بیشتر با این بیمه نامه آشنا شویم.

 مزایای بیمه بدنه اتومبیل ایران

بیمه بدنه ایران به مانند بیمه های بدنه دیگر شرکت ها حوادث اصلی تصادف، آتش سوزی و سرقت را پوشش می دهد اما تفاوت این بیمه بدنه در پوشش های اضافی است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

اما یکی از ویژگی های عجیب بیمه بدنه کمکی است که در بعضی از تصادفات به مقصر حادثه می کند. زمانی که شما تصادف کنید بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تا سقف معینی خسارت پرداخت می کند و باقی خسارت را باید از جیب خودتان هزینه کنید. اما اگر بیمه بدنه داشته باشید باقی خسارت توسط بیمه بدنه خود شما پرداخت می شود.

بیمه بدنه اتومبیل ایران

 پوشش های اضافی بیمه نامه ایران

پوشش های اضافه یا به تعبیری پوشش های تکمیلی خسارات احتمالی بر اثر اتفاقاتی خاص را جبران می کند. اما این پوشش ها شامل چه مواردی می شود؟

خسارت بر اثر بلایای طبیعی

اگر در صورت وقوع زلزله، آتشفشان یا سیل به خودرو آسیب وارد شود با داشتن این پوشش می توانید از بیمه خسارت بگیرید.

خسارت شکسته شدن شیشه

اگر در صورت سرد و گرم شدن هوا شیشه اتومبیل شما ترک بردارد یا بشکند به دلیل اینکه ضربه ای به آن وارد نشده تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرد. اما این پوشش اضافی در صورت وقوع چنین اتفاقی به شما خسارت پرداخت می کند.

خسارت به موجب پاشش رنگ یا اسید و مواد شیمیایی بر روی خودرو

با داشتن این پوشش هراسی از ریخته شدن رنگ و مواد شیمیایی و اسید و روغن ترمز نداشته باشید چرا که در صورت بروز این حوادث بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.

خسارت بر اثر کشیدن میخ بر روی بدنه

در خیابان های شلوغ وقوع حوادث اینچنینی دور از انتظار نیست و بدنه خودرو در معرض کشیده شدن خط و میخ و مواردی از این قبیل است. از آنجا که این خسارات در بیمه بدنه مستثنی شده بهتر این پوشش اضافی را برای خودرو خود تهیه کنید.

خسارت حوادث و تصادف در خارج از کشور

اگر قصد سفر به خارج از کشور با خودرو شخصی را داشته باشید این پوشش برای شما بسیار مفید است چون در صورتی که خارج از کشور ایران دچار خسارت شوید بیمه هزینه آن را پس از کسر فرانشیز پرداخت می کند.

پوشش تغییرات قیمت خودرو

با این پوشش در صورتی که در طول مدت بیمه نامه خسارت ببینید و قیمت خودرو شما افزایش داشته باشد می توانید به میزان قیمت روز خودرو از بیمه خسارت بگیرید.

سرقت درجای لوازم

در صورتی که لوازم اضافی خودرو شما مانند ضبط و باند و سیستم صوتی و یا لاستیک ها و کامپیوتر ecu و باتری و لوازمی از این قبیل از خودرو به سرقت برود می توانید با ارائه گزارش مقام قضایی و انتظامی از بیمه خسارت بگیرید.

هزینه های ایاب و ذهاب

اگر بر اثر تصادف خودرو شما قابل استفاده نباشد و نیاز باشد تا چند روزی در تعمیرگاه بماند بیمه بدنه تا حداکثر ۳۰ روز به شما هزینه رفت و آمد پرداخت می کند.

توجه داشته باشید با توجه به این که قیمت خودرو در بازار ایران نوسانات فراوانی دارد می توانید با پرداخت مابه اتفاوت هزینه بیمه قیمت اتومبیل خود را تغییر دهید و الحاقیه دریافت کنید.

 حق بیمه بدنه در بیمه ایران

هزینه بیمه بدنه شرکت ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به هرکدام می پردازیم:

  • نوع خودرو
  • سال ساخت خودرو
  • قیمت خودرو

نکته این که برای خودرو های بالای ۲۰ سال بیمه بدنه صادر نمی گردد البته برای بعضی خودرو ها استثنا وجود دارد. در نتیجه اگر قصد خرید بیمه بدنه ایران را دارید حتما این موضوع را در نظر بگیرید.

تخفیف بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران نیز به مانند بیمه شخص ثالث دارای تخفیف می باشد و اگر در طول سال دچار خسارت نشوید مطابق جدول زیر تخفیف عدم خسارت شامل حال تمدید بیمه بدنه شما می شود. قیمت بیمه بدنه ایران با در نظر گرفتن این مورد می‌تواند تغییر کند. در نتیجه پیش از خرید بیمه بدنه ایران برای استعلام بیمه بدنه ایران در بیمه ماهان می‌توانید به سادگی و با کمترین قیمت بیمه بدنه خود را سفارش دهید.

تخفیف بیمه بدنه

بیمه بدنه با توجه به سال‌هایی که بدون خسارت رانندگی کرده‌اید می‌تواند برایتان تخفیف در نظر بگیرد. این مبلغ همواره و با گذشت سال‌ها می‌تواند تغییر کند. محاسبه بیمه بدنه ایران و خرید آنلاین بیمه بدنه ایران در سایت بیمه ماهان، می‌تواند با لحاظ کردن مبلغ تخفیف بیمه ماهان باشد. محاسبه بیمه بدنه ایران در سایت بیمه ماهان کاملا دقیق است و می‌توانید مطمئن باشید که نرخ درست بیمه بدنه ایران در سال ۱۴۰۰ را می‌توانید به سادگی و راحتی پیدا کنید.

تخفیف بیمه بدنه

 نحوه دریافت خسارت از بیمه ایران

اگر تصادف یا نحوه بروز خسارت به گونه ای باشد که صاحب بیمه نامه بدنه مقصر باشد یا حادثه دارای مقصر نباشد نیازی به ارائه کروکی نیسن و بدون کروکی می توان درخواست خسارت نمود. فقط باید بیمه نامه و گواهینامه و همچنین کارت خودرو به شرکت بیمه ارائه شود. اگر مقصر تصادف معلوم شود باید کروکی پلیس راهنمایی و رانندگی نیز همراه مدارک باشد.

البته در صورت سرقت کلی و جزئی ارائه گزارش پلیس الزامی می باشد.

نحوه محاسبه فرانشیز بدنه

فرانشیز در بیمه بدنه ایران به ۳ روش محاسبه می شود:

  1. اگر خسارت جزئی باشد برای دفعه اول ۱۰% و از مرتبه دوم به بعد ۲۰% فرانشیز کسر می گردد که اگر گواهینامه راننده کمتر از ۳ سال سابقه داشته باشد و یا سن راننده از ۲۵ سال کمتر باشد به میزان ۱۰% به فرانشیز اضافه می گردد.
  2. اگر خسارت کلی باشد ۱۰% فرانشیز کسر می گردد.
  3. در صورت سرقت و خسارت های ناشی از دزدی فرانشیز ۲۰% محاسبه و کسر می گردد.

بیمه بدنه ایران – راهنمای خرید تا دریافت خسارت!

 خرید بیمه بدنه ایران

برای خرید بیمه نامه بدنه اتومبیل نیازی نیست از خانه بیرون بروید. تفاوتی ندارد در تهران، تبریز، اصفهان یا مشهد هستید. فقط کافی است به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات اتومبیل خود بیمه نامه خود را در کمتر از ۵ دقیقه به صورت نقدی یا اقساطی استعلام و خریداری نمایید. کارشناسان بیمه ماهان در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حاضر شده و پس از کارشناسی و تهیه عکس های خودرو شما بیمه نامه را در محل صادر می کنند. بیمه بدنه ایران یکی از بهترین بیمه‌هاست و با پوشش‌های کافی و عالی که دارد که می‌تواند تمام نیازهای شما را رفع کند. با خرید آنلاین بیمه بدنه ایران می‌توانید با بهترین قیمت و کیفیت از خدمات بیمه بدنه استفاده کنید.

در صورتی که سوالی داشته باشید می توانید از پشتیبانی آنلاین شرکت آنلاین بیمه ماهان کمک بگیرید یا با شماره ۴۵۲۳۹-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. فروشگاه آنلاین بیمه ماهان با ارائه بهترین و قوی‌ترین محصولات بیمه‌ای کنار شماست تا بتوانید به سرعت و دقت تمام بیمه‌ها را با هم مقایسه کنید و با توجه به نرخ و نوع بیمه، بهترین بیمه را برگزینید. برای خرید بیمه بدنه ایران و دیگر بیمه‌ها، هم اکنون وارد صفحه محصولات بیمه ماهان شوید و بیمه بدنه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه