مجله بیمه ماهان

Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال ۹۷

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران

در ایران، شرکت های مختلف بیمه ای وجود دارند که سالانه با تبلیغات سعی در جذب مشتریان خود و فروش خدمات بیمه ای دارند. یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند در شناساندن یک شرکت بیمه ای خوب کمک کند، توانگری مالی آن شرکت بیمه است. توانگری مالی در واقع میزان توان مالی شرکت در انجام تعهدات مالی است و هرچه این توان مالی بیشتر باشد، شرکت در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص توانگری مالی شرکت های بیمه ای و رتبه بندی این شرکت ها در ایران کمی بیشتر توضیح دهیم و اطلاعات بهتری را در اختیار شما قرار دهیم.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای  اصلی ترین و مهم ترین نکته ای است که شما می توانید با آن یک شرکت بیمه ای خوب را انتخاب کنید. توانگری مالی شرکت های بیمه ای به این معنا است که شرکت بیمه ای تا چه حد به تعهدات مالی خود عمل کرده است و چند درصد آن را توانسته تامین نماید.

هرچه توانگری مالی شرکت های بیمه ای بیشتر باشد قدرت آن در پرداخت و تامین مطالبات مردم بیشتر است و مردم می توانند اعتماد بیشتری به شرکت بنمایند.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص توانگری مالی شرکت های بیمه ای و رتبه بندی این شرکت ها در ایران کمی بیشتر توضیح دهیم و اطلاعات بهتری را در اختیار شما قرار دهیم.

خرید اینترنتی بیمه

مواردی در توانگری مالی شرکت های بیمه ای

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران دارای ۵ سطح است که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و اعلام می شود. شرکت هایی که در سطح یک قرار دارند از نظر توانگری مالی عالی هستند و هر چه این سطح کاهش و به سمت سطح پنج برود ضعیف تر می شوند.

توانگری مالی بیمه ها در سال های ۹۱-۹۶ به شکل زیر است.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97سطح یک توانگری مالی شرکت های بیمه ای

شرکت های سطح یک در این تقسیم بندی بسیار عالی و قابل قبول هستند و پرداخت و تامین مطالبات مردم در آن ها صد در صد انجام می شود. در این سطح از توانگری مالی بیمه ای شرکت هایی چون ملت و ما در صدر قرار دارند و دیگر شرکت ها به ترتیب آسیا، البرز، ملت، سامان، نوین، پاسارگاد، کارآفرین، ما، سرمد، اتکایی ایرانیان، امید، ایران معین، آسماری، اتکایی امین هستند.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97سطح دو توانگری مالی شرکت های بیمه ای

شرکت های این سطح در وضعیت خوبی قرار دارند و انجام تعهدات آن ها از هفتاد تا صد در صد است که از این حیث قابل قبول هستند. شرکت هایی چون دانا، رازی، سینا، کوثر، تعاون و پارسیان در این سطح قرار دارند و می بایست در آینده حتما برنامه ارتقا و تامین مالی مناسبی داشته باشند.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97سطح سه توانگری مالی شرکت های بیمه ای

در سطح سه شرکت ها به حدود پنجاه تا هفتاد درصد از تعهدات خود عمل نموده اند که حتما می بایست تامین و ترمیم مالی را در دستور کار خود قرار دهند. هیچ شرکتی در حال حاضر در ایران در سطح سه قرار ندارد.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97سطح چهار توانگری مالی شرکت های بیمه ای

وضعیت مالی در این سطح بسیار ضعیف است و حتما این شرکت ها نیاز به ترمیم مالی دارند و سطح تامین مطالبات آن ها کمتر از پنجاه درصد است. شرکت های بیمه ایران، دی، میهن در این دسته قرار می گیرند.

  توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97 سطح پنج توانگری مالی شرکت های بیمه ای

شرکت هایی که نسبت انجام تعهدات آن ها کمتر از %۱۰ است، در این سطح قرار می گیرند. بیمه مرکزی قادر به ابطال مجوز شرکت های با سطح توانگری ۵ است. شرکت بیمه حافظ در این سطح قرار دارد.

 

جدول توانگری بیمه ها تا سال ۱۳۹۶ بر اساس اعلام بیمه مرکزی

جدول توانگری بیمه ها

 

رتبه بندی توانگری مالی شرکت های بیمه سال ۱۳۹۷

جدول توانگری مالی شرکت های بیمه تا پایان سال ۱۳۹۷ به صورت زیر اعلام شده است:

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
مانا کبیری

مانا کبیری

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه