سقف پوشش بیمه شخص ثالث سال 98 چقدر است؟

سقف پوشش بیمه شخص ثالث سال ۹۸ چقدر است؟کمتر از یک دقیقه

 پوشش مالی بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث تنها نوع بیمه اجباری برای وسایل نقلیه در کشور  است. بیشترین سهم خدمات شرکت های بیمه ای را پوشش بیمه شخص ثالث تشکیل می دهد. این بیمه نامه دارای مزایای فراوانی است که در صورت بروز حادثه به کمک فرد خواهد آمد و او را از پیشامدهای ناگوار بعد از هر اتفاقی نجات خواهد داد.

در این نوشتار به ارائه توضیحاتی در مورد پوشش بیمه شخص ثالث و دیه بیمه، برای کسانی که قصد تکمیل اطلاعات خود را دارند، می پردازیم.

پوشش بیمه شخص ثالث

معمولا در همه شرکت های بیمه ای میزان پوشش بیمه شخص ثالث و دیه بیمه (جانی و مالی) سقف یکسانی دارند. در شرایط خاص نیز افزایش آن به انتخاب خود مشتری خواهد بود. بیشترین و مهم ترین موضوع در مورد این نوع بیمه نامه ها رقابت شرکت ها در ارائه خدمات بهتر در این زمینه است. مسلما هر شرکتی که بتواند خدمات به روز تر و بهتری را ارائه کند، طرفداران بیشتری را نیز خواهد داشت.

برای همه شرکت های بیمه ای بر اساس اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران پوشش مالی پایه هفت میلیون و هفتصد تومان یکسان است. بیشتر شدن این مبلغ نیز بسته به انتخاب مشتری امکان پذیر خواهد بود.

خرید بیمه شخص ثالث

پوشش مالی بیمه شخص ثالث

پوشش مالی یکی از گزینه های مهم و موثر در انتخاب نوع شرکت بیمه ای است. در سال ۱۳۹۷ حداقل پوشش بیمه ای اعلام شده توسط بیمه مرکزی هفت میلیون و هفتصد هزار تومان قرار داده شده است. قیمت بیمه نامه با این میزان پوشش در تمامی شرکت ها برابر ولی در قیمت های بالاتر تا سقف سی میلیون تومان، به علت رقابت شرکت ها نرخ ها و قیمت ها بسیار متفاوت هستند.

پوشش مالی بیمه شخص ثالث شامل انواع خسارت های تعیین شده در بیمه نامه خریداری شده است. بیمه گر موظف است تا در مدت کمتر از ۱۵ روز و پس از  دریافت مدارک لازم و کارشناسی، هزینه ها را به طور کامل پرداخت نماید.

برای خرید بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

سقف پوشش بیمه شخص ثالث سال 98 چقدر است؟دیه بیمه شخص ثالث

علاوه بر پوشش مالی، دیه بیمه نیز در قرارداد بیمه نامه مشخص شده است. در صورت بروز هر حادثه ای چه برای راننده و چه برای سرنشینان وسیله نقلیه در صورت فوت، شرکت بیمه، دیه مورد نظر و تصویب شده در آن سال را با تایید کارشناسان خود به صورت کامل پرداخت خواهد کرد.

سقف پوشش حوادث راننده (مقصر) در پوشش بیمه شخص ثالث مبلغ ۲۳۱ میلیون تومان و سقف پوشش جانی برای تمامی فوت شدگان به غیر از شخص راننده به مبلغ ۳۰۸ میلیون تومان در سال ۱۳۹۷ می رسد. البته دیه در ماه های حرام سال شامل ماه های ذی حجه، ذی قعده، رجب و محرم افزایش می یابد. در ماه های حرام علاوه بر قیمت دیه کامل، یک سوم دیگر از دیه نیز به آن اضافه می شود.

پس به این نکته هم توجه داشته باشید که در ماه های حرام سال، دیه افزایش می یابد و بیمه شخص ثالث نیز این افزایش را در بر خواهد گرفت.

[alert type=”info”]با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ماهان به صورت رایگان مشاوره بگیرید و با مقایسه هم زمان شرکت های بیمه ای بهترین انتخاب را انجام دهید. در آخر بیمه نامه خود را به طور رایگان درب منزل تحویل بگیرید.[/alert]

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه