بیمه زلزله چیست؟ | چگونه بیمه زلزله ارزان تهیه کنیم؟

بیمه زلزله چیست؟ | چگونه بیمه زلزله ارزان تهیه کنیم؟زمان مطالعه ۲ دقیقه

بیمه زلزله چیست؟

زمین لرزه یا همان زلزله، نوع حرکت زمین به دلیل آزاد شدن انرژی ناشی از گسل های زمین است که در مدت کوتاهی اتفاق می افتد .افراد زیادی هستند که بعد از حوادث هرگز نتوانستند به حالت قبل خود بر گردند ولی بیمه زلزله سختی های مادی آنها را کم می کند. آدمی به امید زنده است و امید برای زندگی همان قدری اهمیت دارد که بال برای پرندگان. به راستی که برای امید فقط یک خطر وجود دارد و آن هم خطر زندگی نکردن است.

در سال ۱۳۸۲ در شهرستان بم اتفاق ناگواری رخ داد که سرنوشت مردم آن را برای همیشه عوض کرد. زمین به مدت ۱۲ ثانیه لرزید. همان ۱۲ ثانیه کافی بود تا دل تمام مردم ایران از تلفات این حادثه به درد بیاید. همان ۱۲ ثانیه ۲۶۰۰۰ نفر از مردم بم را به کشتن داد و ۳۰۰۰۰ تن از آنان را مجروح کرد. این زمین لرزه به بناهای تاریخی نیز رحم نکرد و ارگ تاریخی بم را که تا آن زمان بزرگترین سازه خشتی جهان بود را به کوهی از خاک تبدیل کرد. اما این پایان ماجرا نبود و داستان زمین لرزه در کشور زلزله خیز ایران سری دراز دارد.

زلزله کرمانشاه نیز از این جنس بود. زلزله ای که تنها به ایران محدود نبود و در کشور های عراق، ترکیه و حتی در بخش هایی از سرزمین اشغالی فلسطین نیز حس شد.

تلفات کرمانشاه اما با بم قابل مقایسه نبود. در این حادثه ۵۷۴ نفر کشته شدند. کسانی که از این حادثه جان سالم به در برده بودند، حال باید با مشکلی بزرگتر دست و پنجه نرم می کردند، مشکل مسکن.

۷۰ هزار خانه در کرمانشاه خسارت دیده بود و جبران این خسارات توسط بخش دولتی و حتی با کمک های مردمی، کم وبیش غیر ممکن به نظر می رسید. حمایت های ارتش و سپاه نیز کافی نبود. سپاه در کمتر از ۴۰ روز ۸ هزار کانکس در این مناطق تحویل داد. اما مردم نیاز به یک سرپناه همیشگی داشتند و کانکس در طولانی مدت جوابگو نبود.

[alert type=”success”]از ۷۰ هزار واحد مسکونی خسارت دیده در کرمانشاه، ۱۱۴۰ واحد دارای بیمه زلزله بودند و جمعا مبلغ نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان از بیمه خسارت دریافت کردند. این واحدها کار بازسازی و یا ساخت مسکن خود را بسیار سریع تر از بقیه آغاز کردند و درد از دست دادن عزیزانشان با غم تهیه سرپناه برای بازماندگان توامان نشد.[/alert]
برای خرید بیمه زلزله کلیک کنید.

زندگی همیشه عالی و کامل نیست و هر لحظه ممکن است مشکل یا حادثه ای رخ بدهد و به ما آسیب برساند. برخی از این آسیب ها قابل پیشگیری و برخی دیگر غیر قابل پیشگیری هستند. زلزله حادثه ای غیر قابل پیشگیری است اما می توان با کمی دور اندیشی از آسیب های پس از آن کاست.

در کشور زلزله خیز ایران باید همیشه آماده مقابله با این خطرات بود. اما چگونه می توان از خسارات مالی زلزله کاست و شروع مجدد پس از آن را آسان نمود.

مثل همیشه هرجا سخنی از خطر و ریسک مطرح می شود، می توان روی بیمه حساب ویژه ای باز کرد.

بیمه زلزله چیست؟ | چگونه بیمه زلزله ارزان تهیه کنیم؟

بیمه برای زلزله چه پوششی ارائه می دهد؟

همان طور که در نوشتار های گذشته به آن اشاره کردیم، بیمه آتش سوزی یک بیمه جامع برای ساختمان هاست که بسیاری از پوشش ها درون آن قرار دارد و تحت نام بیمه آتش سوزی فروخته می شود. با پرداخت مبلغی ناچیز به صورت سالانه می توان بیمه زلزله را برای بیمه خود خریداری کرد. با دارا بودن بیمه زلزله، در صورت پیش آمدن زلزله و آسیب دیدن ساختمان تان، می توان تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان خسارت دریافت کرد.

با یک محاسبه سر انگشتی، این معامله یک پیشنهاد باور نکردنی است. شما با پرداخت مبالغی از ۲۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان آن هم به صورت سالانه، تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان پوشش دریافت می کنید.

مزایای خرید این بیمه به همین جا ختم نمی شود. در واقع علاوه بر این که با خرید بیمه زلزله، بیمه آتش سوزی را هم به عنوان پوشش اصلی و اجباری دریافت می کنید، در قبال صاعقه و انفجار هم تحت پوشش قرار می‌ گیرید.

بیمه آتش سوزی از رسته بیمه اموال است. به این معنی که مربوط به خسارات مالی است و خسارات جانی را شامل نمی شود.

قیمت بیمه زلزله نیز به عوامل مشابه بیمه آتش سوزی بستگی دارد و برای خواندن این عوامل می توانید به مقاله بیمه آتش سوزی ماهان مراجعه کنید.

[alert type=”info”]وظیفه ما در فروشگاه آنلاین بیمه ماهان تنها محدود به پوشش ها و قرارداد های بیمه نیست. ما وظیفه انسانی همدردی با کسانی که عزیزان خود را در این اتفاقات از دست می دهند را همواره بر دوش خود حس کرده ایم و به شما این دلگرمی را می دهیم که در لرزش‌های زندگی با شما هستیم . [/alert]

 

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه