بیمه ایران | مقایسه و خرید آنلاین بیمه از فروشگاه آنلاین بیمه ماهان

بیمه ایران | همه ی آنچه درباره بیمه ایران نیاز دارید بدانید!زمان مطالعه ۳ دقیقه

بیمه ایران

شرکت بیمه ایران یکی قدیمی ترین شرکت های بیمه گر است که تاسیس آن به سال ۱۳۱۴ باز می گردد. کمتر کسی ممکن است نام این شرکت را نشنیده باشد. در سال ۱۳۱۴ ، شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و دولتی تأسیس شد. همان طور که می دانید این شرکت بنیان گذار صنعت بیمه در ایران نیز به شمار می آید. در سال ۱۳۱۴ و آبان ماه بیمه ایران فعالیت خود را آغاز نمود که برخی آن را ملی شدن صنعت بیمه می دانند.

این شرکت بیمه کمی بعد توانست به صدور بیمه نامه های مختلف بپردازد. سپس در سال ۱۳۱۵ در شهرهای بزرگ ایران مانند مشهد، شیراز، اصفهان، همدان، اهواز و بوشهر شروع به فعالیت و تاسیس نمایندگی نمود. در این زمان بود که برای تکمیل نیروی کار مرتبط با بیمه، تعدادی دانشجوی رشته‌های اقتصاد و تجارت را برای آموختن علم و تخصص بیمه به خارج از ایران بورسیه کرد.

چون این شرکت بیمه تنها شرکت در این زمینه بود، توانست با موفقیت در همان سال ۱۳۱۴ در حدود %۶۲ بازار بیمه کشورمان را از آن خود کند و از سهم فعالیت مؤسسات خارجی که تا قابل از آن حدود %۱۰۰ بود به میزان %۳۸ بکاهد.

این شرکت بیمه در گسترش و توسعه بیمه در کشورمان نقش مؤثری را ایفا کرده است و نمی توان به هیچ عنوان نقش شرکت ایران را در این صنعت نادیده گرفت. امروز نه تنها درسراسر کشور، بلکه درکشورهای اروپایی و آسیایی، به ویژه در خاورمیانه، ایران نامی شناخته شده و برندی خوش نام در صنعت بیمه است.

خرید اینترنتی بیمه

انواع بیمه نامه های بیمه ایران

این شرکت بیمه انواع بیمه نامه ها را صادر می کند. این شرکت بیمه در رشته های مختلفی همچون بیمه زندگی و غیرزندگی فعالیت می‌کند و با عرضه بیمه‌ های تجاری و خانواده شامل بیمه ‌های اتومبیل‌، اشخاص (عمر، حادثه، درمان)، آتش‌سوزی، باربری، مهندسی و مسئولیت بی شک سهم زیادی در صنعت بیمه کشور ایفا می کند. برخی از این بیمه ها به شرح زیر هستند:

 بیمه آتش سوزی

موضوع بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی (و خطرات اضافی دیگر) به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گزار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود.

تلفن بیمه ایران

  بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

بیمه های مربوط به خودرو از مهم ترین و متداول ترین نوع بیمه هایی است که برای گزاران صادر می شود. این شرکت بیمه نیز همانند بسیاری از بیمه گر های دیگر دارای انواع بیمه های بدنه و بیمه های شخص ثالث است. بیمه های مربوط به خودرو برای این شرکت شامل موارد بسیار زیادی از جمله خسارت‌های ناشی از حوادث رانندگی از جمله تصادف، آتش‌سوزی و سرقت به اتومبیل مورد بیمه، سرنشینان آن و اشخاص ثالث است. البته بیمه شخص ثالث جنبه اجباری دارد و تابع قانون و مقررات خاص خود است.

  بیمه نامه مسافرتی

بیمه نامه مسافرتی این شرکت یکی از مهم ترین بیمه نامه های صادر شده توسط این شرکت بیمه محسوب می شود. بیمه مسافرتی این شرکت عبارتست از پوشش بیمه ای برای هر شخص ساکن و یا مقیم ایران که کمتر از ۷۰ سال سن داشته و در سفر باشد.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه