کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!زمان مطالعه ۶ دقیقه

 خانه داری شغل است

خانه داری نه تنها شغل است، بلکه شغلی مهم به حساب می آید.

همه ما اگر خانه دار نباشیم معولا همراه با مادر، همسر یا خواهری زندگی می کنیم که کارهای خانه را انجام می دهد.

خانه ای که تمیز است و پر از آرامش، غذایی که همیشه آماده است و هزاران دلیل دیگر باعث می شود تا همه ما با اشتیاق به سمت خانه برگردیم. تمام این کارها که باعث می شود خانه محلی برای آرامش باشد توسط یک نفر انجام می گیرد، خانم خانه دار.

بله خانه داری یک شغل تمام وقت است. خانم خانه دار همواره باتوجه به نقشی که دارد وظایفی را انجام می دهد که کم هم نیست.

زن خانه دار با اینکه کارهایش تمام نشدنی است نه تنها حقوقی دریافت نمی کند بلکه در بسیاری از مواقع متهم به بیکاری می شود.

بیکار بودن زن خانه دار صحبت تازه ای نیست. از گذشته های دور عقیده مردم بر این بود که زن خانه دار بیکار است.

البته شاغل بودن زن خانه دار نتیجه رشد سطح فرهنگی جامعه است و در گذشته توقعی جز این نمی رفت که خانه داری را شغل ندانند. اما این که امروزه هم بعضا این نکته شنیده می شود جای سوال دارد.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 ساعت کاری عجیب!

مگر می شود شغلی ۲۴ ساعته باشد؟

ساعت کاری مفید برای همه کارمندان به طور معمول ۸ ساعت در روز است. کارمند ۸ ساعت از روز را کار می کند و ساعات باقی مانده را به انجام امور شخصی اختصاص می دهد. اما کار زن خانه دار از لحظه ای است که از خواب بیدار می شود، زن خانه دار دائم مشغول به کار است و شب که می خوابد هم به برنامه کاری روز بعد فکر می کند. پس خانه داری را می توان شغل ۲۴ ساعته و شبانه روزی معرفی کرد. گاهی یک سفر کوتاه یا گردشی مختصر در سطح شهر هم می تواند کمی از مشغله زن خانه دار را کاهش دهد.

 وظایف نامحدود

“کارهای خانه تمامی ندارد” بارها شده که این جمله را از زبان خانم های خانه دار بشنویم. حقیقت ماجرا همین است. کارهای زن خانه دار بی انتها است. زن خانه دار خانه را نظافت میکند، غذای خانواده را حاضر می کند، اگر فرزندی داشته باشد باید به امور فرزندش رسیدگی کند، کارهای خانواده را برنامه ریزی کند و هزاران وظیفه ای که شاید به چشم نیاید ولی مهم است. این همه وظیفه را شاید فقط یک مدیر بتواند اداره کند! اگر زن خانه دار مدیر نباشد کمتر از یک مدیر هم فعالیت نمی کند. اگر زن خانه دار حقوق و مزایا ندارد ولی در عوض خانواده ای دارد که می توانند با توجه و عشق ورزی به زن خانه دار خانه داری را برای او شیرین کنند.

 از طرفی حجم کارهای خانه زیاد است

کارهای خانه زیاد است این موضوع هم قابل کتمان نیست. زن خانه دار گاهی در سیل کارها غرق می شود. انجام همه کارها برای خانم خانه دار می تواند به قیمت خستگی او باشد. زن خانه دار هم مانند باقی افراد خسته می شود، بی طاقت می شود. برای جلوگیری از این حالت ها اعضای خانواده می توانند بعضی اوقات در کارهایی که می توانند همکاری کنند. پختن غذا در کنار هم یا رسیدگی به نظافت منزل به صورت گروهی هم موقعیتی برای رفع خستگی خانم خانه می شود و هم به شیرینی زندگی اضافه می کند.

 سختی کار خانه داری

زن خانه دار وظایف نامحدود دارد و کار زیاد، همه این ها باعث می شود تا خانه داری شغلی باشد که هم به روحیه خانم خانه دار آسیب وارد کند و هم از نظر بدنی آسیب ببیند. اگر در بازار کار شغلی این مشخصات را داشته باشد جزو مشاغل سخت به حساب می آید. ما می گوییم خانه داری شغل است پس با این حساب می توان آن را جزو مشاغل سخت دسته بندی کرد.

 مرخصی و استراحت؟!

همه ما به استراحت نیاز داریم به گونه ای که در قانون کار هم برای همه کارکنان ساعت مرخصی تعریف شده است اما در ابتدا گفتیم زن خانه دار ۲۴ ساعته مشغول انجام انبوهی از کارهاست که هم فکر او را خسته می کند و هم برای جسم او خطرناک است. زن خانه دار نمی تواند مرخصی بگیرد اما خانواده می تواند به او مرخصی بدهد. اعضای خانواده بعضی از اوقات می توانند به جای خانم خانه دار غذا درست کنند، خانه را نظافت کنند و کمی زمان استراحت به زن خانه دار اختصاص دهند.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 زن خانه دار و فعالیت اجتماعی

خانه داری باعث نمی شود تا زن خانه دار از حضور در اجتماع دور شود. زنان خانه دار در کنار کارهای منزل می توانند تا در شبکه های اجتماعی حضور مثبت داشته باشند. مثلا می توانند خلاصه ای از کارهای روزانه خود را با بقیه به اشتراک بگذارند یا داخل همین شبکه های اجتماعی اقدام به کسب درآمد کنند. حضور در دورهمی ها و جمع های خانوادگی و دوستانه فرصت مشارکت اجتماعی بیشتری به زن خانه دار می دهد که نباید آن را نادیده گرفت.

 زنان خانه دار و فرصت آموزش

فرصت آموزش برای همه وجود دارد و برای زن خانه دار هم استثنایی وجود ندارد. خیلی از خانم های خانه دار می گویند کارهای خانه فرصت آموزش را از آن ها گرفته است ولی زمان آموزش برای زن خانه دار می تواند هنگامی باشد که یک برنامه آشپزی را از تلویزیون می بینند و تهیه غذایی جدید را یاد می گیرند.

آموزش های آنلاین هم یکی از فرصت هایی است که خانم های خانه دار با استفاده از آن ها می توانند به مهارت های خود اضافه کنند.

علاوه بر این روش ها زن خانه دار نباید فرصت شرکت در کلاس های دانشگاه و دوره های آموزشی حضوری را از دست بدهد. زن خانه دار می تواند با هماهنگی و برنامه ریزی هم به کارهای خانه برسد و هم در دانشگاه و آموزشگاه حاضر شود.

 خانم خانه دار و فرصت کار در بیرون منزل

خانه داری برخلاف  تفکر قدیمی ها هیچ منعی برای کار در بیرون منزل ایجاد نمی کند.

یعنی کاملا تفکری که در گذشته وجود داشت نقض شده و خانم خانه دار در کنار کارهای خانه می تواند کار کند. کار کردن در محیط خارج از خانه هم باعث می شود حس حضور در اجتماع در بین خانم های خانه دار تقویت شود و هم با کسب درآمد به اقتصاد خانواده کمک شود.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 بازنشستگی خانه دار ها

مگر می شود شاغل باشی و مزایای شغلی نداشته باشی؟

گفتیم خانه داری شغلی بدون استراحت و مرخصی است و زن خانه دار به عنوان کسی که ارزش ایجاد می کند حقوقی دریافت نمی کند. از همه این موارد هم که چشم پوشی کرد، زمانی که خانم خانه دار پا به سن می گذارد را نمی توان نادیده گرفت. زن خانه دار هم مانند باقی افراد پا به سن می گذارد و از لحاظ توانایی و جسمی دچار ضعف می شود. همه کسانی که شاغل هستند زمانی با مزایای ویژه بازنشسته می شوند و حقوق بازنشستگی می گیرند اما زن خانه دار پس از سال ها کار و فعالیت در منزل بازنشستگی هم ندارد.

 کمپین #شغل_من_خانه_داریست

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان با هدف رشد و اعتلای جایگاه زنان خانه دار ، بیان ارزش آفرینی و فرهنگسازی کمپین شغل من خانه داریست را راه اندازی کرده است .
این کمپین به دغدغه های اصلی زنان خانه دار و راه حل آنها می پردازد و سعی بر بهبود شرایط زنان خانه دار دارد .
شما می توانید با کلیک بر روی دکمه موافقم از این کمپین حمایت کنید و به جمع حامیان مردمی این کمپین بپیوندید .
تمامی حامیان مردمی این کمپین بسته های حمایتی متنوعی همچون: بیمه و کد ها و بن های هدیه از حامیان رسمی آن از جمله آچاره، کارگزاری فرزام و فیلیمو و … دریافت خواهند کرد.
برای اطلاعات بیشتر و اعلام حمایت خود از کمپین می توانید روی تصویر زیر یا اینجا کلیک کنید.
یادآور می شود بیمه ماهان صرفا برگزارکننده این کمپین است و تمامی هدایا از طرف همراهان و حامیان رسمی کمپین به حامیان
کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

[alert type=”info”]شما هم با عضویت و حمایت از کمپین می توانید از ارزش و جایگاه شغل خانه داری حمایت کنید.[/alert]

 فیش حقوقی زنان خانه دار

یکی از نکات جذاب این کمپین امکان دریافت فیش حقوقی برای زنان خانه دار است. با پر کردن فرم شرح وظایف خود و کلیک بر روی دریافت فیش حقوقی ، از ارزش افزوده خود مطلع شوید و یا با اشتراک گذاشتن این کمپین با زنان خانه دار دیگر به همگانی شدن این کمپین کمک کنید.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 چالش دعوت به کمپین شغل من خانه داریست

یک تیر و سه نشان! با شرکت در چالش دعوت به کمپین می توانید با دعوت از دوستان، آشنایان و زنان خانه داری علاوه بر اینکه به همه گیر شدن کمپین کمک می کنید و هدیه می گیرد، از زنان توانمند و کارآفرین هم حمایت می کنید.

با دعوت از ۱۰۰ نفر برای حمایت از کمپین “شغل من خانه داریست” یک پیشبند انگیزشی خانه داری هدیه بگیرید.

این پیشبندها علاوه بر اینکه هدیه ای برای حامیان است از آن جهت با ارزش است که حاصل تلاش زنان توانمند استان مازندران می باشند و با هر ۱۰۰ نفر که به کمپین دعوت می شوند یک پیشبند از آن ها خریداری می شود. با شرکت در چالش هم هدیه بگیرید و هم به اشتغالزایی زنان کمک کنیم.

 حمایت فیلیمو از کمپین

فیلیمو نیز به عنوان یکی از همراهان کمپین “شغل من خانه داریست ” برای کسانی که از این کمپین حمایت کنند هدیه ویژه سرویس یکروزه رایگان و کد تخفیف ۲۰% اشتراک سالیانه در نظر گرفته است.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 حمایت کارگزاری فرزام از کمپین

کارگزاری فرزام با شناسایی نیازها و آسیب پذیری زنان خانه دار بیمه بازنشستگی زنان را به عنوان هدیه و طرحی مناسب برای زنان خانه دار می داند و به هرکس که حامی این کمپین باشد، یک ماه بیمه بازنشستگی زنان خانه دار را به صورت رایگان هدیه می دهد.

این طرح علاوه بر این که یک فرصت سرمایه گذاری همراه با داشتن پوشش های درمانی است، امکان بازنشستگی در ۱۰ سال یکی از اصلی ترین مزایای این طرح است. علاوه بر این طرح بازنشستگی زنان خانه دار این امکان را فراهم می کند تا زن خانه دار بتواند بدون ضامن ۸۰% از اندوخته خود را از پایان سال دوم وام بگیرد. در طول این دوره امراض خاصی که خانم ها در معرض ابتلا به آن قرار دارند مانند سرطان سینه، معده و روده و بیماری های کلیوی و آلزایمر تحت پوشش قرار داده می شود و هزینه های پزشکی آن ها پرداخت می شود.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 اسنپ مارکت به کمپین پیوست

یکی از مشکلاتی که خانم های خانه دار با آن مواجه هستند رفتن به خرید در بین حجم زیاد کار است. اسنپ مارکت این مشکل را برطرف کرده. در اسنپ مارکت می توان مواد غذایی را بدون نیاز به مراجعه به سوپر مارکت سفارش داد و هر زمان که دوست دارید تحویل بگیرید.

اسنپ مارکت در حمایت از کمپین شغل من خانه داریست به حامیان این کمپین کد تخفیف ۴۰ هزارتومانی برای دو خرید اول هدیه می دهد.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 آچاره به کمپین پیوست

آچاره اولین و بزرگترین سامانه هوشمند ارائه‌دهنده خدمات با ارائه کد تخفیف ۲۰ هزار تومانی برای خدمات مربوط به خانه داری به حامیان کمپین با زنان خانه دار همراه شد.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 چیلیوری به کمپین پیوست

چیلیوری در حمایت از پویش زنان خانه دار به افرادی که از این کمپین حمایت می کنند کد تخفیف ۱۵% تا سقف خرید ۵۰ هزار از چیلیوری هدیه می دهد.

کمپین شغل من خانه داری است – شغل مهم و آینده ساز!

 دعوت از حامیان

در انتها از استارت آپ ها و تمام گروه هایی که قصد دارند در حمایت از این کمپین، محصول یا خدماتی را به خانم های خانه دار هدیه دهند و همراه کمپین شغل من خانه داریست باشند دعوت می شود با ایمیل b2b@bimemahan.com در ارتباط باشند.

همرسانی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
اطلاع از تخفیف‌ها و تازه‌های بیمه
مدیر فنی
مدیر فنی

یک دیدگاه

  • سلام ،ما مسلمان هستیم و یک زن مسلمان اگر ضرورتی نداشته باشد بهتر است در محیط آرام منزل به کار و تحصیل و خانه داری بپردازد ،چه بسا اگر شغل مامایی یا معلمی هم باشد باز هم به جرآت میتوان گفت در این عصر پیشرفته باز هم میتوان در محیط خانه از بیماران و یا شاگردان میزبانی نمود ،اگر ما با دانش خود بتوانیم محیط خانه و زندگی را پر بار و برکت کنیم میتوانیم ،آنگاه شاهد این خواهیم بود که در بهشتی زیبا که از زیر آن نهرها جاری است زندگی میکنیم …معنویتی همراه با تمامی امکانات

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه

بازگشت به بالای صفحه