عوامل موثر بر روی هزینه و لیست قیمت بیمه مسافرتی خارجی

  • تاریخ درج 10 مرداد 1397
  • بازدید 48360
  • نویسنده سهراب صیدگر

عوامل موثر بر روی هزینه و لیست قیمت بیمه مسافرتی خارجی

 

این روزها سفرهای برون مرزی توسط مردم کشورمان به مرز قابل توجهی رسیده است و از این رو نیاز به بیمه مسافرتی بیش از پیش احساس می شود. بسیاری ازمسافرت های خارجی بخصوص به حوزه اروپا بیمه مسافرتی یک لازم محسوب می شود. اما ممکن است پیش خود بیاندیشید که بیمه مسافرتی چگونه محاسبه می شود و یا اینکه چه عواملی بر روی بیمه مسافرتی تاثیرگذار است؟ آیا می توان قیمت بیمه مسافرتی را کاهش و یا افزایش داد؟ با ما همراه شوید تا در مورد عوامل موثر بر روی قیمت بیمه مسافرتی بپردازیم.

قبل از اینکه در مورد عوامل موثر بر بیمه مسافرتی بخوانیم باید بدانیم که بیمه مسافرتی چیست. بیمه مسافرتی نوعی بیمه پوشش دهنده هزینه های درمانی، گم کردن ساک مسافرت،پرداخت غرامت دزدی و به طور کلی عواملی غیر قابل پیش بینی است.

 برای خرید بیمه مسافرتی کلیک  کنید

به طور کلی موارد زیر تعیین کننده قیمت بیمه مسافرتی هستند:

 

مقصد سفر کجاست ؟

بر اساس کشور و حوزه مسافرتی شما بیمه مسافرتی نیز تغییر می کند. برای مثال شرکت های بیمه دنیا را به قسمت های مختلفی تقسیم بندی می کنند و بر اساس آن نرخ بیمه مسافرتی محاسب خواهد شد. در زیر تقسیم بندی برای بیمه مسافرتی را می خوانید:

سراسر دنیا

سراسر دنیا به‌جز آمریکا و کانادا

حوزه شنگن

حوزه خاورمیانه و آفریقا

حوزه کشورهای خلیح فارس

 

میزان تعهد پزشکی بیمه مسافرتی چقدر است؟

یکی از موارد مهم در بیمه مسافرتی میزان تعهد پرشکی است که به بیمه گذار ارائه می شود. به دلیل اینکه بیمه های ایرانی در کشورهای دیگر نمایندگی ندارند معمولا در کشورهای خارجی بیمه های مسافرتی از کمک رسان برون مرزی استفاده می کنند که یکی از معروف ترین آنها  کمک رسان میدایست می باشد که دارای اپراتور فارسی زبان است .

 میزان تعهد این بیمه های مسافرتی نیز معمولا به یورو در نظر گرفته می شود که بر اساس نیاز بیمه گذار از 10 هزار، 15 هزار، 30 هزار تا 50 هزار یورو در نظر گرفته می شود.

قیمت بیمه مسافرتی

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی یا همان مدت مسافرت

بر اساس تعداد روزی که شما در سفر خواهید بود نرخ بیمه مسافرتی شما نیز تغییر خواهد کرد. در زیر مدت زمان هایی که شرکت های بیمه مسافرتی برای شما در نظر گرفته اند را مشاهده می فرمایید.

۱ الی ۷ روزه

۸ الی ۱۵ روزه

۱۶ الی ۲۳ روزه

۲۴ الی ۳۱ روزه

۳۲ الی ۴۵ روزه

۴۶ الی ۶۲ روزه

۶۳ الی ۹۲ روزه

۶ ماهه

۱ ساله

نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که آیا مدت اعتبار بیمه مسافرتی نشان دهنده ارائه خدمات نیز هست؟ پاسخ منفی است در تمامی مدت اعتبار بیمه مسافرتی ، شما تحت پوشش بیمه هستید و بر اساس سقف تعهدات به شما خدمات ارائه خواهد شد .

سن شخصی که بیمه شده است (بیمه گزار) چقدر است ؟

سن بیمه گذار یکی از مهم ترین عوامل برای تعیین قیمت بیمه مسافرتی است. به دلیل احتمال بروز بیماری های خاص برای افراد مسن قیمت بیشتری برای آن ها دریافت خواهد شد. به طور کلی دسته بندی سن برای بیمه مسافرتی به شرح زیر است:

. تا ۱۲ سال

. بین ۱۳تا ۶۵ سال

. بین ۶۶ تا ۷۰ سال

. بین ۷۱ تا ۷۵ سال

. بین ۷۶ تا ۸۰ سال

. بین ۸۱ تا ۸۵ سال (یا بالای ۸۱ سال)

مورد آخر در میان شرکت های بیمه متفاوت است.

شما به راحتی می توانید بیمه خود را در بیمه ماهان خریداری نمایید. کافیست به وب سایت بیمه ماهان رفته و بر روی بیمه مسافرتی کلیک کنید. منویی که در جلوی شما ظاهر خواهد شد ، با پر کردن تنها یکی دو گزینه  و در تنها کمتر از 5 دقیق بیمه نامه خود را خریداری نمایید.

برای درج نظر ابتدا باید وارد سایت شوید .

نظری ثبت نشده .

در حال بارگذاری ...