توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران | اعلام بیمه مرکزی در سال 97

  • تاریخ درج 03 مرداد 1397
  • بازدید 1500
  • نویسنده 1

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران

در کشور ایران شرکت های مختلف بیمه ای وجود دارند که سالانه با تبلیغات سعی در جذب مشتریان خود و فروش خدمات خود دارند. یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند در شناساندن یک شرکت بیمه ای خوب کمک کند توانگری مالی شرکت های بیمه ای است. توانگری مالی در واقع میزان توان مالی شرکت در انجام تعهدات مالی می باشد و هرچه این توان مالی بهتر باشد شرکت در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص توانگری مالی شرکت های بیمه ای و رتبه بندی این شرکت ها در ایران کمی بیشتر توضیح دهیم و اطلاعات بهتری را در اختیار شما قرار دهیم.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای

توانگری مالی شرکت های بیمه ای  اصلی ترین و مهم ترین نکته ای است که شما می توانید با ان یک شرکت بیمه ای خوب را انتخاب کنید. توانگری مالی شرکت های بیمه ای به این معنا می باشد که شرکت بیمه ای تا چه حد به تعهدات مالی خود عمل کرده است و چند درصد ان را توانسته تامین نماید.

هرچه توانگری مالی شرکت های بیمه ای بیشتر باشد قدرت ان در پرداخت و تامین مطالبات مردم بیشتر است و مردم می توانند اعتماد بیشتری به شرکت بنمایند.

مواردی در توانگری مالی شرکت های بیمه ای

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران دارای ۵ سطح است که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و اعلام می شود. شرکت های که در سطح یک قرار دارند از نظر توانگری مالی عالی می باشند و هر چه این سطح کاهش و به سمت سطح پنج می رود وضعیت شرکت ها بدتر می شود و پرداخت مطالبات ان ها ضعیف تر می باشد.

سطح یک توانگری مالی شرکت های بیمه ای

سطح یک در این تقسیم بندی بسیار عالی و قابل قبول می باشند و پرداخت و تامین مطالبات مردم صددرصد انجام می شود. در این سطح از توانگری مالی بیمه ای شرکت های چون ملت و ما در صدر قرار دارند و دیگر شرکت ها به ترتیب آسیا، البرز، سامان، نوین، پاسارگاد، کارآفرین، سرمد، اتکایی ایرانیان، امید، ایران معین، آسماری، اتکایی امین می باشند.

سطح دو توانگری مالی شرکت های بیمه ای

در سطح دو در این مورد شرکت ها در وضعیت خوبی قرار دارند و انجام تعهدات آن ها از هفتاد تا صددرصد می باشد که از این حیث قابل قبول هستند. شرکت هایی چون دانا،رازی،سینا،کوثر،تعاون،پارسیان، در این سطح قرار دارند و می بایست در اینده حتما برنامه ارتقا و تامین مالی مناسبی داشته باشند.

سطح سه و پنج توانگری مالی شرکت های بیمه ای

در این سطح شرکت ها به حدود پنجاه تا هفتاد درصد از تعهدات خود عمل نموده اند که حتما می بایست تامین و ترمیم مالی را در دستور کار خود قرار دهند. هیچ شرکتی در حال حاضر در ایران در این سطح قرار ندارد. در سطح پنج نیز هیچ شرکت بیمه ای فعالی در ایران قرار ندارد.

سطح چهار توانگری مالی شرکت های بیمه ای

وضعیت مالی در این سطح بسیار ضعیف می باشد و حتما این شرکت ها نیاز به ترمیم مالی دارند و سطح تامین مطالبات ان ها کمتر از پنجاه درصد است. شرکت های چونایران و دی ایران و دی در این دسته قرار گرفته اند.

. در سطح پنج نیز هیچ شرکت بیمه ای فعالی در ایران قرار ندارد.

توانگری مالی بیمه ها در سال 91-96 نیز به شکل زیر می باشد.

توانگری ملی شرکت های بیمه سال 96

 

 

برای درج نظر ابتدا باید وارد سایت شوید .

نظری ثبت نشده .

در حال بارگذاری ...