گم شدن بیمه شخص ثالث و راه حل آن | گواهی و المثنی بیمه شخص ثالث

  • تاریخ درج 03 مرداد 1397
  • بازدید 426
  • نویسنده 1

گم شدن بیمه شخص ثالث و راه حل آن | المثنی بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از اصلی ترین و مهم ترین مدارکی است که در هنگام رانندگی می بایست به همراه راننده باشد و در صورت به همراه نداشتن آن و یا گم شدن بیمه شخص ثالث مشکلات زیادی برای راننده به وجود خواهد امد که یکی از ان ها توقیف خودرو توسط پلیس در پارکینگ است.

 در این مقاله قصد داریم تا مطالب کاربردی را در خصوص گم شدن بیمه شخص ثالث و چگونگی گرفتن گواهی بیمه را برای شما بیان کنیم تا در صورت بروز همچین مشکلی برای شما ، به راحتی آن را مدیریت کنید.

مشکلات ناشی از گم شدن بیمه شخص ثالث

در هنگام گم شدن بیمه شخص ثالث و نیاز به آن مشکلات زیادی برای صاحب و راننده خودرو پیش خواهد امد که تعدادی از آن ها را برای شما ذکر می کنیم.

گم شدن بیمه شخص ثالث و توقیف توسط پلیس

در صورتی که بیمه شما گم شده باشد  و به هر دلیلی از جمله تخلف توسط پلیس خودرو شما متوقف گردد حتما از ادامه حرکت خودرو شما جلوگیری می شود و خودرو تا ارایه نشدن بیمه شخص ثالث به پارکینگ منتقل خواهد شد. در صورت گم کردن بیمه در این موارد می توانید به شرکت بیمه مراجعه نمایید و گواهی بیمه برای خودرو خود دریافت نمایید.

تصادف کردن در زمان گم شدن بیمه شخص ثالث

در زمانی که بیمه شما گم شده است و شما با خودرو خود چه مقصر باشید و یا نباشید تصادف کنید خودرو شما توقیف می شود. شما می دانید که در زمان تصادف می بایست توسط پلیس مدارک راننده ها و بیمه خودرو بین نفرات رد و بدل شود (البته در قانون جدید این موضوع مطرح نیست ) که در صورت عدم ارایه آن توسط شما موجب توقیف خودرو شما در پارکینگ می شود.

در این موقع نیز شما می توانید به شرکت بیمه ای خود مراجعه و پس از دریافت گواهی بیمه آن را برای ارایه به شرکت بیمه مورد نظر برای دریافت خسارت استفاده کنید.

گم شدن بیمه شخص ثالث و سو استفاده از آن

یکی دیگر از مشکلات احتمالی ایجاد شده در صورت مفقودی بیمه شما این است که احتمال هرگونه سو استفاده از آن است. اگر بیمه شخص ثالث خودرو شما به دست یک ادم خلافکار بیفتد می توان به راحتی از ان برای دریافت خسارت های جعلی استفاده نماید و در اینده شما را با مشکل مواجه کند.

خرید بیمه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث

اقدامات لازم برای گم شدن بیمه شخص ثالث

هنگامی که بیمه شما گم شد می بایست بدانید که نام شرکت شما چه می باشد و اگر این را نمی دانید می توانید به راحتی از طریق بیمه مرکزی و با دادن مشخصات خودرو خود اسم شرکت را پیدا کنید. بعد از این مرحله می توانید به راحتی با در دست داشتن سند و مدارک خودرو به بیمه مراجعه و اقدام به اعلام گم شدن بیمه نمایید.

شرکت بیمه ای نیز بعد از استعلام بیمه نامه شما یک گواهی بیمه ای برای شما صادر می کند تا در مواقع لزوم از ان استفاده نمایید. صدور گواهی بیمه ای توسط شرکت بیمه بدون هزینه و رایگان می باشد.

لازم بذکر است که گواهی فقط به مالک خودرو با ارائه مدارک شناسایی تحویل داده می شود. .

مالکیت به صورت وکالت نامه نیز قابل قبول است.

 گم شدن بیمه شخص ثالث و راه حل آن | المثنی بیمه شخص ثالث

 

 

برای درج نظر ابتدا باید وارد سایت شوید .

نظری ثبت نشده .

در حال بارگذاری ...