انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث | شرایط و چگونگی

  • تاریخ درج 25 تیر 1397
  • بازدید 2943
  • نویسنده 1

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

 

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه های مورد نیاز برای خودرو است که اجباری می باشد و خرید آن برای همگان الزامیست .

به بیمه گذاران بیمه شخص ثالث هرساله برای عدم استفاده از بیمه نامه خود تخفیفاتی تعلق می گیرد که در بیمه نامه سال بعد آنها اعمال می گردد.

اما اگر بیمه نامه ما دارای تخفیفات متعدد بود و حال قصد تغییر خودرو و وسیله نقلیه خود را داشتیم ، آیا تمام تخفیفات ما از بین خواهد رفت ؟

آیا می توان تخفیفات یک خودرو را به خودرویی دیگر منتقل کرد ؟

جواب بله است و در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید تخفیفات بیمه شخص ثالث خود را انتقال دهید .

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم تا در صورت بروز چنین شرایطی برای شما بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

چگونگی انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه شخص ثالث از یک خودرو به خودرویی دیگر بسیار آسان است و به راحتی نیز انجام پذیر می باشد و فقط نیاز به انجام مراحلی ساده  دارد و حتی اگر تخفیفات بیمه نامه شما زیاد باشد تفاوتی در نحوه انتقال تخفیفات آن ایجاد نمی کند .

 

برای انتقال تخفیف متقاضی می بایست قبل از ثبت بیمه نامه شخص ثالث جدید برای خودرو خود به نمایندگی بیمه مراجعه نماید و درخواست خود را برای انتقال تخفیف ارائه دهد. در این صورت نمایندگی بیمه بعد از دریافت اختلاف تخفیف بیمه قبلی با ارائه یک الحاقیه برای بیمه نامه شما آن تخفیفات را برای خودروی جدید شما ثبت می کند و شما می توانید از مزایای آن استفاده نمایید.

 

 

مثالی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

به عنوان نمونه اگر بیمه نامه خودرو شما دارای 7 سال تخفیف پی در پی باشد و شما مشمول استفاده از هفتاد درصد تخفیف برای بیمه شخص ثالث جدید باشید و قصد داشته باشید تا این میزان تخفیف به بیمه خودرو جدید شما منتقل گردد باید قبل از ثبت بیمه نامه جدید با مراجعه به نمایندگی بیمه هفتاد درصد تخفیف بیمه نامه قبلی را پرداخت نمایید.

 

 در این صورت بیمه به شما اجازه خواهد داد تا در بیمه نامه خودرو جدید از تخفیفات گذشته خود به طور کامل استفاده نمایید. فقط به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای انجام درست این کار حتما شما باید قبل از ثبت بیمه نامه به نام مالک جدید این درخواست را ارائه نمایید تا تخفیفات به نام شما ثبت گردد.

 

نکات مهم در انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

 

برای اینکه بتوانید از تخفیف بیمه شخص ثالث قبلی خود استفاده نمایید می بایست یک نکته بسیار مهم و ضروری را نیز رعایت کنید که اگر به آن توجه نشود امکان انتقال تخفیفات وجود نخواهد داشت.

این نکته بسیار مهم هم رعایت قانون خودروهای مشابه می باشد. در این قانون به این نکته اشاره شده است که شما در صورتی می توانید از تخفیف بیمه خود به طور کامل استفاده نمایید که کاربری خودرو های قبلی و جدید شما یکسان باشد.

 یعنی شما در صورتی می توانید از تخفیفات بیمه ای استفاده نمایید که خودروی قبلی و جدید شما هر دو سواری و یا هر دو وانت (بارکش) باشد. در صورتی که این دو دقیقا مثل هم نباشند امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث وجود نخواهد داشت.

از دیگر نکات مهم و ضروری در انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو سلب مالکیت از خودرو است

یعنی تنها افرادی مجاز به انتقال تخفیفات بیمه نامه خود هستند که خودروی خود را به دو روش اسقاط و فروش منتقل کرده باشند

برای فهم بیشتر این موضوع به نمودار زیر توجه فرمایید.

 

 در صورتی که سوالی در این مورد داشتید آن را با ما در میان بگذارید 

کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود 

شرایط و چگونگی

 

برای درج نظر ابتدا باید وارد سایت شوید .

نظری ثبت نشده .

در حال بارگذاری ...