بیمه زلزله | ارزان ، آنلاین و اینترنتی

  • تاریخ درج 29 بهمن 1396
  • بازدید 3489
  • نویسنده 1

بیمه زلزله |  در لرزش‌های زندگی با شما هستیم 

 

در سال 1382 در شهرستان بم اتفاق ناگواری افتاد که سرنوشت مردم آن را برای همیشه عوض کرد  .

زمین به مدت 12 ثانیه لرزید همان 12 ثانیه کافی بود تا دل تمام مردم ایران از تلفات این حادثه به درد بیاید همان 12 ثانیه 26000 نفر از مردم بم را به کشتن داد و 30000 تن از آنان را مجروح کرد.

این زمین لرزه به بناهای تاریخی نیز رحم نکرد و ارگ تاریخی بم را که تا آن زمان بزرگترین سازه خشتی جهان بود را به کوهی از خاک تبدیل کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و داستان  زمین لرزه در کشور زلزله خیز ایران سری دراز دارد.


 داستان  زمین لرزه در کشور زلزله خیز ایران سری دراز دارد.


زلزله کرمانشاه نیز از این جنس بود زلزله ای که تنها به ایران محدود نشد و در  کشور های عراق و  ترکیه و حتی در بخش هایی از سرزمین اشغالی فلسطین نیز حس شد.

تلفات کرمانشاه اما با بم قابل مقایسه نبود در این حادثه 574 نفر کشته شدند اما کسانی که از این حادثه جان سالم به در برده بودند حال باید با مشکلی بزرگتر دست و پنجه نرم می کردند مشکل مسکن.

70000 هزار خانه در کرمانشاه خسارت دیده بود و جبران این خسارات توسط بخش دولتی حتی با کمک های مردمی کم وبیش غیر ممکن به نظر می رسید حمایت های ارتش و سپاه نیز کافی نبود  سپاه 8 هزار کانکس در این مناطق در کمتر از 40 روز تحویل داد اما بسیاری از مردم نیاز به یک سرپناه همیشگی داشتند

از  70000 هزار واحد مسکونی خسارت دیده در کرمانشاه اما 1140 واحد بیمه بودند و جمعا مبلغ نزدیک 20 میلیارد تومان از بیمه خسارت دریافت کردند و کار بازسازی و یا ساخت مسکن خود را بسیار سریع تر از بقیه آغاز کردند


بیمه زلزله ماهان | در لرزش های زندگی با شما هستیم .


زندگی همیشه عالی و کامل نیست و هر لحظه ممکن است مشکل یا حادثه ای رخ بدهد و به ما آسیب برساند برخی از این آسیب ها قابل پیشگیری و برخی دیگر غیر قابل پیشگیری می باشند زلزله غیر قابل پیشگیری است اما می توان با کمی دور اندیشی از آسیب های پس از آن کاست

در کشور زلزله خیز ایران باید همیشه آماده مقابله با این خطرات بود اما چگونه می توان از خسارات مالی زلزله کاست و  شروع مجدد پس از آن را آسان نمود.

مثل همیشه  هرجا سخنی  از خطر و ریسک مطرح میشود می توان روی بیمه حساب ویژه ای باز کرد.

اما بیمه برای زلزله چه پوششی ارائه می دهد؟

همانطور که در نوشتار های گذشته به آن اشاره کردیم بیمه آتش سوزی یک بیمه جامع برای ساختمان هاست که بسیاری از پوشش ها درون آن قرار دارند ولی به نام بیمه آتش سوزی فروخته می شود شما  با پرداخت مبلغی ناچیز به صورت سالانه پوشش زلزله را برای بیمه خود خریداری کنید و خدای ناکرده در صورت پیش

آمدن زلزله و آسیب دیدن ساختمانتان تا سقف 150 میلیون تومان از بیمه خسارت دریافت کنید.

با یک محاسبه سر انگشتی  این معامله یک پیشنهاد باور نکردنی است شما با پرداخت مبلغی کمتر از 10 هزار تومان آن هم به صورت سالانه تا سقف 150 میلیون تومان پوشش دریافت می کنید.


خرید بیمه زلزله با 75 درصد تخفیف


اما همینجا تمام نمی شود و شما با خرید بیمه زلزله بیمه آتش سوزی را هم به عنوان پوشش های اصلی و اجباری آن در بیمه نامه خودتان دریافت می کنید و بیمه در قبال اتش سوزی صاعقه و انفجار هم شمارو تحت پوشش قرار می‌دهد.

اما این بیمه نکاتی را هم دار است که گفتن آن‌ها خالی از لطف نیست.

بیمه زلزله مربوط به خسارات مالی هست و خسارات جانی را شامل نمی شود.

و نکته دوم این است که بر عکس بیمه آتش سوزی شما تنها قادر خواهید بود از میان اثاثیه خانه و ساختمان  فقط یک کدام را بیمه کنید و آن را تحت پوشش قرار دهید.

قیمت بیمه زلزله نیز به عوامل مشابه بیمه آتش سوزی بستگی دارد و برای خواندن این عوامل می توانید به مقاله بیمه آتش سوزی ماهان مراجعه کنید.

 

زمین لرزه یا همان زلزله نوع  حرکت زمین به دلیل آزاد شدن انرژی ناشی از از گسلهای زمین هست که در مدت کوتاهی اتفاق می افتد .

افراد زیادی هستند که بعد از این حادثه هرگز نتوانستند به حالت قبل خود بر گردند و بیمه زلزله فقط گوشه ای از سختی های مادی آنها را کم کرد.

اما آدمی به امید زنده است و امید برای زندگی همان قدری اهمیت دارد که بال  برای پرندگان اهمیت دارد امید به بهبود شرایط  و امید به بهبود زخم های بعد از رویدادها اما به راستی که برای امید  فقط یک خطر وجود دارد و آن هم خطر زندگی نکردن است.

وظیفه ما در بیمه ماهان تنها محدود به پوشش ها و قرارداد های بیمه نیست و وظیفه انسانی همدردی با کسانی که عزیزان خود را در این اتفاقات از دست می دهند را همواره بر دوش خود حس کرده ایم و به شما این دلگرمی را می دهیم که  در لرزش‌های زندگی با شما هستیم .

بیمه زلزله |  در لرزش‌های زندگی با شما هستیم .

بیمه زلزله | ارزان ، آنلاین و اینترنتی

 

برای درج نظر ابتدا باید وارد سایت شوید .

نظری ثبت نشده .

در حال بارگذاری ...